Skocz do zawartości
kapitanChudy

ocena zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić komputer przeznaczony głównie do gier i jako że moja wiedza na temat komputerów jest średnio zaawansowana proszę o pomoc w złożeniu takiego zestawu

 

Oto moja propozycja zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/UW6nUe/

 

Na komputer moge przeznaczyć około 4000zł z możliwościa lekkiego przekroczenia tej kwoty. Jednak w cene zestawu wchodzi jeszcze system i monitor.

 

 

 

PS: jaki monitor polecacie do kwoty 450 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ci potrzebna osobna karta sieciowa? W płycie głównej już jedną masz. Za taka kwotę stać cię na dużo lepszą kartę graficzna. SSD crucial mx100 128GB, lepsze i tylko 10 zł droższe. Z Zasilaczem kompletnie odjechałes. Proponuję cooler master g550m, spokojnie ci pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa jest potrzebna ponieważ z tego co wiem płyta główna nie ma wi-fi. W przysłości mam zamiar dokupic druga karte graficzną i tu pojawia się pytanie czy ten zasilacz da rade.

 

Cały zestaw ze wszyskim co jest mi potrzebne wygląda tak:

http://www.morele.net/inventory/info/HoAhdI/

Edytowane przez kapitanChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić SLI z 2xGTX760 to zmień płytę na coś co daje normalne 8x+8x dla portów PCI-E a nie 16x+4x jak w przypadku tej płyty MSI .

 

Np. MSI Z97-G55 SLI za 419 zł , MSI Z97-G45 Gaming za 479 zł czy Asrock Z97 Extreme 4 za 497 zł .

 

Będziesz w ogóle podkręcał sprzęt ?

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić oc procka, a co do karty to myśle ze sli to rzeczywicie kiepski pomysł, zapewne za jakiś czas zmienie karte graficzną na lepszą ewentualnie dokupuie jeszcze troche ramu ale to dopiero jak ten zestaw przestanie być wydajny.

 

PS: Co myślicie o monitorze jest dobry czy zły i jaki system kupić windowsa 7 czy 8 ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 8 jest trochę szybszy, ale przy dysku ssd tego prawie nie widać więc bierz ten który ci bardziej odpowiada, ogólnie 7 jest łatwiejsza w obsłudze ale ponoć do 8 wystarczy się przyzwyczaić, ja bym brał 7 bo mam go na tym komputerze.

O który monitor ci chodzi? Ten z mojego zestawu czy twojego?


Ten mojego zestawu będzie miał lepsze kolory, kąty widzenia, czerń i kontrast bo jest na matrycy IPS a nie na TN, za to ma dłuższy czas reakcji. Jeśli chcesz jeszcze lepsze kolory to bierz jakiś na matrycy VA. Generalnie do fpsów, strzelanek i innych gier zręcznościowych lepsze są TN, ale jak chociaż czasem oglądasz filmy bierz IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten z mojego, chociaż ten z twojego też nie jest zły tyle że w opisie jest napisane że ma złącze dvi, a na zdjeciu go nie ma. 

 

Jeśli nie było by to problemem to czy moglbyś mi złożyć zestaw jaki według ciebie byłby dobry i żeby mieścił się w 4400-4500 zł z monitorem i systemem włącznie

 

windows 8 jest trochę szybszy, ale przy dysku ssd tego prawie nie widać więc bierz ten który ci bardziej odpowiada, ogólnie 7 jest łatwiejsza w obsłudze ale ponoć do 8 wystarczy się przyzwyczaić, ja bym brał 7 bo mam go na tym komputerze.

O który monitor ci chodzi? Ten z mojego zestawu czy twojego?


Ten mojego zestawu będzie miał lepsze kolory, kąty widzenia, czerń i kontrast bo jest na matrycy IPS a nie na TN, za to ma dłuższy czas reakcji. Jeśli chcesz jeszcze lepsze kolory to bierz jakiś na matrycy VA. Generalnie do fpsów, strzelanek i innych gier zręcznościowych lepsze są TN, ale jak chociaż czasem oglądasz filmy bierz IPS.

Monitor ma być głownie do gier do filmów mam telewizor.

Edytowane przez kapitanChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasowałaby ci opcja by najpierw kupić 4 gb ramu a za jakiś miesiąc dokupić drugą? Bo szczerze to nie wiem od czego odjąć. Albo żebyś na razie nie podkręcał procesora i nie kupował dodatkowego chłodzenia, 100zł do przodu. Inaczej masz płyte micro atx, i coś jeszcze by trzeba odjąć, np ram 1866.


Niestety nie mam już dzisiaj czasu. Rozważ tą opcje i sam zdecyduj.


http://www.morele.net/inventory/info/y28hgU/


http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=59486

tu masz ramy trańsze i szybsze których nie ma na morele, jak kupujesz 8 gb bierz te


http://www.morele.net/inventory/info/dkQmAh/

koszyk bez ramu, 4300 zł

Edytowane przez Peterus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie? Bedzie wydajny i czy da się na tej płycie głównej podkręcić procesor ?
http://www.morele.net/inventory/info/ealfVx/

Ewentualnie jeszcze taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/bmquiK/

Edytowane przez kapitanChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualną inicjatywą jest r9 280, mocno podkręcona będzie tak wydajna jak r9 280x czyli o 2-5% mniej wydajna od gtx 770, a dostaniesz ją za poniżej 900 zł, np taki gigabyte lub MSI. Co do płyty to spokojnie na niej podkręcisz tego procka. Gtx ma trochę mniejsze temperatury i pobiera mniej prądu, ale tutaj to nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja. Jak byś wziął procesor i5 4570 i wtedy oszczędzasz 150 zł na procesorze, z 50 na płycie i 100 na chłodzeniu, i możesz wziąć kartę Asus r9 290 za 1400 ( wydajność prawie gtx 780), sprawdzę tylko czy procesor by nie spowalniał karty, i czy byłoby potrzebne do niej chłodzenie.

Edytowane przez Peterus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie karta pracowałaby na max, więc ta opcja absolutnie wchodzi w grę, tylko temperatury nie są najniższe, może byśmy poszukali obudowy która ma chłodzenie z boku. Jak coś to bierz Asusa lub MSI, obie są polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja. Jak byś wziął procesor i5 4570 i wtedy oszczędzasz 150 zł na procesorze, z 50 na płycie i 100 na chłodzeniu, i możesz wziąć kartę Asus r9 290 za 1400 ( wydajność prawie gtx 780), sprawdzę tylko czy procesor by nie spowalniał karty, i czy byłoby potrzebne do niej chłodzenie.

Ogólnie karta pracowałaby na max, więc ta opcja absolutnie wchodzi w grę, tylko temperatury nie są najniższe, może byśmy poszukali obudowy która ma chłodzenie z boku. Jak coś to bierz Asusa lub MSI, obie są polecane.

Sam też pomyślalem o wzięciu tego procka i ostatecznie chyba będzie to zestaw z i5-4670 i msi radeon r9 280x

Ogólnie cały zestaw który zamierzam kupic to bedzie http://www.morele.net/inventory/info/UynB72/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bez sensu. Lepiej będzie wziąć albo w podobnej cenie płytę na chipsecie h97 ( jeśli w przyszłości nie zamierzasz wymieniać całego komputera) albo taka MSI b85 g43, to wtedy już na pewno będziesz musiał ją wymienić. Jak byś brał tą na n85 to dołóż te 50 zł albo na ssd mx100 albo na zasilacz cm g550m, na pewno będzie cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...