Skocz do zawartości
nimothan

[do 200 zł] Tablet internetu i oglądania filmów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Znalazłem coś takiego w sieci:
http://allegro.pl/zestaw-tablet-klawiatura-overmax-basictab-ii-dual-i4366727746.html

Za bardzo nie znam sie na tabletach i stąd ten temat.
Szukam bardzo taniego urządzenia do serfowania w sieci + YT + jakieś np transmisje online(np MŚ w Brazylii) ewentualnie filmy online.
Nie znam się totalnie na tych tabletach wiem że tam jest jakiś motyw że w jednych da sie korzystać z internetu w innych nie ale za bardzo nie wiem o co chodzi.
Ten tablet głównie do oglądania filmików/filmów i jakichś transmisji online jak sie ga pograć w jakieś gry to git jak nie to też przeżyje:)

Pytania:
Czy da się jakoś pod to podpiąć internet Areo?(ten internet w ogóle daje rade?)
Czy serfowanie w sieci będzie możliwe, komfortowe?
Czy urządzenie jest przyzwoite(no cudów nie oczekuje za 200 zł) czy może w tej cenie znajdę lepsze?jak tak to proszę o podanie jakiegoś przykładowego modelu lepszego jak ten co ja wyszukałem.


Pozdrawiam
Nimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sobie dokupisz zew. modem 3G

2. Mozliwe, czy komfortowe to juz bardzo watpliwe (800x480 @ 7" ja taka rozdzielczosc mialem w swoim stary HTC Desire 3.7", na 7" to bedzie syf, kiła i mogiła), do tego kiepski dwurdzeniowiec i 512mb RAM'u.

3. Znajdziesz lepsze, polecam forum telchina.pl , np. http://www.aliexpress.com/item/Allwinner-A31-A31S-Tablet-Quad-Core-7-inch-1-5Ghz-Tablet-PC-1GB-RAM-8G-ROM/1935299533.html

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Za 200 nie kupisz raczej nic z 3G - podejrzewam, że nawet w używkach będzie ciężko.

Ewentualnie możesz dokupić modem, ale to też dodatkowy koszt i nie działa ze wszystkimi tabletami.

 

2. Możliwe tak, komfortowe niespecjalnie. Mam GC A73 i mając fizyczną rozdzielczość 800x480 system okłamuje przeglądarki, że ma 1023x640 bodajże. Przez to obraz w przeglądarce jest zepsuty, bo niektóre linie nie są wyświetlane (np w tabelach). Dlatego szedłbym w 1024x600 lub nawet 1280x800.

 

3. Do 200 zł wszystko to jest tragedia i wybór mniejszego zła. Najtańsze, co ja bym zakupił, to Acer Iconia, Asus MeMo lub Lenovo A1000.

 

Overmax w tym modelu nie wysilił się nawet na podanie prawdziwej rozdzielczości ekranu.

Z tym "polskich marek" to najbliżej byłbym wyboru Kruger&Matz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by tak ciągnąć coś z chin ?bo widze na tej stronie
http://www.aliexpress.com/item/Voyo-X6i-tablet-7-3g-tablet-pc-3g-built-in-sim-card-slot-MTK8382-Quad-Core/1716944475.html

jest tego masa. Zdaje sobie sprawę że to będzie bez fajerwerków bo za 200 zł to nie ma innej opcji. Tylko potrzebuję kogoś kto mi doradzi możliwie najlepszy sprzęt z tych najgorszych - tak żeby spełniało podstawowe funkcję wyświetlało filmy dało sie w sieci serfować bez problemowo(to są 2 najistotniejsze rzeczy dla mnie).

Korzystaliście już z tej strony ? poczta chińska daje rade w całości dowieźć przesyłkę czy brać dhl ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleilem ci wyzej,  7" 1280x800 10 punktowy multitouch, Quad Cortex A7 1.5Ghz, 1GB RAM, 8GB pamiec wew. z WIFI i Bluetooth.

A jesli chcesz samemu poszukac to glownie zwracaj uwage na rozdzielczosc przynajmniej te 1280x800, nizej bedzie to wygladalo kiepsko na 7".

Z 3G nawet nie szukaj za te pieniądze.

 

http://www.aliexpress.com/item/Allwinner-A31-A31S-Tablet-Quad-Core-7-inch-1-5Ghz-Tablet-PC-1GB-RAM-8G-ROM/1935299533.html

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 3G oznacza, że jest miejsce na kartę SIM, której można używać do łączenia się z internetem (np Aero2).

 

2. Listy zgodnych modemów pewnie nie znajdziesz, bo na szybko to nawet strony producenta nie można znaleźć.

 

3. Jak zamierzasz używać sprzętu tylko w domu (albo głównie w domu), to 3G nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...