Skocz do zawartości
wilasek

Problem z nowym komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzięki stronie purepc, forum i pomocy jego użytkowników, złożyłem komputer zamiast kupować gotowy zestaw. Komputer już złożony ale mam problem z pierwszym uruchomieniem i liczę na Waszą pomoc. Po złożeniu wszystkich komponentów i podłączeniu klawiatury pod PS2 oraz monitora pod kartę graficzną kablem display port – mini display port, komputer nie załącza biosu, a monitor podaje „brak sygnału”, na wyświetlaczu płyty głównej po jakimś czasie wyświetla się „A2” czyli: IDE Detect, a kontrolka  BOOT_DEVICE_LED świeci się światłem ciągłym. Sytuacja się poprawia kiedy wyjmę kartę grafiki, i podłączę inny monitor pod D-SUB na płycie głównej i korzystam z grafiki procesora. Wtedy BIOS się ODPALIŁ… raz, potem znowu nie startował, po kilku próbach ponownie się udało dostać do BIOSU. Co robię źle…? O czym zapomniałem?  Proszę o pomoc. :mellow:

 

Dysk SSD Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) (CT128M550SSD1)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX770-DC2OC-2GD5)

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM Wewnętrzny PC

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL)

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Płyta główna Asus MAXIMUS VII RANGER, Z97, QuadlDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (MAXIMUS VII RANGER)

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K

Zasilacz Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD - CP-9020054-EU

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 [sPC097] Bardziej wydajny następca modelu HE1225 (SPC043)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie k. graficznej podłączyłeś prawidłowo? Zrób clear cmos, spróbuj uruchomić komputer z jedną kością pamięci.

 

Pinów w podstawce cpu nie pogiąłeś przypadkiem?

Dzięki za szybką odpowiedź. Karta graficzna jest podłączona następująco: do modularnego zasilacza jest wpięty kabel 8pinowy w wtyczkę 6+2 PCI-E na 2 końcu (tego kabla) są dwa komplety wtyczek 6pin + 2pin, więc w wtyczkę na kacie 8pin wpięte jest 6+2 a w wtyczkę na karcie 6 pin jest wpięta wtyczka 6pin, więc luzem została jedna 2pin. Sorry za amatorskie tłumaczenie.

Nie próbowałem uruchamiać z jedną kością, wypróbuję to, a podpowiesz mi z czego to wynika?

Co do pinów to mam nadzieję że nie.... przecież kilka razy bios mi załączyło i to właśnie na zintegrowanej grafice.

Będę wdzięczny za dalsze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzona jedna kość, za niskie napięcie dla danego taktowania, i nie wiadomo co jeszcze.

 

Dalsze sugestie będą, jak podasz wyniki zastosowania wcześniejszych sugestii ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki stronie purepc, forum i pomocy jego użytkowników, złożyłem komputer zamiast kupować gotowy zestaw. Komputer już złożony ale mam problem z pierwszym uruchomieniem i liczę na Waszą pomoc. Po złożeniu wszystkich komponentów i podłączeniu klawiatury pod PS2 oraz monitora pod kartę graficzną kablem display port – mini display port, komputer nie załącza biosu, a monitor podaje „brak sygnału”, na wyświetlaczu płyty głównej po jakimś czasie wyświetla się „A2” czyli: IDE Detect, a kontrolka  BOOT_DEVICE_LED świeci się światłem ciągłym. Sytuacja się poprawia kiedy wyjmę kartę grafiki, i podłączę inny monitor pod D-SUB na płycie głównej i korzystam z grafiki procesora. Wtedy BIOS się ODPALIŁ… raz, potem znowu nie startował, po kilku próbach ponownie się udało dostać do BIOSU. Co robię źle…? O czym zapomniałem?  Proszę o pomoc. :mellow:

 

Dysk SSD Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) (CT128M550SSD1)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX770-DC2OC-2GD5)

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM Wewnętrzny PC

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL)

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Płyta główna Asus MAXIMUS VII RANGER, Z97, QuadlDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (MAXIMUS VII RANGER)

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K

Zasilacz Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD - CP-9020054-EU

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 [sPC097] Bardziej wydajny następca modelu HE1225 (SPC043)

Mam ten sam problem co ty, też mam Asus MAXIMUS VII RANGER i nie wiem co robić dalej. Udało Ci się rozwiązać tę zagadkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat (tak, wiem, złoty szpadel dla mnie :biggrin: ).

 

Moja luba kupiła taki zestaw:

-i7-4790K (wersja 4 GHz);

-płyta Asus Z97-C;

-Asus Strix GTX 980 (nie Ti);

-G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10;

-Zasilacz XFX Pro Series TS550W;

-monitor EIZO Coloregde CS 240.

 

System: Win 10 Home x64. Wszystkie stery aktualne. nic w BIOSie nie grzebałem (poza włączeniem XMP, ale to raczej nie powinno mieć związku).

 

Sprawa wygląda następująco: kiedy zarówno mój monitor (BenQ 2250M), jak i w/w EIZO są podłączone kablem DVI(normalnie - do karty graficznej), wszystko jest w najlepszym porządku. Kiedy podłączam EIZO kablem DisplayPort, onjawy są tak, jak u autora tematu - komp "rusza" - zapala się dioda power, zaczynają kręcić wentyle i po ok. sekundzie odcina zasilanie, następnie znowu rusza i znowu gaśnie. Dopiero po wyjęciu wtyczki DP startuje normalnie i - o dziwo - jeśli po starcie podłączy się ponownie DP - wsystko działa normalnie, lecz jeśli się go wyłączy lub sam się przełączy w stan uśpienia - impreza zaczyna się od nowa.

 

Macie jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić? Wie ktoś, gdzie szukać źródła? Tylko, błagam, bez rad typu "to niech podłączy DVI i po problemie" - komputer przeznaczony jest do projektowania graficznego, a tylko DP daje możliwość uzyskania 10-bitowej palety barw na tym monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się wcześniej z takim zjawiskiem, ale według mnie problemem może być grafika.

Może ktoś mądrzejszy się wypowie, a jak nie to proponuję się skontaktować z pomocą asusa.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli "bolec uziemienia"? Jeśli tak, to owszem - zarówno gniazdko ścienne, jak i gniazdka w listwie takowe posiadają. Poza tym, to dlaczego rodzaj gniazda (DVI vs DP) miałby mieć znaczenie, jeśli sprawa dotyczyłaby prądu sieciowego?

np. przewód dp ma nienajlepszą "masę" (czy to z winy samego przewodu czy też konstrukcji gniazda. Wtedy mogłoby to mieć znaczenie.

 

A tak poza konkursem, cywilny GTX980 obsługuje paletę barw 10 bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi strzeliłeś w łeb. Nie widzę nigdzie oficjalnej informacji, że obsługuje lub nie obsługuje, a nVidia jakoś kręci (brzmi jakby obsługiwała w DX, ale nie w OGL).

 

Co do kabla - to taki "zwyczajny": http://www.x-kom.pl/p/64332-kabel-displayport-gembird-displayport-m-m-18m-zlote-styki.html

Oryginalnie do monitora dołączony był kabel DP-miniDP, ale GTX 980 nie ma gniazda mini DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...