Skocz do zawartości
Nerus

Zestaw bez grafiki dysku i napędu do 4k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zamiar kupić nowy komputer, aktualny oddam siostrze.

 

Informacje ogólne.

Tak jak napisałem w temacie komputer bez grafiki i dysku.

Podstawą dla mnie jest jakość wykonania podzespołów (dłuższa żywotność, wytrzymałość pod OC), stabilność napięć, niska temperatura (wydajny układ chłodzenia: obudowa, wentylatory itp.).

Wykorzystanie: Serwer Xen z parawirtualizacją, programowanie, gry: WoT, Planet Side 2, Skyrim, OC.

Koszt od 3K do 4K.

 

Specyfikacja:

Procesor: Intel I7 4790k (zostaje przy tym procku - nie do ruszenia, chyba że w tej cenie lepszy XEON)

 

Płyta główna: "Asus MAXIMUS VII RANGER" lub "Asrock Z97 EXTREME6" może "MSI M Power" na pewno coś ATX z 2x PCI-E x16 3.0 i pod OC, bez dodatkowych pierdół np. moduł WiFi.

 

Pamięci: "G.SKILL DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 TridentX" gdzieś widziałem CL9, potem będę chciał dokupić jeszcze 8GB. Potrzebuje pamięci wydajnych do OC.

 

Grafika: Kupie później dwie grafiki celuje w "GTX 870" lub pokrewne "AMD"

 

Zasilacz: "Corsair AX860i 860W" potrzebuje czegoś 800+

 

Obudowa: Obudowa Zalman "Z11 Plus" lub "Obudowa Fractal Design Define R4" albo jakaś inna z dobrym przepływem powietrza.

 

Chłodzenie: CPU, Obudowa, dokupię potem.

 

Dysk: Posiadam HDD Samsung F3 1T, aktualnie wystarczy, możne się kiedyś skuszę na 2xSSD w macierzy.

 

Pozdrawiam Nerus.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by były super podatne na OC, ale podejrzewam, że łatwiej będzie osiągnąć takie 4.5 ghz, bo i z tym często bywa problem na i7 4770K. Po prostu proc sie może mniej grzać i być stabilniejszy przy tym.

 

Co do zestawu po co Ci tak droga płyta ? Do SLI i Extreme4 by sobie dała radę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasilacz odchodzi w zapomnienie w SLI lub Crossfire, chce zrobić taki myk kupić 2x GTX 770 lub 2x 290 z możliwością modyfikacji bios'a na 290x, ale to po jakimś miesiącu najpierw kupię jedną grafikę a za kolejny dorwę drugą.

 

Aktualnie nie mam planów kupować dysku SSD jak już kupić to dwa w macierzy.

 

Pamięci są lepsze od G.Skill  CL10 ?!

 

Proc na pewno zostaje 4970k. Po co mam kupować starszą wersję procka ? tym bardziej że ma lepsze wyniki i tak naprawdę jest poprawioną wersją 4770k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2400 MHz różnica pomiędzy CL10 a CL11 będzie naprawdę marginalna.

Po co kupować? Bo wychodzi to jakieś 200 PLN taniej? Uwzględniając rabat na płytę i cenę samego CPU.

 

Rozumiem, że to SLI pod FHD?

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2400 MHz różnica pomiędzy CL10 a CL11 będzie naprawdę marginalna.

Po co kupować? Bo wychodzi to jakieś 200 PLN taniej? Uwzględniając rabat na płytę i cenę samego CPU.

 

Rozumiem, że to SLI pod FHD?

 

Proc zostaje i tyle.

 

Co do płyty to myśle już o Asrock Extreme9 ze względu na mostek PLX, I raczej Crossfire 2x SAPPHIRE 4GB D5 X R9 290 OC TRI-X FR lub poczekam na nową architekturę (odgrzewane kotlety jak zwykle). Jedną z kart zamierzam kupić za miesiąc drugą za 2 lub 3 miechy. Karty graf. to oddzielna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ciągle męczę temat: "Nowy komp", od 2 miesięcy.

 

Mam problem z doborem kilku podzespołów, to co jest zaznaczone na pomarańczowo to podzespoły których nie jestem pewien, na zielono to elementy których nie zmienię, na szaro to elementy których na razie nie kupię. Zwykły kolor tekstu to elementy które posiadam.

 

Całkowita cena: 4000 zł ( nie wliczając kart grafiki )

 

Przeznaczenie:

- Linux + Server Xen + Guest: Windows 7, Windows 2008

- Gry: WoT, Planet Side 2, Skyrim, Mass Effect (1-3), Widźmin (1-2) itd.

- OC

- Programowanie C#

- Server: BTS, SQL.

 

Specyfikacja:

 - Procesor: Intel i7 4970k

 - Chłodzenie CPU: Corsair H110

 - Płyta: MSI MPower

 - Pamięci: G.Skill 2400MHz TrendX CL10 8GBx2 Dual (dokupię potem dodatkowe dwa moduły)

 - Grafika: 2x Sapphire r9 290 Tri-x

 - Dysk: Samsung F1 1TB

 - Zasilacz: Corsair AX1200i

 - Obudowa: Zalman Z11 Plus

 - Napęd DVD zgodny z wypalaniem płyt na Xbox 360: ?

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze, liczy się każdy post, mam zamiar kupić sprzęt w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam, Nerus.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu spokojnie wystarczy zasilacz 850W. Troszkę szkoda SLI dla tych gier, bo nawet tego nie wykorzystasz. No chyba ze w tych programach jakoś wykorzystasz to ok.

 

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-x-850-429687/?ceneo_spo=true

 

Grafiki bierz firmy MSI lub ASUS. Mają cichsze chłodzenia i do tego 3 lata gwarancji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu spokojnie wystarczy zasilacz 850W. Troszkę szkoda SLI dla tych gier, bo nawet tego nie wykorzystasz. No chyba ze w tych programach jakoś wykorzystasz to ok.

 

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-x-850-429687/?ceneo_spo=true

 

Grafiki bierz firmy MSI lub ASUS. Mają cichsze chłodzenia i do tego 3 lata gwarancji.

Chodziło ci o Crossfire, aktualnie nie mam zamiaru kupować grafiki, za dwa lub trzy miechy się zacznę zastanawiać.

No nie wiem czy nie potrzebuje czegoś więcej niż 850W, dwie grafy z poborem około 400W jedna, plus OC procka, tym bardziej że AX1200 jest niezłym zasilaczem, jedyny minus to 80% sprawności na lini 3.3v przy obciążeniu.

 

Co do reszty nie masz zastrzeżeń może jakaś lepsze przewiewna obudowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz da sobie radę z dwoma kartami 2x R9 290 i jeszcze po OC do tego zarówno graf i procka.  Te karty nie ciągną po 400W jedna. Gdzie takich bzdur sie naczytałeś.  Te pobory mocy to się tyczą całej platformy bez monitora. Myślę że wiecej niż 700-750W nie bedzie to żarło gdyż druga grafia i tak nie bedzie obciążona całkowicie.  A zasilacz jest o wiele tańszy i do tego porządnej firmy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz da sobie radę z dwoma kartami 2x R9 290 i jeszcze po OC do tego zarówno graf i procka.  Te karty nie ciągną po 400W jedna. Gdzie takich bzdur sie naczytałeś.  Te pobory mocy to się tyczą całej platformy bez monitora. Myślę że wiecej niż 700-750W nie bedzie to żarło gdyż druga grafia i tak nie bedzie obciążona całkowicie.  A zasilacz jest o wiele tańszy i do tego porządnej firmy.

 

Dobra masz rację potwierdzenie twojej tezy: http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290_crossfire_review_benchmarks,4.html

a możesz podać jeszcze kilka innych zasilaczy żebym miał jakąś podstawę do przejrzenia googla w poszukiwaniu testów.

 

Co sądzisz o Enermax Platimax 850W będzie lepszy od SeaSonic X-850.

 

lub Seasonic 80Plus Platinium 860W

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zestawu:

 - Procesor: Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX

 - Płyta: Płyta główna MSI Z97 MPOWER s1150 Z97 4DDR3 USB3/GLAN ATX

 - Pamięci: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

 - Zasilacz: SeaSonic SS-860XP F3

 - Obudowa: PHANTEKS Enthoo Pro Czarny z oknem (PH-ES614P_BK)

 - Napęd: Asus SDRW-08D3S-U/BLK/G/AS

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w posiadaniu tych podzespołów i jestem bardzo zadowolony, niestety dysk muszę dokupić bo mi dzisiaj padł.

 

Wielkie dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam Nerus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...