Skocz do zawartości
slim600

cichy zasilacz 300-400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie .Obecnie posiadam ocz 500w i hałasuje niemiłosiernie za dnia jest lepiej bo jakoś zlewa się ten odgłos pracy wiatraczka z wszystkim dookoła ale wieczorami jak jest spokój to moje uszy tego nie wytrzymują :):):.Narazie mam phenoma 2 955 i radka 6850 nic nie kręciłem .Czytałem troche i taki zasilacz jest moją propozycją:

Corsair zasilacz RM 650W, 80PLUS GOLD

To ma byc zasilacz do przyszłej budy pod nowe generacje od intela czyli pewnie kolo lutego a do tego czasu chce ciszy:)

ps. jak juz wymienie zasiłke to cos podkręce:)Proszę o inne propozycje .Dziękuję pozdrawiam 

Edytowane przez slim600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ w sumie nie były takie złe zasilacze, ja bym się pokusił o zmianę wentylatora. Jeżeli nie chcesz się w to bawić, a nowy zasilacz ma być pod komputer w przyszłości, to oprócz Corsaira który wymieniasz masz np: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__11/id_produktu__5929/__Zasilacze_Antec_TP_550C_True_Power_Classic_GOLD_550W_120mm_80_Gold/

Zasilacz widzialem u znajomego w wyciszanym komputerze i działa bardzo "kulturalnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom pare lat temu kierowalem sie przy wyborze zestawu opiniami z forum i bylem zadowolony .Opcja wymiany wiatraczka ??nie wiem chyba jednak nowa zasilka znowu na 4 lata ma starczyc .Jeszcze znalazłem coś takiego be quiet! zasilacz Pure Power L8 CM 630W??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej napisałem wolę nowy zasilacz na następne lata .A ten xfx xtr to ciekawa propozycja własnie czytam o nim.I tak zagłębiając się w temacie doszedłem do wniosku że nie będę używał cf ani sli wiec markowe 550 -600 w wystarczy.Ale corsair rm 550w kosztuje na morele 28zł więcej  niż 650w!!! Więc wole dołożyć :)Czekam na więcej propozycji.pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela czas wolny więc poszperałem troszkę:)Znalazłem test na you tube test 

 be quiet! Power Zone Z1 650W 

i teraz wybór zawęziłem do dwóch modeli tego wyżej i korsarza rm 650 .Czekam na sugestie ,inne propozycje. Zasilacz zamówię za jakieś 3 tyg wiec czas na zmianę decyzji jest:)Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Ja jestem bardzo zadowolony z Corsair VS Series 650W, lepiej będzie jeżeli wrzucę po prostu linka ze Skąpca http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/5407995. Koszt to około 200 zł (plus ewentualny koszt dostawy, ale czasami można znaleźć jakąś promocję w e-sklepie wtedy dostawa jest za free). Jest cichy, teraz jak chodzi to praktycznie go nie słyszę, może dlatego, że okno jest otwarte i dzieciaki się drą :P

650W sprawia, że pociągnie dosłownie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co z tego że pociągnie. To są budżetowe zasilacze. Bez 80+. Bez modularnych kabli. Do tego 3 lata gwarancji Ja bym celował w coś pewniejszego ze wszystkim wyżej wymienionym i do tego 5 lat gwarnacji. Dobre bebechy i cisza:

 

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

 

I teraz tak. W obecnych czasach cofamy się jeśli chodzi o pobór prądu ( z małymi wyjątkami u AMD).  Zestawy Intela i Nvidii w przyszłości powinny trzymać sie podobnych zakresów jeśli chodzi o pobór prądu. Więc jeśli  dzisiejszy zestaw typu i5 4690K + R9 290x, który działa na dobrym zasilaczu 550W to bez problemu powinny działać przyszłe platformy Intela i AMD/Nvidii.  Czasem zdarza się większy pobór mocy w przypadku nowych procków od AMD. Ale jeśli chodzi o Radeony te zakresy mniej więcej się utrzymują.

 

"Chałasują"  pisze się przez samo "h". To tak na przyszłość żebyś wiedział.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem corsair rm 650.Od 2 h siedzi w kompie a wiatrak się nie załączył .Wrażenie po otwarciu pudelka rewelacja .

 

Devil '' sie'' pisze się przez  ''ę'' .To tak na przyszłość żebyś wiedział:).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...