Skocz do zawartości
joval

Zestaw 2800 do gier, bez OC + możliwie cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach poszukiwań i dziesiątkach przeczytanych tematów, zmontowałem coś takiego:

 

Gigabyte GA-B85M-D3H

Intel Core i5-4590 3.3GHz BOX

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

MSI GeForce GTX 760 TF 2GB DDR5 (256 Bit)

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

Crucial 2.5'' SSD MX100 256GB

Zalman Z3 PLUS USB3.0

 

Całość ~2800zł

 

Coś warto zmienić? Dodatkowe pytania:

1. Zasilacz - czy można zejść do 450W? Jeśli tak to czy wszędobylski Corsair jest dobrym wyborem? (gdzieś czytałem jakieś negatywne opinie)

2. Dysk - czy dobrym zmiennikiem byłby Transcend SSD370? MX100 ciężko teraz dostać.

 

Hint: HDD nie potrzebuję, bo na co dzień używam notebooka, a ten komp ma być stricte do gier (w 1920x1080).

 

Póki co nie mam zamiaru OCować bo myślę, że na pewien czas mi to wystarczy, a grać chcę raczej w 2-3 letnie tytuły (nowości jakoś 2 razy na rok).

 

PS. Jestem z tych, którzy chcą wiedzieć dlaczego spośród wielu innych możliwości wybór pada na tę konkretną, stąd indywidualnie staram się dobierać podzespoły.

 

PS2. Za jakiś czas pewnie wymienię BOXowe chłodzenie.

 

Prośba o komentarz i ew. sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferujesz nvidie czy radeony? Wolisz płytę atx czy micro atx? Chłodzenie jest raczej zbędne, to boxowe do procesorów bez k wystarcza. Zasilacz 450w starczy, przynajmniej do tego zestawu. Dobry wybór to tt smart se 530w, lub droższy cm g550m lub g450m. Lepiej bierz mx100, sporo szybszy. Na morelach na pewno go dostaniesz. Zakładam że karta z allegro odpada? Sam składasz zestaw czy wolisz żeby to zrobił sklep?

Ten cooler master jest sporo cichszy jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...