Skocz do zawartości
Dż0ki

Dell Inspiron 5721 - problem z wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam następującego lapka: Dell 5721 17"  i5-3337U  8GB DDR3  Radeon HD8730.  Na świeżo zainstalowanym Windowsie 7 64bit Ultimate zainstalowałem wszystkie wymagane sterowniki z oficjalnej strony producenta: http://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/inspiron-17r-5721/drivers

Mam świadomość, że zarówno niskonapięciowy procek jak i karta graficzna nie są demonami prędkości. Mimo wszystko w grach, które mnie interesują (Fifa 13, CS:GO, Diablo 3) laptop ten powinien oferować przyzwoitą wydajność czyli >60 fps. Niestety mój lapek nie radzi sobie z większością nawet starszych tytułów. HL 2 w wysokich detalach chodzi ok 50 fps, D3 przy rozdzielczości 1600x900 nawet przy niskich ustawieniach detali chodzi w 30-40 fps. Chciałbym dowiedzieć się czy ten lapek oferuje tak marną wydajność czy może można wycisnąć z tego sprzętu nieco więcej? Gry działają na Radeonie (ustawione w sterownikach karty), wgrany ostatni bios i wszystkie sterowniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się .

 

Niskonapięciowy I5 ( który w dodatku ma 2 rdzenie a nie 4 jak wersja desktopowa ) i ta karta to nie najlepszy tandem do gier , większość gier powinna sensownie działać na ustawieniach low , czasami med .

 

W większości gier ustawienie detali High lub wyżej spowoduje że granie będzie nie możliwe .

 

Jak ci się gry zacinają to po prostu zmniejsz detale / rozdzielczość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale zniknęła część mojego pierwszego postu dlatego wydaje się być niezrozumiały.  Wracając do tematu mam świadomość, że nie jest to mocna konfiguracja, ale mimo wszystko sprzęt ten działa poniżej oczekiwań. Czytałem testy, oglądałem recenzje i myślę, że w takich grach jak np HL2 czy FIFA 13 lapek ten w rozdzielczości 1600x900 powinien sobie radzić. Nawet Windows działa z jakimiś dziwnymi ścinami. Porównuję działanie ze starym Hp Probook 6550, który działa na i5-450M i 4GB ram i niestety mój Dell działa wolniej co jest nielogiczne. 

Mowa o moim nowy lapku Dell Inspiron 17r  5721 17"  i5-3337U  8GB DDR3  Radeon HD8730 Dysk 1TB. Wszystkie sterowniki zainstalowane. Gry włączane na grafice Radeona. Żadnych śmieci i syfu na dysku (świeży system win 7 ultimate 64 bit). Czemu uważam, że sprzęt powinien chodzić nieco szybciej? Choćby dlatego, że sprzęt z nieco słabszym procesorem radzi sobie w grach o wiele lepiej niż mój nabytek http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-17R-5721.89210.0.html   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Direct 11 zainstalowany?

Stery do grafiki ze strony producenta?

Spróbuj zmniejszyć trochę rozdzielczość powinno być o wiele lepiej.

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...