Skocz do zawartości
ojciec112

Zestaw i7-4930k + msi gtx 780ti (do 9000zł, w tym monitory)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

   W przeciągu miesiąca mam zamiar kupić nowy komputer. Używam go głównie do dwóch celów, grania ale też i zabawy w programie blender (praca w nim, lecz nie zarobkowa :P ). Dlatego potrzebuję zarówno mocnej karty graficznej i potężnego procesora.

   Nie znam się za bardzo na "budowie" zestawu komputerowego. Bardziej znam się na sofrware niż na hardware.

Mimo tego zbudowałem własny zestaw, lecz prosił bym was o rady/poprawki w zoptymalizowaniu go.

   Link do zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/G0no2Q/ (wystarczy kliknąć "Przenieś do bieżącego koszyka" i macie całą listę sprzętu w koszyku). Dodam że zależy mi na tym procesorze, karcie graficznej i chłodzeniu do procesora (chłodzenie wodne na tej obudowie nie zajmuje miejsca w środku niej). Tych rzeczy nie chcę zmieniać. Cenowo nie chce wykroczyć poza te 9000zł (razem z dwoma monitorami). Dysk twardy oraz napęd DVD już posiadam (z obecnego PC).

Płytę główną, dysk SSD i pamięci wybrałem na chybił trafił. Po prostu się na tym nie znam.

 

   Jeżeli ktoś się zna na monitorach to też mógłby mi doradzić. Potrzebuje dwóch monitorów, o tej samej rozdzielczości. Z racji że gram też w gry o pięknej grafice :D (główie Arma 3) pomyślałem by kupić jeden monitor lepszy, drugi "gorszy". Pracuje głównie na jednym, drugi potrzebuje do różnych programów i widgetów z temperaturami i % użycia procesora/karty graficznej. Pierwszy ma mieć więcej niż 60Hz (np. 75) i min. 21.5 cala. Drugi może mieć 60Hz, gorszą grafikę (kolory) i może być mniejszy (ale też min. 21.5cala).

 

  Z góry dzięki za pomoc. Głównie chodzi mi o rady dotyczące PC, a nie monitorów. 

Edytowane przez ojciec112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/wmWyQC/

 

9033 zł.

 

Z racji tego że Blenderem masz się zamiar bawić to nie widze tu potrzeby pchania się w LGA 2011. Po za tym i tak 4790K powinien wystarczyć. Czemu 4790K ?  Otóż wybierasz ten zestaw z i7 4770K. Zapisujesz sobie koszyk i czekasz aż pojawią się procki i7 4790K (kwestia dni). Zamieniasz ten 4770K na 4790K. Cenowo powinno być podobnie. A nawet jak nie to zostajesz z tym co podałem.  Daj sobie spokój z i7 4930K. Bo w grach to i 4770K Ci za wiele nie da. Co zmieniłem:

 

Procek wiadomo. Płyta wiadomo. Dałem większy dysk SSD.  Dałem bardzo dobry monitor 27' 2560x1440 i do tego drugi mniejszy również dobre jakości w swojej cenie. Reszta nie uległa większym zmianom.

 

p.s Co ci da 75 hz vs 60 hz :| ?

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moja propozycja [@Devil - z całym szacunkiem, po co szybko, skoro za tą samą cenę można... szybciej i chłodniej?]

post-202145-0-04627000-1403785648_thumb.jpg

 

Tak jak w temacie i na życzenie autora "Dlatego potrzebuję zarówno mocnej karty graficznej i potężnego procesora"

Wadami proponowanego zestawu będą na pewno słabszej jakości monitory i zasilacz,

ale....niech moc będzie z wami:)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez OldSnake
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/wmWyQC/

 

OldSnake: przepraszam Cię bardzo, ale pchanie się w LGA2011 pod Blendera nie ma logicznego uzasadnienia. Nie mówiąc już o wyborze kompaktowego chłodzenia wodnego. W troszkę wyższej cenie można złożyć prawdziwe LC (z używanych części) - cichsze i przedstawiające wyższą wydajność.

 

Devil złożył naprawdę bardzo fajny zestaw, który linkuję jeszcze raz - po to, żeby nie zginął wśród tłumu postów.

Zastanowiłbym się tylko nad senem dokładki do GTX 780 Ti. Cały czas będę się trzymał propozycji GTX 780 + mocne OC :)

 

Extreme6 można zastąpić Extreme4 - niższa cena, a i tak wystarczy pod OC i7-4790K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Pakowanie się w LGA 2011 tylko dlatego że od czasu do czasu pobawisz się blenderem czy innym softem tego typu a przez większość czasu będziesz tylko grał nie ma najmniejszego sensu , lepiej brać S1150 i I5 lub I7 .

 

Lepiej na tym wyjdziesz .

 

Co innego jak by to był sprzęt tworzony w celu konkretnych prac w blenderze itp. to wtedy można pokusić się o LGA 2011 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oldsnake to troll ten jego zestaw jest dobrany tak jakby to robił 4 latek

 

Synek krytyka jest ok, ale pyskówki proponuje odłożyć na bok. Przeczytaj sobie JESZCZE raz tytuł posta 

i pomyśl logicznie przez chwilę - czy chciałbyś mieć PIĘKNY, FUNKCJONALNY i OGROMNY 27 calowy 

monitor, który wydłubie ci  po pewnym czasie gałki oczne kosztem szybszego procesora i pamięci?

 

Składając zestaw komputerowy powinno stawiać się na jak najbardziej efektywne wydatkowanie kosztów - 

czy droższa obudowa lub monitor PRZYŚPIESZĄ pracę twojego komputera?

 

piterr3, dnia 26 Cze 2014 - 17:02, napisał:

Nie mówiąc już o wyborze kompaktowego chłodzenia wodnego. W troszkę wyższej cenie można złożyć prawdziwe LC (z używanych części) - cichsze i przedstawiające wyższą wydajność.

 

Troszkę wyższej cenie powiadasz i przedstawiające wyższą wydajność? A kwotę za złożenie tego LC naszemu autorowi posta wziąłeś pod uwagę?

LC dla przykładu za ile? 600 czy 700zł, na pewno powyżej prawda? Jakieś KONKRETNE propozycje? Ryzykowałbyś używane części do zestawu za 9k?

Proszę cię nie żartuj... Kraken G10 za 140 zł to efektywne (i stosunkowo tanie) gotowe chłodzenie wodne.

 


tesel, dnia 26 Cze 2014 - 19:43, napisał:

zestaw za 9k a monitorki jakieś takie szrotowe i porządna karta dźwiękowa by się przydała

 

@tesel - Ok! zgadzam się, napisałem już że wadą zestawu są monitory i zasilacz, a o karcie dźwiękowej autor posta nie wspominał... 

Edytowane przez OldSnake
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/wmWyQC/

 

9033 zł.

 

Z racji tego że Blenderem masz się zamiar bawić to nie widze tu potrzeby pchania się w LGA 2011. Po za tym i tak 4790K powinien wystarczyć. Czemu 4790K ?  Otóż wybierasz ten zestaw z i7 4770K. Zapisujesz sobie koszyk i czekasz aż pojawią się procki i7 4790K (kwestia dni). Zamieniasz ten 4770K na 4790K. Cenowo powinno być podobnie. A nawet jak nie to zostajesz z tym co podałem.  Daj sobie spokój z i7 4930K. Bo w grach to i 4770K Ci za wiele nie da. Co zmieniłem:

 

Procek wiadomo. Płyta wiadomo. Dałem większy dysk SSD.  Dałem bardzo dobry monitor 27' 2560x1440 i do tego drugi mniejszy również dobre jakości w swojej cenie. Reszta nie uległa większym zmianom.

 

p.s Co ci da 75 hz vs 60 hz :| ?

Dzięki ;) Przeczytałem ten artykuł (porównanie) http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4930K-vs-Intel-4790K i wychodzi na to że 4790k to rzeczywiście lepszy wybór. Za tą różnicę w cenie będę mógł wziąć dysk SSD 256GB, a nie 128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...