Skocz do zawartości
Alloon

sterowanie mocą wiatraka czy istnieje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jak w temacie poszukuje czegos na temat przyspieszenia obrotów wiatraka w zasilaczu poniewaz wiadomo zrobilo sie cieplo mam czesto 30 stopni w pokoju a zasilacz ciagle pracuje tylko na 1000 RPM procek jedzie 3k karta 4k ( bo 2 wiatraki + w obudowie dodatkowy) a zasilacz jakby mial na to wszystko wyje**** i jedzie sobie 1000 RPM a max 1255 RPM.

Moj zasilacz :
OCZ ModXStream Pro 600W
i jego test
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Test_zasilacza_OCZ_ModXStream_Pro_600W-2394.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać wyższe obroty musiał byś podać większe napięcie na wentylator tyle że jest szansa że wentylator się spali .

 

Lepszym pomysłem jest fanswap wentylatora na taki o większym RPM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RPM to jednostka prędkości obrotowej, a nie mocy.

 

Po drugie - wiatrak wygląda tak:
Wiatrak-Holender-z-Brus_imagelarge.jpg

Jest różnica pomiędzy czymś, co tworzy strumień powietrza, a tym, co jest nim napędzane.

 

Po trzecie - prędkość 1200rpm w zupełności wystarcza przy takim zasilaczu, nie wiem dlaczego się tego czepiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słaby - 1 200 obrotów dla wentylatora 120 mm to dość duże , choć są wentylatory mające większą ilość RPM np. Enermax T.B.Silence mający zmienne obroty 500 - 1500 RPM , Enermax 120mm UCMAA12A z obrotami 1 000 - 1 800 RPM , Scythe Slip Stream 120mm SY1225SL12SH mający stałe obroty 1 900 RPM , Prolimatech Blue Vortex 12 z zakresem 1 200 - 1 600 RPM  czy
Corsair  SP120 High Performance Edition CO-9050008-WW mający 2 350 RPM .

 

Choć te wentylatory przy max. obrotach są dosyć głośne - Corsair wytwarza 35 dB hałasu , Scythe jeszcze więcej bo 37 dB .

 

Tak jak pisze Dammeron , wentylator 120 mm 1200 RPM spokojnie wystarczy do tego zasilacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...