Skocz do zawartości
MarcinWieszków

Zasilacz vs Komponenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników!

 

Za kilka dni składam zamówienie na komputer, który został złożony przy pomocy waszej strony - zestawów. Trochę go zmodyfikowałem pod własny "gust" jeżeli można to tak nazwać. Kwestia tego czy mój zasilacz poradzi sobię z takim sprzętem.

 

Posiadam obecnie:

Be Quiet! 530W+ CM 80+ Bronze "BN 181" (użytkowany tak z półtora roku) -> zasilacz nie był katowany poprzez OC czy tego typu sprawy - normalnie funkcjonował w komputerze jako jednostka zasilająca :D oraz SPC Gladius M40

 

Sprzęt jaki chcę kupić to taki: http://www.morele.net/inventory/info/9RoMAP/

Dla użytkowników, którzy nie chcą wchodzić w link:

 

 

CPU: Intel i5-4690K

GPU: MSI R9 290 Gaming 4G

MOBO: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

RAM:2x4GB Corsair 2133MHz CL9

Cooler: Antec Kuhler H2O 950

DVD: LG GH24NSB0

 

 

 

Komputer raczej nie będzie mocno rozbudowany ew. drugi dysk HDD i jakiś SSD. Oczywiście też nie będzie przetaktowywany może ino ta opcja Turbo co daje 3.9GHz ale z tego co się orientuje raczej nie podnosi ona taktowań oraz nie zjada większej ilości prądu.

Pytanie brzmi:

Czy owy zasilacz poradzi sobie spokojnie z tym sprzętem

 

Pozdrawiam,

Marcin Wieszków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź w sprawie zasilacza.

 

Jestem tego świadomy, że wybór takiego chłodzenia nie należy do najrosądniejszych i w pełni się z Tobą zgadzam. Kwestia tego, że chcę w niedalekiej przyszłośći od zakupu owego sprzętu dokupić chłodzenie na ram, które niestety będzie koloidowało z normalnym coolerem typu Macho, Dark Rock Pro czy też od SPC.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram DDR3 pracujący na napięciu 1,5 V nie ma sensu chłodzić , już gołe kości bez niczego spokojnie wystarczą - ostatecznie nałożone na nie radiatory .

 

Aktywne chłodzenie ramów czy to AC czy to WC nie ma dziś większego sensu - nie grzeje się tak jak kiedyś .

 

Kompa chłodź albo powietrzem albo złóż normalne WC , niestety normalne WC trochę kosztuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpujące wypowiedzi!

 

Wiem, że ram niezbyt potrzebuje chłodzienia a tym bardziej przy takich napięciach a w chwili obecnej robione są dobre radiatory np. na Predatorze czy też Vengeance Pro. Chodzi mi w szczególności o wygląd, a obecnie są robione fajne z diodami owe chłodzenia na RAM.

 

Dobre chłodzenie powietrzem zajmuję ogrom miejsca jak już wspomiany Macho. Doskonale wiem o tym, że wybór zamkniętego układu wodnego to nie jest dobry pomysł i trzeba uważać ale dużo osób z tego korzysta i nie narzaka. Wiadomo, że trzeba będzie wymienić owy sprzęt za 2-3 lata jak nie prędzej bo nie jest to inwestycja na kilka lat.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...