Skocz do zawartości
iwo_kupa

Problem ze zintegrowaną kartą sieciową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze zintegrowaną kartą sieciową w kompie stacjonarnym - Płyta główna: asus p5g41t -m lx3; Karta sieciowa: Atheros AR8151 PCI-E Ethernet Controller; Win 7 Pro.

Chętnie opiszę sytuację od samego poczatku bo sytuacja jest dla mnie dziwaczna. Otóż działając w przeglądarce otworzyłem kilka zakładek jednocześnie, żeby interesujące mnie stron załadowały się, a chcąc się dobrze ułożyć na fotelu lekko szturchnąłem nogą kompa, dosłownie lekkie dotknięci i od tego momentu brak dostępu do sieci. 

 

Diody z tyłu świecą się światłem ciągłym na pomarańczowo/czerowono i migającym na żółto...

 

Komunikat jaki się pojawia to problem z kartą sieciową, niby ją wykrywa i pomimo podłączonego kabla mówi że jest on odłączony.

Kroki ktore podjąłem:

 

1.Aktualizacja sterowników karty sieciowej - nie pomaga

2.Sprawdziłem czy z kablem jest coś nie tak i czy daje sieć z routera do lapa - wszystko działa.

3.Aktualizacja sterowników do płyty główej - nie pomaga

4.Odinstalowanie sieciówki, restart i ponowne jej wykrycie przez system i zainstalowanie - cały czas ten sam problem z brakiem sieci.

5.Reinstalacja systemu - nie pomaga.

6.Karta sieciowa Pentagram WiFi pod PCI  niestety tej win 7 nie wykrywa...

 

Wydaje mi się, że zrobiłem już wszystko co tylko mogłem i brakuje mi pomysłów, boję się, że jak zakupię nową sieciówkę to mi jej nie wykryje...

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Reinstalacja systemu nie zawsze jest miarodajna i niewyklucza, że system nie jest winowajcą, dlatego dla pewności sprawdź jakimś systemem LiveCD. Po za tym przeskanuj też dysk gdyż często on najbardziej cierpi przy "szturchnięciach" komputera.
2. Kabel może przerywać tylko wtedy, gdy jest w jakiś sposób wygięty.
3. Sprawdź wizualnie gniazdo karty sieciowej, czy znajdujące się tam styki nie są powyginane lub uszkodzone.

 

Jeżeli sama płyta nie jest uszkodzona, a system jest sprawny nie ma powodów, aby nie wykryło nowej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...