Skocz do zawartości
DudeX2

Projekt : Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

 

Słuchajcie, mam w domu dwie platformy :
Na pokładzie pierwszej mamy i7 720QM, GF240GT, 4GB DDR3 RAM, lecz z racji, iż jest to laptop (z którego piszę ten post zresztą), zostawmy wątek na kiedy indziej i skupmy się na platformie drugiej, czyli poczciwym blaszaku kupionym na przełomie 2007-2008 za około 2,5k zł...

 

IC2D E8200 @3,2-3,4Ghz 6MB cache L2

GeForce 8800GT 512GDDR3 RAM Galaxy

4GB RAM DDR2@800Mhz

BeQuiet 500W

mobo : Gigabyte P35DS4 (socket 775) 2xPCiEx16 (jednakże bez SLI/Cross)

system : Win7 x64

 

Sprawa jest taka. 
Gry grami, wiadomo, iż DX11 w końcu by się przydał lecz głównie chodzi mi o to, iż czasami przyjdzie mi posiedzieć przy montowaniu filmów - i tu, biorąc pod uwagę materiał video HD ~2000kbps i wzwyż zaczyna się problem....

Słyszałem że kluczową rolę w renderingu ma GPU. Być może się mylę, jednakże GF8800GT 512MB wypadałoby powoli odesłać na zasłużoną emeryturę. :)

 

Myślałem również nad CPU, wszakże E8200 nawet ładnie wykręcony to nadal jedynie dwurdzeniowy, dwuwątkowy potworek, który choć w codziennym użytku sobie radzi, to zdecydowanie 

odbiega możliwościami swoim następcom w postaci i3 itp.

 

I tak, myślałem nad dyskiem intela SSD 80GB na partycję systemową (obecnie : 60GB), lecz nie wiem, co o tym myśleć, czy nie lepiej zająć się wpierw taką grafą.

 

Budżet szacuję tak do 600zł, z racji iż wolę nie szczędzić grosza na coś, co służy mi świetnie od 2007 roku i zapewne spokojnie posłuży i następne parę lat :)

 

Płyta nie ma problemów z OC, jednakże gdybym zmieścił się finansowo, to kto wie, może i człowiek zabrałby się i za nią, jeśli zaistniałaby taka potrzeba? :)

 

 

czekam na Wasze pomysły,

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez DudeX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...