Skocz do zawartości
OnlyP

Zestaw komputerowy ~5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
składam zestaw komputerowy mój budrzet to ponad 5000zł. System operacyjny posiadam (Windows 8.1). Proszę o ocenienie mojego składaka, kilka słów krytyki i nakierowanie mnie na właściwszą droge.

Zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/ISxtX/

Edytowane przez OnlyP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkładając procesor K, i zasilacz 630W, myślałem głównie o OC. Wg. mnie dysk SSD, to zbędny wydatek. Ostatnio komputer składałem dość dawno, więc może mnie coś omineło z tymi SSD, nie potrafie zrozumieć dlaczego wsadzacie je do każdego droższego komputera. Nie jest to komputer tylko i wyłącznie do gier. Lubie sobie czasami pograć w nowe tytuły, ale zazwyczaj w taką gre gram przez pół roku. Grafika też nie musi być na ultra, więc dlatego postanowiłem dać trochę słabszą karte graficzną. Dodatkowo wsadziłem 16GB pamięci RAM, bo używam w jednym czasie wiele aplikacji z java, a to chorelnie zabiera RAM. W domu mam dość duże telewizory i jestem przyzwyczajony do wielkich ekranów, dlatego wybrałem monitor 27 calowy.

Myśle, że teraz będzie troche łatwiej ocenić mój zestaw. Przedstawiłem swoje zdanie dlaczego wybrałem co i jak, myśle że teraz będzie wam łatwiej nakierować mnie na dobrę droge.

Edytowane przez OnlyP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor FHD i 27" = porażka totalna, piksele widać jak są daleko od siebie, do FHD max to 24". dla mnie 27" = 2560x1440p jak w podpisie. 

 

dysk SSD to podstawa, i może jak sam tego nie zobaczysz w akcji to nie uwierzysz. ja po zamontowaniu swojego pierwszego dysku ssd przez dwa dni szukałem szczęki na podłodze. może popatrz na to:

 

 

 

edit. zapomniałem dodać że jeżeli potrafisz sam złożyć komputer to nie powierzaj tego morelom. podczas transportu już tutaj nie jeden komputer ucierpiał. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnlyP

27 cali tuz przed oczami, masakra dla mnie max 24 cale, dla tego iż nie psujemy wzroku, to jest jeden z ważniejszych wyznaczników, dla mnie tak, siedząc przy komputerze, jak i na większym ekranie tak blisko siedząc wzrok zwyczajnie się zaczyna męczyć, ale ok wybierzesz co zechcesz.

 

Dlaczego SSD, pomijam szybką pracę już systemu, ale to nie tylko to, ogólnie można powiedzieć, bardziej komfortowa praca jest na systemie, ale to się przekłada na wszystko, mówisz bawisz się programami java, tu już dużo da, szybsza reakcja programu zapis, jak i odczyt danej rzeczy, popatrz chociażby na testy dysków, na naszej stronie, można tego zacząć wyliczać, a to tylko co napisałem to jedna dziesiąta zalet dysku SSD.

 

Co do ramu, co to za programy?

Ile dajmy powiedz nam średnio zużywają ramu i ile jednocześnie masz otworzonych ??

W tym samym czasie, nie wiem korzystasz jeszcze z czegos, bo w brew pozorom to 8GB na dzisiaj jest naprawde spora sumą i do większości wystarcza i nawet zostaje spory zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te kilka słów, złoże komputer z SSD i tymi 24 calami. 8GB teraz jest dla mnie wystarczająca, ale nie mam zamiaru dokupywać znowu kości za 2 lata. Bawię się sam w programowanie java, c , c++ i nie zawsze się uda napisać idealnie program. Często, zazwyczaj w c++ jest jakiś wyciek pamięci i trochę RAM na tym traci. Z komputera korzystam prawie non-stop, nie lubie go za często włączać i wyłączać z kilku powodów. Programów mam niestety włączone multum, pełno zakładek w przeglądarce i inne duperele o których nie będę się rozpisywał. Dlatego chce włożyć w niego 16GB, ale nie wiem też czy wybrałem dobrą. Czytałem, że częstotliwość w pamięci przydaje się tylko do optymalizacji tzn. więcej fpsów w grach, ale ten artykuł przejrzałem trzy po trzy i mogło mi umknąć wiele rzeczy. W wolnej chwili poczytałem trochę o SSD i wiem dlaczego jest na nie takie wielkie HALO, szczególnie mi się taki dysk przyda.

Mam jeszcze mały problem z zasilaczem. Moc wyliczałem z jakiegoś wzoru matematycznego podanego na jakiejś stronce, ale widzę że wiele osób dobiera zasilacze o słabszej mocy, nie wiem za bardzo jak się dobiera moc, ale jako że mój komputer chodzi praktycznie przez 12-16h dziennie, chciałbym nie mieć aż tak astronomicznych rachunków za prąd.

eddit

Trochę przerobiłem zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/R7agwa/

Złożenie przez morele za złotówkę wydawało mi się korzystne. Zawsze trochę czasu się zaoszczędzi. Myślę, że przy instalacji zasilacza, płyty głównej i procesora nie ma za bardzo co się uszkodzić podczas transportu. Można napisać do nich o montaż tych 3. podzespołów?

Mam malutką nadzieje na dalszą pomoc.

Edytowane przez OnlyP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu, dla mnie trochę nie ekonomicznie, ja bym myślał w tedy kiedy zacznie mi brakować że trzeba dokupić, wiec wolał bym teraz 8GB, a za rak dokupić sobie 4GB i ok, i za pewne by starczyło.

Co do szybkości, ram z większym taktowaniem też ma wpływ, na programy, co widać w pierwszych kilku testach, tak wiec nie schodził bym poniżej 1866MHz.

Co do zasilaczy, te wzory dla mnie to za przeproszeniem można sobie...

 

Co do twojego zestawu, po co ci ta pasa ?? przecież dołożą ci z chłodzeniem, a tamta pasta wbrew pozorom jest dobra.

Jeżeli mogę zapytam się do czego ten z osobna wiatraczek ? Jeżeli musi to ok.

Tak samo nie wiem czemu upierasz się przy monitorze TN ??

Dałem ci elegancki monitor na IPS, i do tego jeszcze dobrej firmy.

 

Co do składania, nie wiem czy tak robią, jeżeli masz resztę składać, sam, to lepiej byś wszystko poskładał sam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno, że dają: mówiąc głosem polskich elit strasznie chujowe te pasty i z taką pasą o niskich temperaturach można pomarzyć. Monitor zmieniłem na matryce IPS ale wziąłem LG jest trochę tańszy, wywaliłem ten wiatrak i pastę, i zmieniłem RAM na taki o wyższym taktowaniu (nadal 16GB). 

http://www.morele.net/inventory/info/ZU34Ok/

Edytowane przez OnlyP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno, że dają: mówiąc głosem polskich elit strasznie chujowe te pasty i z taką pasą o niskich temperaturach można pomarzyć.

Poczytaj jeszcze raz, bo zdaje się, nie wiele zrozumiałeś.

Czytałeś o paście pomiędzy rdzeniem a IHS. Żeby tam zmienić pastę, musisz skalpować procesor. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś teraz zauważyłem, że w chłodzeniu nie ma na gniazdo procesora LGA1150, ale zauważyłem, że osoby chłodziły tym chłodzeniem procesory na tym gnieździe. Nie wiem, czy nie zmienić dla świętego spokoju na http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/
Dodatkowo przeraża mnie lekko wielkość tych radiatorów. Stosował ktoś już te chłodzenie do płyty MSI Z97-G43 GAMING i obudowy SilentiumPC Gladius X60 Pure Black? Nie chciałbym, żeby się okazało po zakupie, że nie mogę zamontować RAMu, albo domknąć obudowy.

Z tego co zauważyłem w komentarzach do chłodzenia osoby które nakładały tę pastę z tym chłodzeniem nie miały temperatur powyżej 50 stopni przy półgodzinnym obciążeniu na 100%, przy OC do 4,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150 i 1155 są kompatybilne, ale z tego co widzę to do tej budy wejdą chłodzenia do 157mm, więc tylko Rev. A się zmieści.

 

Edit: Rypnąłem się, przepraszam.

Edytowane przez Me$$iah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie da radę z podstawka 1150, inaczej nie było by proponowane.

Nie masz co się obawiać.

 

Co do wielkości, płyta sobie poradzi tak samo obudowa też pomieści to. SilentiumPC Gladius X60 Pure Black mieści coolery o wysokości 175mm.

Zapraszam do lektury: http://www.purepc.pl/obudowy/silentiumpc_gladius_x60_pure_black_nowa_obudowa_w_dobrej_cenie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...