Skocz do zawartości
thical

Zestaw za 2500-3000zł - produkcja muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Bardzo długo nie było mnie na forum i wypadłem zupełnie z nowinek sprzętowych i overclockingu ;)

 

Anyway, bardzo prosze o pomoc w złożeniu zestawu bez monitora, bez zasilacza i bez karty graficznej oraz dźwiękowej.

Grać wogóle nie zamierzam, a karta dźwiękowa będzie ESI juli@ wyjęta z poprzedniego już mega emeryta.

Ze względu na Esi julie, musi być co najmniej jeden slot PCI na płycie głownej.

Praca będzie polegać na samplerach typu Kontact a bardziej Sampletank oraz DAW z kilkunastoma wtyczkami efektowymi.

 

Jak mówiłem nie jestem w temacie, więc zapytam od razu czy ewentualnie warto się rzucać na i7 czy dobry i5 wystarczy, oraz czy 8GB RAM styknie czy raczej 16.

 

Może podam na czym do tej pory pracowałem, dawało radę ale już bardzo ledwo, ledwo:

Athlon 64 x2 3500+ podkręcony na 2500mhz 2GB RAM ( tak tylko tyle :P) Płyta DFI lan party - także emeryt jak mało który :)

 

Maxymalnie mogę wyłożyć 3000zł, wolał bym w okolicach 2500zł. Uwielbiam kręcić od nowości, więc opcje z overclockingiem jak najbardziej, ale ważny punkt to CISZA !

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie zastanawiam się czy i7 ma tu sens i pomyślałem nad czymś podobnym:

 

Procesor Intel Core i5-4690K - 869zł

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 -  384zł

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB - 286zł

Dysk Western Digital Caviar Blue lub RED - 199zł/239zł

Dysk SSD Plextor M6S 256 GB - 525zł ale myślę czy nie wziąć czegoś mniejszego i tańszego na sam system.

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 - 125zł

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - 199zł

 

RAZEM około - 2600zł

 

Czy taki zestaw, będzie prażył ze sobą ? Czy mój wysłużony chieftec pociągnie to z natywną grafą ?

Co byście zmienili ewentualnie w pozycjach ?

dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd miżesz wziąć crucial mx100, wersja 256GB kosztuje poniżej 400 złptych, wydajność bardzo dobra, jedyny problem to dostępność

Obudowa na zalmana z3 plus (okno) lub zalman z9 u3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawki, mam kilka pytań:

 

1.W przypadku SSD zastanawiam się czy brać 256GB, skoro ma być tam tylko system i programy (ale bez bibliotek) czy może lepszy 128GB  np. samsung 840 pro

2. Jaka jest różnica między WD blue a red, na którym się skupić ?

Ogolnie widzę to tak, na SSD programy i system a na WD wszelkie biblioteki sampli do tychże programów.

3. Co do obudowy to Fractal Design R4, to dla mnie za drogo jak na obudowę, okolice 200zł to max.

Na pierwszy rzut oka zastanawiam się czym na lepsze różnią się te zalmany od gladius m40 ewentualnie m60 ?

4.  Kilkuletni Chieftec GPS-400AA-101A 400W pociągnie tą konfigurację ?

 

Dużo pytam, ale dziękuję też za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym ssd 256GB, popracujesz na ssd, będzie cię irytowała praca na plikach umieszczonych na hdd. Co się da będziesz chciał mieć na ssd.

 

Buda, może http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/ lub http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-200r-cc-9011023-ww-538565/

 

RED ponoć jest cichszy.

 

Zestaw pobierze mniej niż 150W chyba. Zasilacz jeśli jest prawny, podoła.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym ssd 256GB, popracujesz na ssd, będzie cię irytowała praca na plikach umieszczonych na hdd. Co się da będziesz chciał mieć na ssd.

 

Buda, może http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/ lub http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-200r-cc-9011023-ww-538565/

 

RED ponoć jest cichszy.

 

Zestaw pobierze mniej niż 150W chyba. Zasilacz jeśli jest prawny, podoła.

 

 

Wielkie dzięki, to wyjaśnia mi wiele.

W takim razie brać - crucial mx100 256GB lub Crucial M500 240GB, Samsung 840 EVO 250GB czy dopłacić do plextora M6s ?

 

Co do obudów, one wszystkie dla mnie teoretycznie się nie różnią, czy któraś ma grubsze blachy czy w ogóle jakiś "cichsze" zastosowanie czy po prostu gladius m40 jest nie zbyt specjalnie lubiany ?

 

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli M40 podoba ci się, dodatkowo zależy ci na wyposażeniu, nie masz się co zastanawiać.

 

Każdy z tych SSD jest dobrym wyborem, decyzja zależy od budżetu. Jeśli mx100 jest dostępny, w niego bym celował.


Co do obudowy jeszcze namieszać, może http://www.ceneo.pl/26941563 obudowa bardziej zorientowana na ciszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...