Skocz do zawartości
LukZul

Problem z Asrock H81M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o szybką pomoc w temacie:

 

Kupiłem Asrock H81M i zasilacz Aerocool VP-450 450W. 

 

Podłączyłem wszystko, zasilanie na ATX 12 V na 8  pinów i ATX power na 24 piny. Komputer nie chciał się uruchomić. Zmieniłem później na 4 i 20 piny również nic. 

 

Kiedyż przełożyłem wszystko na 8 i 24, pojawił się dym obok ATX power w bezpieczniku (?) oznaczonym EQ4. Szybko wyłączyłem zasilanie, plastik w tym miejscu jest lekko wybrzuszony.

 

Co zrobiłem źle i co mam zrobić teraz? Czy płyta nadal nadaje się do użytku? 

 

Nie jestem ekspertem, ale składałem na swój użytek 3 komputery i pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja....

 

Będę zobowiązany za szybką pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrobić zdjęcie, które by coś wyjaśniło, elementowi który ma 1mm (nie mam tak wysokiej rozdzielczości aparatu). Nie wiem czy jest spalony, pojawiła się wysoka temperatura i uszkodził się plastik, lekko się wybrzuszył. Nie wiem do czego służy ten element, myślałem że na forum jest ktoś kto  wie. 

 

Czy mógłbym w takim wypadku prosić o wyjaśnienie co mogłem źle zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli było zwarcie pomiędzy płytą a obudową z czego mogło wyniknąć? Dosłownie godzinę wcześniej wymontowałem z niej działający sprzęt. 

 

Płyta jest nowa, piny wyglądają ok. 

 

Jakie mam teraz opcje tzn: czy podłączenie płyty pod inną obudową i próba uruchomienia wchodzi w grę? Czy jest szansa, że uszkodzenie nie dyskwalifikuje płyty całkowicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiesz jak mogło powstać zwarcie pomiędzy płytą a obudową? To nie powinieneś się brać za składanie kompa.

 

Przyczyną może być np. śrubka która wpadła pod płytę, za dużo metalowych kołków dystansowych pod płytą, jakieś wytłoczenie w przypadku obudowy z jakiegoś firmowego kompa.

 

Piny, że proste to piszesz, bo tak ci się wydaje czy wyjąłeś cpu i sprawdziłeś?

 

Podłącz samą płytę poza obudową, połóż ją na kartonie z płyty. Podłącz tylko zasilacz, monitor, klawiatura, pamięć, procesor no i płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...