Skocz do zawartości
erni_k

karta graficzna, pamięć RAM, do "starszych" gier i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, Na przełomie roku z Waszą pomocą udało mi się złożyć zestaw, z którego jestem póki co bardzo zadowolony. Przyszedł czas na dalszy rozwój. Tym razem czas na kartę graficzną.
aktualne zestawienie:
procesor: i5-4440
płyta główna: asrock b85m pro
ram: elixir 4GB
zasilacz: corsair VS450
 

Póki co celuje w kartę z niższej półki, cenowo ok 500zł. Niegdyś jak czytałem testy itp gtx 650 ti był na propsie. Nie wiem jak to się prezentuje w tej chwili. Po za tym zastanawiam się czy nie poszukać jakiejś używki, tylko tu się boję kart radeona bo śmiem twierdzić że większość jest przeorana przez kopaczy bitcoinów. Więc jeśli używka to Nvidia. 
Karta wykorzystywana będzie w pracy na solidworksie i innych podobnych programach. Oraz musi spełniać jeden warunek, wiedźmin 2 ma na niej fruwać (haha w końcu sobie zagram). Rozdzielczość ekranu w tym momencie to tylko 1280x1024, więc nie powinno być problemu. Nie chcę się pchać na razie w coś grubszego, poczekam aż wyjdzie
wiedźmin 3 :P

Ewentualnie podpowiedzcie co w następnej kolejności dokupić? Ja planuje 4GB ramu niedługo dołożyć i w przyszłości dysk SSD. No i monitor też.

pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez erni_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX650Ti już nie ma  , teraz są GTX750 / GTX750 Ti i R7 260X  .

 

R7 260X to koszt ~430 zł za Asusa R7 260X 1GB DDR5 DC2 z morele.net .

 

Ew. używane ( ale z gwarancją ) R9 270 które można dostać już za 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz się Radeonów, zasilacz nie jest potworem, może poszukaj używanego GTX660.

 

Z tymi pokoparkowymi Radeonami to wszędzie strach w oczach. Czy one tak nagminnie padają? Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić używanego 650 ti boosta, ciężko go dostać ale to w dalszym ciągu bardzo dobre gpu. Jeżeli jesteś zainteresowany to aktualnie sprzedaje: http://forum.purepc.pl/topic/360545-gb-650-ti-boost-1gb/?do=findComment&comment=3893081. Cena do negocjacji, jeżeli byłbyś zainteresowany to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus mam znajomych co kopią, i wiem co mówię. Jest strach bo artefaktów nasiane jak "mrówków" a z oryginalnych wiatraków to może 30% wytrzymało. Mówisz jeszcze że słaby zasilacz :/ miał być dobry... ehh muszę przemyśleć temat. ogólnie to się gubię zazwyczaj było tak że chronologicznie karty nowsze (z wyższym numerkiem) były lepsze, to czemu gtx 660 jest mocniejszy od gtx 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego R9 270 zasilacz jeszcze da radę zasilić. 

 

GTX 660

GTX 750

GTX xy0

 

x - generacja, wyższy numerek, nowsza karta.

y - półka wydajnościowa, wyższy numer, wydajniejsza karta.

 

Nie zawsze karta z niższej półki nowszej generacji przeskoczy wydajnościowo starszą z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek93

Sorry że się wtrącam, ale albo się nie znasz albo rżniesz głupa. Tutaj podajesz pierwszą lepszą karte (śmieć), w innym temacie zasilacz z czarnej listy do i3/i5.. Ogarnij się chłopie!

 

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko, ta karta tomek niewiele lepsza od mojego 8600GT lub nawet iGPU z i5. Tak po przemyśleniu, jednak szukałbym czegoś raczej przejściowego w mniejszej kwocie, W najnowsze pozycje grał raczej nie będę, chcę tylko w wiedźmina 2 pośmigać trochę. Jak wyjdzie Wiedzmin 3 myślę że będę miał fundusz na coś konkretnego, wtedy pewnie i zasilacz bedzie do wymiany.
Tak więc moje oczy skierowane są na R7 260x nowe, z tym że widzę że wersje 2GB są kapkę droższe więc wersja z 1GB by mnie interesowała, albo używana 650 ti. Radeon ponad 400zł a 650 Ti 350-. Wydajność jest chyba zbliżona. Więc będę bardziej skłonny do 650tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7 260X ma większą wydajność niż zwykły GTX650 Ti .

 

R7 260X to nic innego jak rebrandowany HD7790 .

 

Z Gtx-ów warto szukać GTX650Ti Boost , dość mocna karta - sporo szybsza niż HD7790/R7 260X .

 

Oczywiście w tej klasie kart nie ma sensu brać wersji z 2GB VRAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podepne tutaj. grafika póki co załatwiona. Następnie chciałbym dokupić RAM aktualnie jest jedna kość 4GB 1600MHz ELIXIR, czy muszę dokupować taką samą drugą żeby pracowały poprawnie, czy może być inny producent? Jak to wygląda? Pytam bo elixirów jest mało i podrożały jakoś, jak kupowałem to kosztowały 139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...