Skocz do zawartości
Gansey

Komputer za 3000zł ? (z zestawu na lipiec)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym zakupić komputerek do 3000 zł. Śledzę zestawy od miesiąca i chciałbym dzisiaj dokonać zakupu. Jestem zasugerowany zestawem z dzisiaj: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2014?page=0,13

 

Jestem w stanie wydać 3080 zł a doliczając koszty obudowy Corsair Carbide 300R Compact Black muszę chwilowo zrezygnować z dysku SSD który dokupię w przyszłym miesiącu. 

 

Jednak mam kilka pytań:

 

1.Byłem całkowicie zdecydowany na MSI GTX 760 Gaming. Jednak w dzisiejszym zestawie dominuje Sapphire R9 280 Dual-X OC Czy napewno jest to lepszy wybór? Jakoś nie ufam Radeonom (głupi nawyk) a widze że ma więcej RAMU...jednak GeForce ma lepsze taktowania. Zważywszy na przeznaczenie raczej do gier, tudzież nagrywania oraz drobnego projektowania grafiki która z kart będzie lepsza? 

2. Na morelach narzekają na BOX'owe chłodzenie do tego i5-4690K BOX. I tu pytanie czy na NIE podkręcanym procesorze to chłodzenie da rade w sytuacjach stresowych? 

3. Czy nie lepszy będzie zasilacz polecany w poprzednim miesiącu? - SilentiumPC Vero L1 500W ze wgledu na certyfikat 80PLUS ?

 

 

Do tego zestawu posiadam JUŻ monitor 24'' 1920x1080 - i w takiej rozdzielczości mam zamiar grać

Mój system operacyjny to Windows 7 - 64 bit

 

Proszę o w miare szybką i dokładną odpowiedź ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/Zwo2w/

 

Wychodzi ok 3300 z racji tego że trzeba było dołożyć do chłodzenia, chciałes GTX 760 i nieco droższy zasilacz, który spokojnie sobie da rade mimo że ma 530W. Ew dołożyć do SilentiumPC.

 

Tak jak myślisz o wiekszym OC to trzeba dołożyć do chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem o pomoc w wyborze karty graficznej. Po prostu nie wiem która będzie faktycznie lepsza. Jestem otwarty na zmiany :)

Podany zasilacz wygląda dobrze (i jest modułowany O.o) 


Wydaje mi się że ten adeon jednak jest dużo wydajniejszy niż ten GTX760 i chyba wezmę właśnie jego...zwłaszcza że jest tańszy. Co myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...