Jump to content
Sign in to follow this  
Dż0ki

Dell Inspiron 5721 - problem z wydajnością

Recommended Posts

Posiadam następującego lapka: Dell 5721 17"  i5-3337U  8GB DDR3  Radeon HD8730.  Na świeżo zainstalowanym Windowsie 7 64bit Ultimate zainstalowałem wszystkie wymagane sterowniki z oficjalnej strony producenta: http://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/inspiron-17r-5721/drivers

Mam świadomość, że zarówno niskonapięciowy procek jak i karta graficzna nie są demonami prędkości. Mimo wszystko w grach, które mnie interesują (Fifa 13, CS:GO, Diablo 3) laptop ten powinien oferować przyzwoitą wydajność czyli >60 fps. Niestety mój lapek nie radzi sobie z większością nawet starszych tytułów. HL 2 w wysokich detalach chodzi ok 50 fps, D3 przy rozdzielczości 1600x900 nawet przy niskich ustawieniach detali chodzi w 30-40 fps. Chciałbym dowiedzieć się czy ten lapek oferuje tak marną wydajność czy może można wycisnąć z tego sprzętu nieco więcej? Gry działają na Radeonie (ustawione w sterownikach karty), wgrany ostatni bios i wszystkie sterowniki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W niskiej wydajności mojego lapka.  Testy tego samego modelu pokazują, że powinien sprawować się w grach lepiej. Szukam przyczyny takiego stanu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oszukujmy się .

 

Niskonapięciowy I5 ( który w dodatku ma 2 rdzenie a nie 4 jak wersja desktopowa ) i ta karta to nie najlepszy tandem do gier , większość gier powinna sensownie działać na ustawieniach low , czasami med .

 

W większości gier ustawienie detali High lub wyżej spowoduje że granie będzie nie możliwe .

 

Jak ci się gry zacinają to po prostu zmniejsz detale / rozdzielczość .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale zniknęła część mojego pierwszego postu dlatego wydaje się być niezrozumiały.  Wracając do tematu mam świadomość, że nie jest to mocna konfiguracja, ale mimo wszystko sprzęt ten działa poniżej oczekiwań. Czytałem testy, oglądałem recenzje i myślę, że w takich grach jak np HL2 czy FIFA 13 lapek ten w rozdzielczości 1600x900 powinien sobie radzić. Nawet Windows działa z jakimiś dziwnymi ścinami. Porównuję działanie ze starym Hp Probook 6550, który działa na i5-450M i 4GB ram i niestety mój Dell działa wolniej co jest nielogiczne. 

Mowa o moim nowy lapku Dell Inspiron 17r  5721 17"  i5-3337U  8GB DDR3  Radeon HD8730 Dysk 1TB. Wszystkie sterowniki zainstalowane. Gry włączane na grafice Radeona. Żadnych śmieci i syfu na dysku (świeży system win 7 ultimate 64 bit). Czemu uważam, że sprzęt powinien chodzić nieco szybciej? Choćby dlatego, że sprzęt z nieco słabszym procesorem radzi sobie w grach o wiele lepiej niż mój nabytek http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-17R-5721.89210.0.html   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direct 11 zainstalowany?

Stery do grafiki ze strony producenta?

Spróbuj zmniejszyć trochę rozdzielczość powinno być o wiele lepiej.

Edited by Pribles

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.