Skocz do zawartości
escove

Ocena zestawu komputerowego 2200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złożyłem zestaw komputerowy opierając się na podzespołach w stosunku jakości/ceny.

 

Dodam, że zakupiłem kartę graficzną

Asus Radeon R9 270X za 455 zł  praktycznie nową(kupiona na firmę) którą wygrałem w licytacji.

Koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/IaoHjV/

 

Zastanawiam się czy dobrym krokiem by było zamienić nowy procesor Intel Core I5-4570 na używany z gwarancją Intel i5 4670k ze względu, że chciałbym pobawić się w "skromne" OC.

 

Czy podany zestaw będzie ze sobą kompatybilny? Jeśli nie, proszę o korektę

 

Pozdrawiam

 

Komputer będe wykorzystywał głównie do gier.
Edytowane przez escove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła cena jak na R9 270X, gratuluję ;)

No niby chciałbyś coś podkręcić, ale zaraz dojdzie kwestia zakupu chłodzenia i wybrania odpowiedniej płytki ze wsparciem OC DC. 

 

http://www.morele.net/inventory/info/DEm1W2/

 

W tej samej cenie dostaniesz modularne PSU z płytą na chipsecie B85 i wyżej taktowany CPU. Nie widzę sensu dokładki 20-30 PLN do H87.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego 4690 nie podkręcisz w ogóle .

 

Musisz mieć I5 4670K / 4690K - dopłata 60-140 zł zależnie od procka w stosunku do podanego wyżej I5 4690 .

 

Do tego odpowiednia płyta - albo chipsety Z87 / Z97 albo serii H lub B 8x ze złamaną blokadą OC .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto czy nie to zależy. Jak masz zamiar tam wsadzić coś porządnego w przyszłości jeśli chodzi o GPU to tak. Ale jak ma tam siedzieć parę lat 270x to i5 4460/4590 w zupełnóści wystarczy.

 

Co do używanych podzespołów:

 

Jak ceny się różnią mocno to czemu nie. Gorzej jak procki były skalpowane i zdejmowany IHS. Ja tam bym wolał dołożyć nieco i mieć nówkę.   Uważaj na super promocje z Allegro bo można się naciąć.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...