Skocz do zawartości
AiXen

Komputer do gier i nie tylko 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Moja koleżanka chce wydać na komputer ok. 4000zł, ma on jej służyć do gier komputerowych na najwyższych wymaganiach, jak i do nagrywania.

Wstępnie złożyłem taki zestaw, jednak mam wątpliwości co do niego, dlatego proszę o jakieś propozycję itp. 

Do takiego procesora pasowałoby pewnie jakieś inne chłodzenie niż boxowe, na czym ściąć koszty?

 

Monitor LED LG 22MP55 449,00 zł

Napęd DVD/CD Asus DRW-24F1ST E-Green 59,00 zł

Obudowa Obudowa Zalman Z9 PLUS 199,00 zł

Płyta Główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150  384,00 zł

Procesor Procesor Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX 870,00 zł

Chłodzenie CPU BRAKUJE PIENIĘDZY :(  

Dysk HDD  Digital Red, 3.5'', 1TB = lub Blue 195zł - 239,00 zł

Zasilacz Builder Series CX 600W 80+ Bronze Modular 258,00 zł

Karta Graficzna MSI GeForce GTX 770, 4GB DDR5 1 381,53 zł

Pamięć RAM HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3  304,87 zł

Suma -  4 143,53zł

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka możliwości gdzie można ściąć koszty .

 

Na pierwszy ogień idzie karta , branie GTX770 4GB i to w takiej cenie to kompletny bezsens , za nie wiele więcej można dostać sporo mocniejsze R9 290 .

 

Jak koleżanka chce GTX770 to proponuję normalne wersje 2GB np. Asus GTX770 2GB DC2 za 1 179 zł ew. konkurencja tzn, R9 280X np. Asus R9 280X 3GB DDR5 DC2 TOP za 1 128 zł .

 

Dalej ram - dobry jest Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 285 zł .

 

Wtedy możesz brać chłodzenie np. Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A za 165 zł .

 

Ceny z morele.net .

 

Koleżanka w ogóle będzie podkręcała procka ?

 

W jakie gry będzie grała ?

 

Szkoda że w zestawie brak SSD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra we wszystkie gry, stare, nowe, spędza przy komputerze dość dużo czasu :D. Pytałem ją o dysk SSD, ale powiedziała, że jest nie jest potrzebny wystarczy jej 1TB. 

Chyba, że masz jakiś pomysł żeby gdzieś wcisnąć SSD, za coś. Jeżeli to bardzo pomoże. Możliwe, że będzie podkręcać.

W zestawie zamieniam:

1) MSI GeForce GTX 770 NA Asus GTX 770 2GB lub tego R9 280x. Interesuje mnie w takim razie która jest lepsza? Ten Radeon czy Geforce.

2) HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 NA Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9

3) W ten czas stać ją jeszcze na chłodzenie Thermalright HR-02 Macho 120 Rev.

 

Po za tym wszystko dobrze współgra, płyta, procesor itp.? 

Ceny oczywiście muszą pochodzić z Morele :D.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie aby mieć SSD to musiała by zrezygnować z czegoś np. zamiast GTX770 / R9 280X brać R9 270X .

 

Ew. w ogóle zrezygnować z OC - to by starczyło na SSD i pewno na lepszą kartę jak R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by sie odrazu określiła czy bedzie podkrecać, czy nie, bo można to jeszcze pozmieniać trochę, jeżeli by nie podkrecałą procesora.

W tedy można co nie co zoszczędzic i pozmieniać, na inne bebechy :)

 

Tu taki zestaw bez możliwosci podkrecania: http://www.morele.net/inventory/info/I5zOpl/

Edytowane przez dolar444
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by sie odrazu określiła czy bedzie podkrecać, czy nie, bo można to jeszcze pozmieniać trochę, jeżeli by nie podkrecałą procesora.

W tedy można co nie co zoszczędzic i pozmieniać, na inne bebechy :)

 

Tu taki zestaw bez możliwosci podkrecania: http://www.morele.net/inventory/info/I5zOpl/

Ciekawa oferta, tylko mam obawy co do zasilacza, czy wytrzyma, zwłaszcza kartę graficzną. Raczej nie będzie OC, powiedziała, że się na tym nie zna, może kiedyś :D

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miał by nie wytrzymac, toz to porządna 550W, ale jeżeli chcesz wsadź w tedy tam jakies 600W.

 

np. http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-600w-80-bronze-modular-cp-9020060-eu-541539/

Jakbyś nie zauważył ten sam zasilacz jest w moim pierwszym poście.

 

Zestaw mam już gotowy na podstawie twojego z procesorem bez K i R9 290x. Tylko nie wiem czy ma sens branie jednej kości 8GB, skoro nie będzie rozbudowywała. Ja bym na jej miejscu brał 2x4GB i żeby sobie pracowały w dualu.

 

Tak wygląda moim zdaniem ostateczny zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/92Hp8u/

Jednak jeszcze myślę nad tym chłodzeniem do cpu, czy nie trzeba, zwłaszcza, że nie będzie OC.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zauważył ten sam zasilacz jest w moim pierwszym poście.

 

Zestaw mam już gotowy na podstawie twojego z procesorem bez K i R9 290x. Tylko nie wiem czy ma sens branie jednej kości 8GB, skoro nie będzie rozbudowywała. Ja bym na jej miejscu brał 2x4GB i żeby sobie pracowały w dualu.

 

Tak wygląda moim zdaniem ostateczny zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/92Hp8u/

Jednak jeszcze myślę nad tym chłodzeniem do cpu, czy nie trzeba, zwłaszcza, że nie będzie OC.

 

Moje kości tez są w 2 modułąch, i do tego o wyzszym taktowaniu, co przełoży się na wydajność w grach.

Tak wiem ze jest w peirwszym poście, lecz chyba nie jest zbrodnią, ze go podałem ??

Jezeli nie bedzie OC można swobodnie zostać, przy chłodzeniu Boxowym, chyba ze lubi cisze, to można dać w tedy jakie inne chłodzenie.

Do tego jeżeli chcesz zamontować 1600 pamieci i nie bedzie wymiany ani podkrecania można dać taka płytę: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-b85-killer-b85-dualddr3-1600-sata3-atx-b85-killer-623144/

zyska całkiem fajną zintegrowana dxwiękówkę.

Edytowane przez dolar444
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym zasilacz cm g550m, cichy i ogólnie polecany, 5 lat gwarancji.

Nad płytą bym się jeszcze zastanawiał czy nie wystarczy MSI b85 g43

Albo jakąś na h97, za 300 zł są już jakieś fajne modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Po co ci 600w?

Patrzyłeś na testy r9 290? 550 wystarczy, sapphire r9 290 pobiera w crysis 3 495W przy 6 rdzeniowej i7 na 4.5 ghz,

Tu będzie 4 rdzeniowa i5 do 3.5-3.6 ghz bez dodatkowego chłodzenia i monitor 22 cale a nie 27

Edytowane przez Peterus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...