Skocz do zawartości
fuey

podkrecanie pentiuma G3258 na plycie asus H81

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym zestawie to nic nie osiągniesz , oprócz odblokowanego CPU ( a ten procek akurat jest odblokowany ) potrzebujesz jeszcze odpowiednią płytę .

 

Minimum to B85 / H87 ze złamaną blokadą OC jak Asrock B85 Killer , Asrock H87 Fatalyty , MSI B85-G43 Gaming ( tutaj nie jestem pewien na 100% czy ma zdjętą blokadę ) , Gigabyte Sniper G1 .

 

Ew. płyta na Z87 czy najnowszym Z97 - tutaj już masz pełne OC .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - a tę informację czytałeś? (datowana na 18 czerwca)

 

"ASUS today announced that its H97, H87, B85 and H81 Series motherboards are able to overclock the latest Intel Pentium Anniversary Edition processor (G3258), 4th-generation Intel Core K Series ('Haswell') and new 4th-generation Intel Core K Series ('Haswell Refresh') processors. The combination of the Pentium Anniversary Edition processor and non-Z chipsets represents the best choice for mainstream overclocking, delving both great value and superb performance."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pogrozi paluszkiem i Asus zlikwiduje wsparcie w nowszych biosach. Nie lepiej dołożyć do Z'etki i mieć święty spokój?

Jeżeli kolega ma H81 już u siebie, to i tak z tego nic nie ukręci.

Nikt nikomu nie każe biosu aktualizować. Asus oferuje na H81 OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu 3258 dostepny, dam znac jak poszlo : ))

To czekam na informację. Też planuję kupić ten procek, ale też nie chcę się ładować w płyty z droższymi chipsetami, bo moim zdaniem taka kombinacja nie ma za bardzo sensu z procesorem za 250 zł, a raczej nie prędko kupię jakąś i5 z serii K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem G3258 i niestety na płycie MSI B85M-E45 nie moge zwiększyć mnożnika powyżej standadowego 32x, czyżby jakiś bug w biosie (najnowsza wersja)?  Niby płyta rozpoznaje że proc jest unlocked ale nic to nie daje. Ciekawe jak u innych producentów na tańszych chipsetach (H81, B85, H87) sprawa wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem G3258 i niestety na płycie MSI B85M-E45 nie moge zwiększyć mnożnika powyżej standadowego 32x, czyżby jakiś bug w biosie (najnowsza wersja)?  Niby płyta rozpoznaje że proc jest unlocked ale nic to nie daje. Ciekawe jak u innych producentów na tańszych chipsetach (H81, B85, H87) sprawa wygląda?

Na razie w kwestii możliwości OC w przypadku chipsetów z serii 8, to wypowiedział się jedynie ASUS. Ma jednak pytanie: czy wpakowałeś tego g3258 na świeżą płytę czy też wcześniej aktualizowałeś bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpakowałeś tego g3258 na świeżą płytę czy też wcześniej aktualizowałeś bios?

 Tak wrzuciłem na płytę bez wcześniejszej aktualizacji biosu i wszystko poszło.

Myślałem że oc odblokowanych procków jest możliwe (mnożnikiem) u każdego producenta na B85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że oc odblokowanych procków jest możliwe (mnożnikiem) u każdego producenta na B85.

Bo tak jest. http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_lga_1150_do_core_i3_i_pentium_test_intel_b85?page=0,31

A może było i w najnowszym biosie zostało zablokowane?

 

Aktualizowałeś bios czy miałeś najnowszy po wyjęciu z pudła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_lga_1150_do_core_i3_i_pentium_test_intel_b85?page=0,31

A może było i w najnowszym biosie zostało zablokowane?

 

Aktualizowałeś bios czy miałeś najnowszy po wyjęciu z pudła?

Miałem wersję wcześniejszą 10.4 ale nie działało więc wrzuciłem 10.5 i dalej lipa.

W poniedziałek mam dostać G3258, dam znać czy dało się podkęcić na Asrocku B85M-ITX.

Super, czekam na relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_lga_1150_do_core_i3_i_pentium_test_intel_b85?page=0,31

A może było i w najnowszym biosie zostało zablokowane?

 

Aktualizowałeś bios czy miałeś najnowszy po wyjęciu z pudła?

Z Pentium i chipsetami H/B mogą być jaja, bo poza ASUS chyba nikt nie wysłał notatki PR, że Pentium i nowe Core i5/i7 na nich podkręcisz. To już o czymś świadczy, bo firmy takimi newsami lubią się chwalić. Ba, nawet ASRock Z87 Extreme4 bez nowego BIOS nie pozwalał regulować mnożnika na G3258, chociaż to Z-etka. Wszystko więc zależy od dobrej woli producentów, czy wydadzą odpowiednie BIOSy. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to ten odblokowany Pentium, to taka sztuka dla sztuki. Mimo, że już jest dostępny od jakiegoś czasy, to ze świecą szukać jakiś rzetelnych recenzji/testów/opisów z podkręcania na chipsetach z serii 8 (w szczególności H oraz B). Tak więc dla pewności, że zestaw, po pierwsze  wstanie bez aktualizacji biosu oraz po drugie, że będzie się kręcił, trzeba kupić płytę z intelem z serii 9, a najlepiej Z97. Dobrze wyposażone płyty kosztują trochę kasy i w mojej ocenie pakowanie w nie dwurdzeniowego procka za około 250 zł mija się z celem. Więc jeśli ktoś ma słaby procesor na s1150, to raczej nie jest propozycja dla niego, bo będzie celował w coś pokroju i5. Z drugiej strony, jeśli ktoś składa nowy zestaw budżetowy i nie ma zamiaru kręcić, to kupi sobie G3420, który jest w podobnej cenie albo kupi i3 + płyta z h81/b85. W sumie, to planuję zmienić podzespoły bazowe od ponad roku (obecna moja platforma, to 775) i tak sobie myślę, że może faktycznie racjonalne będzie kupienie najtańszej płyty z Z97 (np. takiej - http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-pc-mate-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-pc-mate-640729/) oraz g3258 do kompletu, a później ewentualnie przejście na i5 piątej generacji, jak wyjdzie. Niestety, zdaje się, że jeszcze za wcześnie na recenzje budżetówek z h97/z97. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z97M-G43 będzie kupiona. Pasują mi płytki MSI, w ostatnich latach złożyłem kilka zestawów na mobasach tej firmy.

Wydaje się lepiej wyposażona niż tą co mam na oku, czyli MSI Z97 PC MATE, a jest tylko ok 30 zł droższa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem 50zł, mam takie same taktowanie i ram taktowany 1333MHz. Intel sux...

Trzeba było zostac na tym g3420 i dozbierać do i3...

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem 50zł, mam takie same taktowanie i ram taktowany 1333MHz. Intel sux...

Trzeba było zostac na tym g3420 i dozbierać do i3...

Czyżby ASRock B85M-ITX też nie dał rady z podkręcaniem G3258 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem 50zł, mam takie same taktowanie i ram taktowany 1333MHz. Intel sux...

Trzeba było zostac na tym g3420 i dozbierać do i3...

Nie udało się nic podkręcić? powyłączałeś wszystkie systemy "auto"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dojechaly dzisiaj h81-e z rzekomo najnowszym biosem i g3258. niestety ale plyta nie daje sygnalu video (wiatraczki sie kreca, dysk chodzi) tak jakby ram nie byl kompatybilny (goodram), mozliwe?

Edytowane przez fuey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dojechaly dzisiaj h81-e z rzekomo najnowszym biosem i g3258. niestety ale plyta nie daje sygnalu video (wiatraczki sie kreca, dysk chodzi) tak jakby ram nie byl kompatybilny (goodram), mozliwe?

Nie masz jakiejs karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze złości ryzykownie wgrałem pierwszy bios 1.40 (G3258 obsługuje dopiero najnowszy według strony 2.0) na którym niby jest funkcja Non-Z OC ale pomimo tego nie mogę podkręcać.

 

Po weekendzie potestuje ale raczej nic z tego nie będzie. Co ciekawe mnożnik mogę zmienić, CPU-Z widzi zakres mnożnika 8-40 np ale max taktowanie to 3,2GHz...

Ehh ten Intel, AMD weź się do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...