Skocz do zawartości
meskalin

Zestaw do 3000zł, bez grafiki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jutro wieczorem mam zamiar zamówić komputer, ale mam jeszcze kilka wątpliwości, dlatego proszę o pomoc.

 

Zdecydowałem się poczekać z zakupem karty graficznej, aż pojawią się nowe GTX 8xx, a teraz kupić pozostałe części. Komputer ma być uniwersalny. Możliwie dobry we wszystkich zastosowaniach [gry (po zakupie gpu), programy, internet, filmy]. 

Z możliwością przyszłej rozbudowy. Ewentualnie z możliwością wykorzystania części w następnym zestawie (Dlatego chciałbym porządną obudowę i zasilacz).

 

Zestaw wygląda następująco:

 

CPU: Intel Core i5-4690k / 869zł

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - BW / 185zł

MOBO: ... (Z97) / ~500zł

RAM: Jakieś 2400Mhz / ~300zł 

HDD: WD Blue 1TB / 224zł

SSD: Crucial MX100 256GB / 369zł

PSU: Zasilacz Corsair CS550M modular / 299zł

Obudowa: Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl / 379zł

 

Razem: 3125zł

 

I teraz moje pytania i wątpliwości:

 

1. Płyta główna: 

Chcę jakąś na Z97, z w miarę fajnym wyposażeniem, która pozwoli mi na podkręcenie procesora.

Ostatnio polecono mi: MSI Z97-G55. Jednak nie odpowiada mi jej kolorystyka. Wydaje się bardzo "odpustowa". Wolałbym coś z przewagą czerni tongue.gif 

np: MSI Z97 GAMING 3, MSI Z97-G45 GAMING, Asus Z97-AR, albo coś w tym stylu. Asus szczególnie mi się podoba tylko tylny panel wygląda ubogo.

Czy wymienione przeze mnie płyty będą ok? Pozwolą na dobre podkręcenie procesora? A może coś innego tak do 550zł?

 

2. Pamięci: 

Team Group Vulcan DDR3 2400 2x4GB - wybrałbym te gdyby nie kolorystyka wink.gif i to, że w tej chwili na morele czas realizacji: 4-5 dni.

albo te: Pamięć Kingston 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series - tylko nie wiem czy ich radiatory zmieszczą się pod chłodzenie.

Macie jakieś propozycje pamięci taktowanych 2400Mhz? (jakieś "nieodblaskowe").

 

3. SSD: macie może jakieś info, czy będzie on dostępny na morele.net w najbliższym czasie?

 

4. Zasilacz: czas realizacji 4-5 dni. Możecie zaproponować coś podobnego?

 

5. Obudowa: Po długim czasie w końcu wybrałem. Nie wiem tylko jak będą wyglądać temperatury. 

Z jednej strony obudowa wyciszona i procesor podkręcony = wyższe temp. Z drugiej ten procesor ma niższe temp. od poprzednika.

Temperatury będą do przyjęcia, czy powinienem zainwestować w dodatkowe wentylatory? A może ta obudowa nie nadaje się do oc?

 

6. Być może od tego powinienem zacząć. Jako, że mam zamiar zrezygnować narazie z karty graficznej i zakupić ją dopiero pod koniec roku.

Czy na zintegrowanej grafice będzie można komfortowo używać komputera do codziennych zastosowań (filmy w full HD, internet - wiele kart w przeglądarce otwartych jednocześnie, Youtube w 1080p)?

Jak się ma wydajność takiej karty? np. w porównaniu do mojej obecnej: GF GTS250 512mb.

Czy takie rozwiązanie może mieć negatywny wpływ na sam procesor? Czy nie wyklucza to jego podkręcania?

 

7. Czy poza tym wszystko wygląda ok? 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez meskalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, 
Jutro wieczorem mam zamiar zamówić komputer, ale mam jeszcze kilka wątpliwości, dlatego proszę o pomoc.
 
Zdecydowałem się poczekać z zakupem karty graficznej, aż pojawią się nowe GTX 8xx, a teraz kupić pozostałe części. Komputer ma być uniwersalny. Możliwie dobry we wszystkich zastosowaniach [gry (po zakupie gpu), programy, internet, filmy]. 
Z możliwością przyszłej rozbudowy. Ewentualnie z możliwością wykorzystania części w następnym zestawie (Dlatego chciałbym porządną obudowę i zasilacz).
 
Zestaw wygląda następująco:
 
CPU: Intel Core i5-4690k / 869zł
Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - BW / 185zł
MOBO: ... (Z97) / ~500zł
RAM: Jakieś 2400Mhz / ~300zł 
HDD: WD Blue 1TB / 224zł
SSD: Crucial MX100 256GB / 369zł
PSU: Zasilacz Corsair CS550M modular / 299zł
Obudowa: Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl / 379zł
 
Razem: 3125zł
 
I teraz moje pytania i wątpliwości:
 
1. Płyta główna: 
Chcę jakąś na Z97, z w miarę fajnym wyposażeniem, która pozwoli mi na podkręcenie procesora.
Ostatnio polecono mi: MSI Z97-G55. Jednak nie odpowiada mi jej kolorystyka. Wydaje się bardzo "odpustowa". Wolałbym coś z przewagą czerni tongue.gif 
np: MSI Z97 GAMING 3, MSI Z97-G45 GAMING, Asus Z97-AR, albo coś w tym stylu. Asus szczególnie mi się podoba tylko tylny panel wygląda ubogo.
Czy wymienione przeze mnie płyty będą ok? Pozwolą na dobre podkręcenie procesora? A może coś innego tak do 550zł?
 
2. Pamięci: 
Team Group Vulcan DDR3 2400 2x4GB - wybrałbym te gdyby nie kolorystyka wink.gif i to, że w tej chwili na morele czas realizacji: 4-5 dni.
albo te: Pamięć Kingston 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series - tylko nie wiem czy ich radiatory zmieszczą się pod chłodzenie.
Macie jakieś propozycje pamięci taktowanych 2400Mhz? (jakieś "nieodblaskowe").
 
3. SSD: macie może jakieś info, czy będzie on dostępny na morele.net w najbliższym czasie?
 
4. Zasilacz: czas realizacji 4-5 dni. Możecie zaproponować coś podobnego?
 
5. Obudowa: Po długim czasie w końcu wybrałem. Nie wiem tylko jak będą wyglądać temperatury. 
Z jednej strony obudowa wyciszona i procesor podkręcony = wyższe temp. Z drugiej ten procesor ma niższe temp. od poprzednika.
Temperatury będą do przyjęcia, czy powinienem zainwestować w dodatkowe wentylatory? A może ta obudowa nie nadaje się do oc?
 
6. Być może od tego powinienem zacząć. Jako, że mam zamiar zrezygnować narazie z karty graficznej i zakupić ją dopiero pod koniec roku.
Czy na zintegrowanej grafice będzie można komfortowo używać komputera do codziennych zastosowań (filmy w full HD, internet - wiele kart w przeglądarce otwartych jednocześnie, Youtube w 1080p)?
Jak się ma wydajność takiej karty? np. w porównaniu do mojej obecnej: GF GTS250 512mb.
Czy takie rozwiązanie może mieć negatywny wpływ na sam procesor? Czy nie wyklucza to jego podkręcania?
 
7. Czy poza tym wszystko wygląda ok? 
 
Pozdrawiam

 

1. Jeżeli masz zamiar podkręcać to nie patrz na wygląd, najważniejsze jest stabilne zasilanie i możliwości płyty, ja mam podobny problem co do płyty chce robić OC z tego co poszukałem na Google najlepszym wyjściem pod względem cena/wydajność jest MSI MPower bez dodatkowych pierdół około 600zł.

 

2. G.Skill 2400MHz TrendX CL10

 

3. To pytanie do helpdesku firmy morele.net

 

4. Nie mam zielonego pojęcia, aktualnie sam celuje w Platinium.

 

5. Dobra obudowa, wentylatory zawsze się przydadzą tym bardziej że masz możliwość kontroli temp. ja sam celuje w tą R4 lub Zalman z11 plus.

 

6. Raczej bić rekordów na tym sprzęcie w OC nie będziesz robił, jeżeli procesor będzie miał zapewnione stabilne napięcie a temperatura po OC nie będzie przekraczać określonej wartości to nie widzę żadnego problemu, tym bardziej że aktualnie na płycie ustawisz sobie różne profile odnośnie mnożnika w zależności co aktualne robisz.

Co do twoich wymogów względem grafiki to nawet możne pograsz sobie w WoT na minimalnej grafie (APU) z maksymalnymi detalami (CPU).

 

Podepnę temat http://forum.purepc.pl/topic/360628-zestaw-bez-grafiki-dysku-i-nap%C4%99du-do-4k-z%C5%82/ bo jest bardzo podobny z tym że ja do 4k chce kompa sobie sprawić.

 

Pozdrawiam Nerus.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka jest dobra, ale nie ma sensu brać tak drogiej. Do tego wystarczy dobrze wyposażona MSI Z97 Gaming 5, która i tak będzie aż nadto. Co innego jakbyś planował SLI z tych 8xx.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. O,  MSI Z97 Gaming 5 wydaje się mieć wszystko czego mi do szczęścia potrzeba i wizualnie też będzie ok. Chyba właśnie na nią się zdecyduję.

 

2. I nawet te G.Skill 2400MHz TrendX CL10 kolorystycznie by się zgrywały. Tylko pozostaje pytanie czy się zmieszczą pod chłodzenie cpu z tymi radiatorami.

 

3. Wysłałem już zapytanie do morele i ciągle czekam na odpowiedź. Możliwe, że w weekend odpowiedzi nie dostane. Widzę, że w esc.pl jest dostępny, ale z wysyłką wychodzi 420zł - może w tej cenie znajdzie się coś lepszego w agito/morele?

 

4. Chyba zostanę przy tym zasilaczu, który podałem - widzę, że na agito jest dostępny od ręki.

 

 

Jeszcze dodatkowe pytanie. Co sądzicie o agito.pl? Widzę, że wszędzie polecane jest morele.net, ale w mojej sytuacji bardziej korzystne cenowo jest agito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowic sie nad Gigabyte z97 gaming5 plyta ma wszystko 500zł ale warto,na pewno leprza od msi,z reszta kazda firma w płytach jest leprza od MSI,zdymany bios UEFI i wogóle wadliwe to jest (pisze o plytach głównych)Zaraz tematy sie zaczną,udowodnij,pokaz a wpiscie soie w google MSI z97 gaming 5 i powychodzi wam,nigdzie nie polecaja firmy MSI tylko w polsce.Co do obudowy  Fractal Design Define R4 miodzio robisz z niej obudowe pod cisze lub zdejmujesz zaślepki bitumiczne i dokładasz wentylatory i masz chłód.Wszystko 2w1.M500 rózni sie tyle od mx100 co i5 4670k v 4690k czyli niczym na tyle waznym zeby sie rozkminiac nad tym

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowic sie nad Gigabyte z97 gaming5 plyta ma wszystko 500zł ale warto,na pewno leprza od msi,z reszta kazda firma w płytach jest leprza od MSI,zdymany bios UEFI i wogóle wadliwe to jest (pisze o plytach głównych)Zaraz tematy sie zaczną,udowodnij,pokaz a wpiscie soie w google MSI z97 gaming 5 i powychodzi wam,nigdzie nie polecaja firmy MSI tylko w polsce.Co do obudowy  Fractal Design Define R4 miodzio robisz z niej obudowe pod cisze lub zdejmujesz zaślepki bitumiczne i dokładasz wentylatory i masz chłód.Wszystko 2w1.M500 rózni sie tyle od mx100 co i5 4670k v 4690k czyli niczym na tyle waznym zeby sie rozkminiac nad tym

 

Większych bzdur nie słyszałem.    Nie musisz nic udowadniać, bo poziom twojej wypowiedzi ewidentnie wyklucza wiarygodność tego posta. Po za tym  proponuje zainstalować jakiś dodatek do sprawdzania pisowni jeśli masz jakieś dysmózgowie, bądź zainstalować sobie Firefox, bo czytać tego się nie da. Za Sikora byś poleciał z tego forum bardzo szybko ;)

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/Z97_GAMING_5/12.html

 

Co do i5 4670K vs i5 4690K to różnica jest, bo ma lepsza pastę pod czapką, a to jest dość istotne jak myślimy o wysokim OC.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zestaw wyglądał by tak:

http://www.agito.pl/lista-zyczen/682b7095343b00bcb7791087d89bfe8c

 

Mam nadzieje, że nie będzie problemu ze zdjęciem "grzbietu" z tych pamięci.

SSD chyba zamówie w innym sklepie.

 

Jeszcze tylko kilka pytań:

 

1. Czy wszystko jest ok?
2. Czy muszę coś ustawiać, żeby pamięci pracowały z tą częstotliwością?
3. Czy muszę coś przestawić, żeby korzystać ze zintegrowanej karty graficznej?
4. Rozumiem, że do chłodzenia dołączona jest pasta termoprzewodząca. - Jest ona wystarczająco dobrej jakości, czy powinienem zaopatrzyć się w coś lepszego?
5. Co sądzicie o Agito.pl? W przypadku części, na które się zdecydowałem wychodzi trochę taniej i jest lepsza dostępność produktów w porównaniu z wszędzie polecanym morele.net, dlatego wybrałem ten sklep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 tak można zamawiać, ale pamięci bym brał tańsze bo między 2133, a 2400 nie odczujesz róznicy no może przy korzystaniu z integry GPU, ale i tak planujesz kupić dedykowane GPU. Pamięci brał bym te:

 

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-ddr3-2133-cl10-8-gb-tlyd38g2133hc10qdc01-614305/

 

Ad.2 Płyta sama ustawi częstotliwość. Nie wiem jak to jest na Haswell'ach, ale chyba zależne to jest tez od procesora. Ale będzie OC procka.

 

Ad.3 Płyta sama odpali, gdy nie wykryje karty graficznej wpiętej w PCI-ex. Musisz oczywiście podpiąć monitor pod jedna z wyjść na tylnym panelu.

 

Ad.4 Jest ogólnie ok. Różnica tam zawsze jakaś będzie jakby zastosować droższą.  Ale nie powinno być tragedii. Sam mam HR-02, ale szarpnąłem się na osobną Pastę.

 

Ad.5 sklep jak sklep. Podobnie jak Morele były róże historie z serwisem. Ale to chyba miał każdy większy sklep w historii.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś jeszcze interesowało otrzymałem odpowiedź od morele.net w sprawie SSD Crucial MX100 256GB:

 

Witam serdecznie,

 
Bardzo mi przykro, lecz trudno jest nam określić czy i ewentualnie kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego nowych dostaw.
 
Pozdrawiam,
Łukasz Kokoszka
Specjalista ds. Sprzedaży Detalicznej
Edytowane przez meskalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...