Skocz do zawartości
ridzios

i7 4790k-Zbyt wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeglądam temat i widzę w sygnaturkach, że tylko kolega ptys dokręcił 4.7. U siebie uzyskałem 4.6@ 1.25 potem ściana. Do 1.3 zero odpowiedzi na 4.7GHz. W związku z tym podczepiam się pod temat (tylko nie biczujcie ;)  ) i pytam czy czy jakies tipsy są? Poprzednio przy sandy było tej regulacji napięć znacznie mniej....

 

Gdyby ktoś pytał to przy 4.6 1.25 w prime95 dociągnałem do 81 stopni. Założone h100i z pudełkowym wentylami na profilu balanced (ciszą to bym tego nie nazwał)  i gelid gc-extreme. Jedyne co mnie zastanawia to różnice temperatur na rdzeniach u  mnie sięgające 8 stopni? Ale tylko przy prime...  Jakieś sugestie skąd to? Przy graniu/konwersji video tego nie ma, zgłupiałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeglądam temat i widzę w sygnaturkach, że tylko kolega ptys dokręcił 4.7. U siebie uzyskałem 4.6@ 1.25 potem ściana. Do 1.3 zero odpowiedzi na 4.7GHz. W związku z tym podczepiam się pod temat (tylko nie biczujcie ;)  ) i pytam czy czy jakies tipsy są? Poprzednio przy sandy było tej regulacji napięć znacznie mniej....

 

Gdyby ktoś pytał to przy 4.6 1.25 w prime95 dociągnałem do 81 stopni. Założone h100i z pudełkowym wentylami na profilu balanced (ciszą to bym tego nie nazwał)  i gelid gc-extreme. Jedyne co mnie zastanawia to różnice temperatur na rdzeniach u  mnie sięgające 8 stopni? Ale tylko przy prime...  Jakieś sugestie skąd to? Przy graniu/konwersji video tego nie ma, zgłupiałem....

Kolego, ja bym się cieszył na twoim miejscu z takich temperatur przy takim taktowaniu :)

 

Fakt iż masz super chłodzenie. Dla tego procka normalna temperatura to do 85-90 *C , Ja już mam drugą sztukę , bo pierwsza leciała na auto odrazu na 95 *C na Raijintek Nemesis, ta druga którą mi przysłali jest mniej głodna na ,V' a przy tym chłodniejsza. W Aida64 po 2h temperatura mi nie przekracza 71 *C przy taktowaniu 4.50Ghz , lecz jak zapodam AVXa to po 12h mam 90 :-) lecz w użytkowaniu normalnym , typu ,renderowanie, gry , kodowanie, 3dmarki .. itp.. temperatura nie przekracza 68 *C.

 

W niedługim czasie mam nadzieje,że również zakupie H100i i zobaczymy :)

Edytowane przez Rypsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja bym się cieszył na twoim miejscu z takich temperatur przy takim taktowaniu :)

 

Fakt iż masz super chłodzenie. Dla tego procka normalna temperatura to do 85-90 *C , Ja już mam drugą sztukę , bo pierwsza leciała na auto odrazu na 95 *C na Raijintek Nemesis, ta druga którą mi przysłali jest mniej głodna na ,V' a przy tym chłodniejsza. W Aida64 po 2h temperatura mi nie przekracza 71 *C przy taktowaniu 4.50Ghz , lecz jak zapodam AVXa to po 12h mam 90 :-) lecz w użytkowaniu normalnym , typu ,renderowanie, gry , kodowanie, 3dmarki .. itp.. temperatura nie przekracza 68 *C.

 

W niedługim czasie mam nadzieje,że również zakupie H100i i zobaczymy :)

Z tym "super chłodzenie" to bym się tak nie spieszył. Kupiłem H100i bo jedyne co wlazło między mobo i obudowę Corsair Obs 250D (chodzi o grubość chłodnicy, no i w ogóle wielkość budy). Gdybym miał miejsce z aio kupiłbym swiftecha (może drożej , ale z pewnością klasa produkt). Po za tym Corsair Link to "ból w de". Trzeba było kilka chwytów forumowych żeby to odpalić a i tak podświetlenie głowicy robi się różowe co jakiś czas :) No i z tego co wiem wszyscy wymieniają wentyle na wersje "ciche" tylko, że znowu trzeba do tego dokładać... Nie wiem jak jest z kontrolą pompki i wentyli bez linka, na osobny kontroler nie mam miejsca,a na płycie tylko dwa headery pod wiatraki. Pojawiał się w necie także temat "świrulenia" głowicy, u mnie tego nie ma, ale można poczytać  o tym (podają numery wadliwych serii, warto zapytać o to w sklepie najpierw).

 

Po za tym przychylam sie do opinii, że dopiero zdjęcie czapki dałoby radę tyle, że osobiscie szkoda mi gwarancji, temat nie dla początkujących, więc jak masz jakiś przyzwoity 'tower" na powietrze nie kupuj h100i. Szkoda kasy, no chyba, że  względy estetyczno-ambicjonalne, czego oczywiście nie krytykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem i7 4790K i również mam wątpliwości co do temperatury tzn.

 

W biosie pokazuje mi od 50* do 60*, a w systemie ok 40*

 

Test w occt jest przerywany ponieważ core 2 przekracza 86*.

 

I to chyba nie jest normalne?

 

Chłodzenie Box

Karta graficzna zintegrowana. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne, że ten procesor jest chłodzony boxem.

 

 

a co jest w tym nienormalnego?

 

Jest to chłodzenie dołączone przez producenta, które ma pozwolić na stabilną prace tego oto procesora, czy nie mam racjI?

 

a jeśli nie box to co w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam, że procesor na boxie powinien stabilnie pracować. 

OCCT to nie praca tylko test. Programy grzałki potrafią wygrzewać cpu, gpu do b. wysokich temperatur, nieosiągalnych przy zwykłej pracy. To tego testy te nie wiele dają, proc może być godzinami stabilny pod OCCT, wysypać się w grze po 5 minutach.

 

Gdy kupuje się i7 K to raczej z myślą o OC, na boxie oc się nie zrobi.

 

Chłodzenie w rozsądnej cenie: Macho HR-02, Macho 120, SPC Fortis 2, SPC Grandis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem mój wymarzony komputer do nagrywania / nadawania na
twitch, lecz niepokoją mnie temperatury i spadek FPS czasami podczas nagrywania.

Procesor: Intel i7-4790K 4.00GHz
Chłodzenie CPU: Thermalright Thermalright HR-02 - Macho - Black White
Pasta: Arctic Cooling MX-2
Płyta Główna: MSI Z97-G43
Ram: G.SKILL 8192MB 2133MHz RipjawsX CL9
Grafika: Gigabyte Radeon R9 280 3072MB 384bit WindForce 3 OC
HDD: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE
SDD: Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M6S Series
PSU: Thermaltake 530W SMART SE Modular
Case: Zalaman Z3 Plus White
System: Windows 7 Ultimate 64-bit

Temperatury w IDLE (kilka programów w tle to około 25 do 30 'C )
podczas nagrywania i graniu mam około 50 'C - najwięcej zaobserwowałem
około 59 C' . A pytam o temperatury czy są ok bo na przykład grając w
Battlefield 4 na ultra detalach + nagrywanie przez program Action / OBS mam
ponad około 90-150 FPS , ale raptem mam około 24 fps a zaraz znowu
powyżej 100. (nawet gdy stoję w jednym miejscu), kolejnym przypadkiem
jest stara gra typu World of Warcraft potrafię mieć 60 fps ale gdy zejdę
do pulpitu i wróce to jest około Patrząc na CPU-Z - Core Speed jest
zmienne, oraz może źle dopiera napięcia na płycie.

1. Czy temperatury są ok ? czy nie dałem źle pasty przypadkiem pod
cooler., mam na myśli i7 4790k + chlodzenie macho - powinny być lepsze temp ?
2. Czym mogą być spowodowane te nagle spadki FPS? czy to nie jest czasem
ten tryb Turbo że komputer sam dobiera sobie moc CPU, nie lepiej stałe
prędkości ustawić?
3. Jak ustawić stałe zegary i napięcie w biosie? jeżeli tak to jak to
ustawić od razu podkręciłbym go.
4. Czy trzeba coś w UEFI Bios wyłączyć jakąś opcje? bo nic nie
zmieniałem a może coś krzaczy
5 . Mam jutro ostatni dzień na zwrot sprzętu jeżeli coś jest np.
wadliwe.
dodam, że jedyną rzeczą w bios jaką ustawiłem mój ram na 2133 MHz bo
po pierwszym uruchomieniu były ustawione na 1600 MHz

Dodałem zdjęcie w IDLE oraz po OCCT (30 minutach BURN) odpalonym tak jak
na zdjęciu.
Dodam, że bios jest standardowy czyli w trybie trubo np. w takim OCCT
załącza się na 4.5 GHz

Proszę o pomoc.
Z poważaniem
Piotr Markowski

post-214776-0-65543800-1422098362_thumb.png

post-214776-0-36638700-1422098364_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie problemu, gdzie go niema. Nagrywanie rozgrywki na tym samym komputerze, na którym się gra zawsze będzie wiązało się z spadkiem wydajności. Procesor musi zarówno obsłużyć grę jak i kodowanie nagrania. Rozwiązaniem może być obniżenie jakości nagrania, używanie funkcji shadowplay nvidii (ciebie nie dotyczy), lub nagrywanie bezstratne takie jak fraps, niestety w tedy nagrania sporo miejsca na dysku zajmują. W tym ostatnim wąskim gardłem może się okazać dysk twardy.

 

Temperatury są w porządku, póki nie będzie ponad 100' nie masz się czym przejmować.

Zmienne taktowanie procesora wpływa minimalnie na ogólną wydajność, no chyba że bijesz rekordy w benchmarkach to każdy punkt ma znaczenie. Poza tym CPU-Z nie pokazuje w czasie rzeczywistym taktowanie procesora, tylko z minimalnym opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie problemu, gdzie go niema. Nagrywanie rozgrywki na tym samym komputerze, na którym się gra zawsze będzie wiązało się z spadkiem wydajności. Procesor musi zarówno obsłużyć grę jak i kodowanie nagrania. Rozwiązaniem może być obniżenie jakości nagrania, używanie funkcji shadowplay nvidii (ciebie nie dotyczy), lub nagrywanie bezstratne takie jak fraps, niestety w tedy nagrania sporo miejsca na dysku zajmują. W tym ostatnim wąskim gardłem może się okazać dysk twardy.

 

Temperatury są w porządku, póki nie będzie ponad 100' nie masz się czym przejmować.

Zmienne taktowanie procesora wpływa minimalnie na ogólną wydajność, no chyba że bijesz rekordy w benchmarkach to każdy punkt ma znaczenie. Poza tym CPU-Z nie pokazuje w czasie rzeczywistym taktowanie procesora, tylko z minimalnym opóźnieniem.

Ogolnie dysk to nie problem, bo gra i windows stoi na SSD, A nagrywki idą na HDD gdzie jest pusty i nowe wszystko jest.

chodzi o temperatury głównie bo mam obawy że coś źle zmontowałem - taką informacje uzyskałem na bliźniaczym forum - kazali mi rozbierać cooler i nakładać jeszcze raz paste a przy tak wielkim chłodzeniu jest to nie lada gratka na mnie. i nie wiem czy jest ok czy jednak wysokie temperatury .  na  forach i od intela mowią że maks dla tego proca to 72 C'    

 

Dodam, że mam dobrze wentylowaną obudowe sam Zalman Z3 Plus daje 4 w zestawie.  w idle są  niskie temperatury,  a pod obciazeniem nie ma tragedii  typu OCCT, tak jak na screenie.  

 

Jakim programem moge sprawdzić prędkość swojego PC, mam tu na myśli poszczególne części czy mieszczą się w normie np.  test CPU , test prędkości zapisu i odczytu ssd  / hdd  i tak dalej 

Edytowane przez ptr2206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aida64, dobry program do przetestowania poszczególnych części. Do ssd AS SSD. Gpu 3dmarki heavenbenchmark?

Jakbyśmy mieli się sugerować temperaturami z prime w trybie small fft, to by wychodziło że nikt nie umie chłodzenia na procesorze założyć :)

http://i.gyazo.com/ddc44d74ba134870616cf308523af95d.gif

fef2ea5a00c3ed736eabc0a2adac263a.png

 

Ten typ tak ma i tyle w temacie 

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zakładałem wcześniej chłodzenia typu Macho, zawsze to było BOX'owe  typu click, click  bo byłem na AMD.  

dodałem posta na innym forum ,  i koleś myślał że na BOX'owym od Intela mam takie temperatury po OCCT ,  i kazał kupić mi chłodzenie coś w podobie do Macho,  i się zdziwiłem bo jak napisałem że mam paste od MX-2  i chłodzenie Macho to mówi że źle zamontowałem.   co poradnik to inne temperatury widze ;)

uspokoiłeś mnie tym.   warto ustawić stały zegar?  bo teraz jak nic nie robie ma 800 GHz,  w normalnym trybie 4000 GHz ale jak potrzebuje mocy przy nagrywaniu to nawet do 4.5 GHz , tak zwany turbo się odpala.   nie lepiej od razu ustawić stale predkosci wiatraków oraz predkosc CPU  ?

 

A i zapomniałbym, test w OCCT robiłem na zakładce Power Supply , po 30 minutach - maks obciążenia procesora było 59 %  i miałem takie temperatury a z powyższego zdjęcia on miał takie przy 100 % obciążenia,  ale to chyba nie zmienia faktu że nawet przy 59 % zużycia maiłem odpalone zegary na 4.5 GHz czy jednak robi różnice?  bo jestem pewien że on testował to w zakładce CPU Linpack

Edytowane przez ptr2206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14417.jpg

Zwykłemu użytkownikowi komputera skalpowanie kojarzy się raczej z północnoamerykańskimi Indianami i okrutnym zwyczajem poniżania pokonanych przeciwników, aniżeli zaawansowaną elektroniką, co musi wzbudzać uzasadnione obawy w przypadku próby dokonania tego zabiegu na procesorze... Intel postanowił wskrzesić duchy przeszłości przy okazji prezentacji rodziny Ivy Bridge, która oprócz szeregu nowych technologii, wprowadziła też jedną niezbyt pożądaną zmianę konstrukcyjną. Producent zrezygnował z lutowanego połączenia rdzenia procesora z miedzianym rozpraszaczem ciepła IHS (ang. Integrated Heat Spreader) na korzyść pasty termoprzewodzącej. Szybko okazało się, że przewodność cieplna takiego rozwiązania jest dużo słabsza, niż stosowana wcześniej mieszanka indu i cyny. Nawet wydajne coolery nie potrafiły schłodzić mocno podkręconych CPU. Sytuacja wyglądała jeszcze gorzej w przypadku Haswella, który cierpiał z powodu zbyt wysokich temperatury... aż sprytni użytkownicy zdiagnozowali i wyeliminowali przyczynę problemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie ub. roku kupiłem płytę główną Asrock Z97 Extreme 4 wraz z odblokowanym G3258. Oczywiście procek miał być tymczasowo. Ponieważ prowizorki są najtrwalsze, pentium zabawił w tej płycie 9 miechów ze spokojną prędkością 4GHz. Oczywiście przez ten czas nie było żadnych problemów.

 

Wczoraj postanowiłem zakończyć tą prowizorkę i kupić porządnego proca. Ponieważ proc ma być co najmniej na 3 lata więc nie rozdrabniałem się i wziąłem 4790K.

 

Po zamontowaniu oczywiście testy - najpierw ustawienia defaultowe (wszystko na auto). I od razu zonk. Po 20 min w prime (standardowy test blend na 8 wątków) temperatura 99 stopni. No to coś tu jest nie tak...

 

Ponieważ cooler to SPC Fortis, który wcześniej (rok temu) doskonale sobie radził z 2500K@4500 uznałem, że może problem leży w paście.

 

Pojechałem dzisiaj do sklepu, gdzie nabyłem nowego proca, po pastę. Pogadałem chwilę z obsługą i doradzili mi puszczenie i7 na coolerze boxowym - aby nie kupować nowego coolera w ciemno. 

 

I tu zaczęły się prawdziwe jaja!!! Na boxie 100 stopni pojawiło się po 5 minutach. Box oczywiście zamontowany bezpośrednio z pudełka razem z tą termoprzewodzącą "plasteliną", którą Intel dołącza.

Oczywiście 100 stopni to próg na jaki jest skonfigurowany RealTemp. Pewnie było więcej...

Najciekawsze jest jednak to, że procek zaczął zwalniać i redukować napięcie. Widać to na załączonym screenie - 3999MHz.

 

Po wyłączeniu prime temperatury w idle wracają do typowych 33 stopni (widać na drugim screenie). Przyznam szczerze, że nigdy nie widziałem aby przy pełnym obciążeniu temperatura wzrastała ponad 3-krotnie w stosunku do idle. I to bez podkręcania.

 

Okazało się również, że porada sprzedawcy była bardzo dobra - teraz widać, że proc nie spełnia warunku zgodności towaru z umową i zostanie zareklamowany. Sorry, ale w warunkach znamionowych to ma działać z pełną wydajnością i nie w takiej temperaturze. Dzięki temu, że wykorzystałem boxowy cooler wraz z zaaplikowanym przez Intela środkiem termoprzewodzącym (no pasta to to nie jest) odpadł argument o nieumiejętności nakładania pasty.

 

Na koniec informacja o procku:

batch#: X517A695 oraz... Made in Vietnam. Nie wiedziałem, że Intel robi procki w Wietnamie...

 

Końcowy morał z tego jest taki, że nawet producenci proców schodzą na psy. Ten proc kosztował mnie 1470 PLN. I co - i gucio.

 

A miało być tak pięknie... zobaczymy jak to się skończy...

 

post-217202-0-38098400-1437852377_thumb.png

post-217202-0-02087700-1437852386_thumb.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam strasznie wysokie temp na procku, w stresie dochodzi do 100 stopni, a w spoczynku ponad 40 stopni. Posiadam chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H55, które głośno chodzi po przekroczeniu 50 stopni. Dodam, że wcześniej nie miałem żadnych problemów z temperaturami. Proszę o pomoc.

 

Down: A jak to sprawdzić? To przez ten brak cieczy w układzie tak głśno mi to chłodzenie pracuje?

post-219146-0-28746700-1439200168_thumb.jpg

post-219146-0-76402900-1439200180_thumb.jpg

Edytowane przez Czmiel125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem pojawił się nagle to najprościej byłoby sprawdzić na innym chłodzeniu. Może z układu trochę cieczy wyparowało przez ostatnie upały?

 

Edit: To AIO od corsaira to jakiś dowcip, co w połączeniu ze śmiechoglutem pod odpromiennikiem procesora może skutkować właśnie taką temp. przy temp. otoczenia rzędu 35C ;)

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smeagol, otuż to cała magia. Kilkanaści epostów wcześniej żaliłem się tak jak ty. Dobrze że reklamujesz.

Czmiel125, twój pieky AiO może zdychać :( Niestety ale głośna praca, która nei była wcześniej słyszana to pompa. Najczęsciej to szlak trafia z takich układach - chińczyk musiał wcześniej wyjśc na podwieczorek.

 

- Wyczyśc układ.

- Sprawdź działanie AiO bez CPU -> Podepnij pod moba puśc wysokie obroty posłuchaj jak działa. Poruszaj bloczkiem podczas pracy. Jeśli usłyszysz że jest lipa reklamuj, jak już na późno to nie zrażaj się do AiO.

 

Jeśli wszystko dobrze raz jeszcze przesmaruj CPU. Pogoda za oknem odpuszcza. Może to było punktem zapalnym...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pisze bo wydaje mi sie, ze mam podobny problem z i7 4790k.

 

Nie osiaga temperatur powyzej 90C ale jest bez OC! 

 

Moj zestaw:

 

Asrock z97 professional

i7 4790k

Dark Rock Pro 3

Phanteks Enthnoo pro (2 intake front, 1 exhaust tyl, 2 exhaust gora).

 

Wielokrotnie demontowalem i zakladalem ponownie cooler, wielokrotnie czyscilem i nakladalem paste od nowa, nakladalem tez inna pastę niż tą dodaną do zestawu (nalozylem Cooler Master IC Essential E1). Temp bez zmian, dochodza w OCCT na 45 min tescie do 85C. Ta temperatura na tym chlodzeniu, bez oc i na tej obudowie moim zdaniem jest zdecydowanie za wysoka.

 

Mam mozliwosc reklamacji i otrzymania nowego cpu. Pytanie czy nie przesadzam i wszystko jest ok, czy warto zaryzykowac z reklamacja (nie wiadomo jaki egzemplarz trafię).

 

To co dodatkowo zauwazylem teraz przy nowej pascie to, ze jeden rdzen jest znacząco chlodniejszy niz pozostale. Chyba troche bardziej niz blad statystyczny.. Dlaczego?

 

Zalaczam kilka screenów z wyników testu

post-219214-0-70792100-1439798826_thumb.png

post-219214-0-24881700-1439798827_thumb.png

post-219214-0-85649300-1439798827_thumb.png

post-219214-0-33757000-1439798828_thumb.png

post-219214-0-82944100-1439798828_thumb.png

post-219214-0-34805300-1439798829_thumb.png

post-219214-0-82428900-1439798829_thumb.png

post-219214-0-33807800-1439798830_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie osiaga temperatur powyzej 90C ale jest bez OC!" - nie osiąga takich temperatur, bo chłodzisz go czymś innym (Dark Rock Pro 3) niż boxem- załóż boxa, ustawienia domyślne i sprawdź- wtedy prawdopodobnie zobaczysz 90stC i więcej, a to jest już podstawa do reklamacji.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie osiaga temperatur powyzej 90C ale jest bez OC!" - nie osiąga takich temperatur, bo chłodzisz go czymś innym (Dark Rock Pro 3) niż boxem- załóż boxa, ustawienia domyślne i sprawdź- wtedy prawdopodobnie zobaczysz 90stC i więcej, a to jest już podstawa do reklamacji.

 

i na 100% to nie wina tego coolera? Ktorego montaz uwazam za dramatyczny.

i na 100% to nie wina tego coolera? Ktorego montaz uwazam za dramatyczny.

 

i dodatkowo zalaczam zdjecia z tego jak wygladala pasta na coolerze i cpu z ostatniego demontu (potem zalozylem Cooler master metoda X i bez zmian temp).

Ten cooler sie w ogole nie nagrzewa (jest moze tylko troszeczke cieplejszy niz temp pokojowa podczas testu).

post-219214-0-78245400-1439806156_thumb.jpg

post-219214-0-67339000-1439806157_thumb.jpg

post-219214-0-77632000-1439806158_thumb.jpg

post-219214-0-61739700-1439806159_thumb.jpg

post-219214-0-36935200-1439806160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k podkrecony 4.5Ghz 1.22v uwaga zmieniona pasta pod Ihs + gtx 970 full cover.Do tego 2x chlodnica 360mm, pompka ek d5, blok ek I w occt z avx nie przechodzi testu , temperatur dochodzi do 90C I klapa bez avx 80C. W grach CPU 60C max a GPU 55C temperatura w pokuju 28c I to jest dopiero katastrofa. Pasta zmieniania z 20 razy gelid extreme, liquit ultra I jedyne co mi sie poprawilo po gielotynowaniu to , to ze roznica midzy rdzeniami zmala do 1-2c , w czesniej wynosila okolo 8c miedzy rdzeniem 1 a reszta rdzeni.Wiec jak ktos pisze ze na powietrzu ma takie temperatury co ja na wodzie to pisze, przestan katowac acct, prime I innym wynalazkiem I sprawdz temperatury w progreamach czy grach jakich uzywasz I w tedy jak osiagniesz 80c to sie martw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k podkrecony 4.5Ghz 1.22v uwaga zmieniona pasta pod Ihs + gtx 970 full cover.Do tego 2x chlodnica 360mm, pompka ek d5, blok ek I w occt z avx nie przechodzi testu , temperatur dochodzi do 90C I klapa bez avx 80C. W grach CPU 60C max a GPU 55C temperatura w pokuju 28c I to jest dopiero katastrofa. Pasta zmieniania z 20 razy gelid extreme, liquit ultra I jedyne co mi sie poprawilo po gielotynowaniu to , to ze roznica midzy rdzeniami zmala do 1-2c , w czesniej wynosila okolo 8c miedzy rdzeniem 1 a reszta rdzeni.Wiec jak ktos pisze ze na powietrzu ma takie temperatury co ja na wodzie to pisze, przestan katowac acct, prime I innym wynalazkiem I sprawdz temperatury w progreamach czy grach jakich uzywasz I w tedy jak osiagniesz 80c to sie martw

 

I jak sobie z tym poradziles? bo stad wynika ze sobie poradziles: http://forum.purepc.pl/topic/367891-pytanie-co-do-ch%C5%82odnic/?do=findComment&comment=3965334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z

I jak sobie z tym poradziles? bo stad wynika ze sobie poradziles: http://forum.purepc.pl/topic/367891-pytanie-co-do-chłodnic/#entry3965334

Z tego watku wynika ze w tedy byl chlodzony procek a teraz doszla karta I druga chlodnica , w budzie mam 7wentyli puszczonych na 1000rpm w tedy I teraz acct+avx nie przechodzil.W stresie , znaczylo occt linpack bez avx mialem 75 mam 80c wiec nie za bardzo sobie poradzileem w grach spadla z max 65 do 60 ale procek skalpowany wiec mam lipe jakich malo.W tamtym poscie chodzilo dokladnie o chlodnice I mialem nadzieje ze to rozwiaze problem ale wyszlo marnie Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Z tego watku wynika ze w tedy byl chlodzony procek a teraz doszla karta I druga chlodnica , w budzie mam 7wentyli puszczonych na 1000rpm w tedy I teraz acct+avx nie przechodzil.W stresie , znaczylo occt linpack bez avx mialem 75 mam 80c wiec nie za bardzo sobie poradzileem w grach spadla z max 65 do 60 ale procek skalpowany wiec mam lipe jakich malo.W tamtym poscie chodzilo dokladnie o chlodnice I mialem nadzieje ze to rozwiaze problem ale wyszlo marnie

 

Czyli trzeba reklamowac. Ja chyba tak zrobie, poki nie jest skalpowany. Tylko ta mala pewnosc ze dostane lepsza sztukę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm......  u mnie sytuacja wygląda dziwnie bo w OCCT ,Prime nie ma wielkich lub srednich zmian  przed skalpowaniem/po skalpowaniu ale w grach jest i na rdzeniach temperatury się wyrównały ,praktycznie są takie same na kazdym z rdzeni.Nie wiem w tygfodniu może kupie nową paste Liquid Ultra i obadam IHS,może nie dolega.Jeszcze się pobawie ale mówie najwcześniej w sobote bo czasu brak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te procki to nieporozumienie - "kotły diabła" tak się w środku wszystko gotuje.
Skalpowanie swoją drogą ale zdarza się że dalej mamy krzywe IHS albo niedokładnie położone pasty - to za grubo, a to IHS mógłby być troszeczkę niższy.
Również mam rozbieżność między rdzeniami - ok 6 st. C ale machnąłem na to ręką. Przy czyszczeniu LC zerknę pod kopułkę. 

 

mr.united1986, tu jest pełna loteria. Albo trafisz albo nie. Ale z tego co widać to większość nie trafia. Dlatego śmieje się gdy mamy testy na premierowych egzemplarzach gdzie mlony zachwalają OC nie wspominając że to selekty (utaj fajnie zachowuje się PurePC) a później tumaneria łyka farmazony licząc że na powietrzu wykręci o niebotyczne sumy.

Drizz, nie przeszkadzają ci takie obroty wiatraków? :)

Nie mam pojęcia jak wytrzymujesz na 1000 rpm, to jest za dużo - no chyba że będę grał ale 24/7 słuchać takiego wycia??

U siebie mam ustawione krzywe, które maksymalnie dochodzą prawie do 800 rpm (granica słyszalności) gdy czujnik osiągnie maksymalna delta LC/AIR.

 

 

Zrobiłem specjalnie testy:

 

Z racji tego że nie dało się oglądać zachowania temperatur i podzespołów wrzuciłem z aquasuite z troszkę widać jak zachowuje się temperatura a nie wyłącznie szczytowe temperatury, które można odnotować raz na cały test i to najczęściej gdzieś po środku.

 

#1 - LinX

i7-4790K @ 4,6GHz - 1,259V z AVX v1,269V (delidding)

Wszystko regulowane przez krzywe - pompka, wiatraki. Tutaj pazury pokazywane są po dłuższej zabawie (gry) gdy woda nabierze wyższej temperatury, jak pisałem wcześniej, wtedy obroty na radiatorach pracują optymalnie ale ich nie słychać.

 

image.png

 

 

#2 - LinX

i7-4790K @ 4,6GHz - 1,259V z AVX v1,269V (delidding)

Ustawione na sztywno - ukłon w stronę Drizz na 1000 rpm, pompa pyszczono na około 50%

 

image.png

 

 

#3 - OCCT z AVX

i7-4790K @ 4,6GHz - 1,259V z AVX v1,269V (delidding)

 

image.png

 

 

 

Oczywiście to syntetyki.

Coś co nigdy nie osiągniemy przy normalnej pracy. Więc nie bierzcie tego tak na serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos daje rade przy 1000rpm xD a co do tematu to cosik jest nie tak jak zawsze 1-szy rdzeń był  gorętszy od pozostałych bez skalpu o 8C , po skalpie 2C idle, w OCCT+avx też sie grzał najszybciej i najmocniej to po skalpie  w OCCT+AVX  3-ci szaleje 1,2,4 nie osiągną 85C to 3-ci dochodzi do 95C i bęc :P W idle bez zmian , 1-szy o 1-2 C cieplejszy od pozostałych w grach to samo .Ale jaja sie porobiły,czyli cosik jest z IHS-em lub przy zamykaniu "spinki" IHS się przesuną jakoś dziwnie. Qurwasz coraz ciekawiej ,no nie ma lipy że w sobote sie za to wezmę :D

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ ze IHS nie jest gładziutki jak lustro ani z wierzchu ani podśpiewuje. Może lepiej bez czapy? Jak za dawnych lat :)

 

Nie wiem jak ty ale dałem u siebie silikon na rogach IHS aby nie latał.

 

Co sam będę robił jeśli przyjdzie czas na czyszczenie LC, aby pozbyć się 6 st. różnicy temperatur.

- Zdejmę raz jeszcze IHS. Zobaczę jak wyglada ślad po LCP.

- Przejadę papierem spód IHS (kanty) aby obniżyć odstęp od rdzenia.

- Nałożenie znowu silikon na rogi ale teraz poczekam aż wyschnie poza slotem. Wcześniej tego nie zrobiłem, niemal od razu wsadziłem w gniazdo. Przez co prawdopodobnie nie miałem mikro wentylacji pod czapką - na pewno wiesz o co chodzi gdy czyściłeś stary silikon (był położony do około poza jednym małym punktem).

 

Z drugiej strony masa ludzi obala problem.

Maja te 60-70 st w grach i się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dzieki!

 

Wy juz tutaj przechodzicie na wyższy poziom abstrakcji dla mnie (co podziwiam swoją drogą) :)

 

Ja jednak oczekuje ze bez OC (na razie nie planuje i nie chce myslec w ogole o tym problemie) na chlodzeniu powietrznym za 300pln+ bede mial temperatury ca 70C a nie 85-87C. 

 

Reklamuje i tyle. Bede to robil to skutku. Ktos musi:)

 

Pisalem sobie tez hobbistycznie z Be Quiet opisujac problem od strony niedzialajacego coolera. Po przeslaniu im kilku zdjec, kilku wykresów poprosili o odeslanie coolera na gwarancji. Wiec sie zastanawiam czy nie podzialac dwutorowo i nie zareklamowac i cpu i coolera (co mi szkodzi i tak bez CPU bede uziemiony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...