Skocz do zawartości
gabrjel

Prośba o sprawdzenie konfiguracji komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar kupić nowy zestaw komputerowy, który będzie wydajny w grach na Full HD. Po wielu dniach zbierania informacji i zestawienia do kupy sprzętu wybrałem poniższy zestaw i proszę o stwierdzenie czy owy zestaw spełnia swoją rolę i czy wszystkie komponenty pasują do siebie i nie będą "kłócić się" ze soba. Oto mój proponowany zestaw:

Płyta główna: Asus Z97-P Z97
Procesor: Intel Core i5-4690K
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis XE1236

Pamięć RAM: Crucial 2x4GB 1600MHz Ballistix

Karta Graficzna: Zotac GeForce GTX 770

Dysk SSD: Crucial M550 128GB

Obudowa: Corsair Carbide Series 300R Compact Black

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus

 

Opcjonalnie:

Płyta główna: AsRock Z97 PRO 4

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze

lub XFX Black Edition XTR 550W

Chłodzenie GPU: Arctic Cooling Accelero Xtreme IV

 

Taki zestaw mi obecnie wyszedł i najbardziej się zastanawiam nad płytą główną, obudową i zasilaczem. Procesor chciałbym podręcić nieznacznie stąd lepsze chłodzenie. Do tego nie wiem czy nowe chłodzenie do GTX 770, to dobry pomysł i czy wiele na tym mogę zyskać. Do zmiany chłodzenia w CPU i ewentualnie GPU chcę użyć pasty Gelid Solutions GC Extreme.

 

Bardzo proszę o pomoc w stworzeniu wydajnego sprzętu. Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę bierz asrock z97 pro 4, ram weź team group vulcan orange 2400, zasilacz albo ten xfx albo tańszy i minimalnie głośniejszy z 80+ bronze, cm g550m, bardzo dobry zasilacz. Zastanawiałeś się nad radeonami czy wolisz nvidie? Bo taki gigabyte r9 280x za 1100 na morele jest wydajniejszy od nvidii. Dysk ssd lepszy będzie crucial mx100 128 gb, obudowę potem sprawdzę ale ta 300r powinna być dobra

Nie widzę tutaj dysku hdd, zamierzasz taki brać? Jak tak to dobrym wyjściem będzie wd caviar blue 1 tb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk hdd mam ze starego kompa więc zapomniałem o tym napisać.

Nieznacznie podkręcić procesor to myślałem o jakiś 4,4GHz czyli więcej niż turbo ale nadal stabilnie i też nie max czyli 4,9 GHz które widziałem na YouTube.

 

Dysk mx100 128GB w testach wypada znacznie gorzej od m550 128GB. Nawet 256GB mx100 jest minimalnie gorsza od m550GB 128GB, więc biorę M550 128GB. Co do RAMu, to czytałem, że różnica między 1600GHz, a 24GHz jest tak mała, że jej praktycznie nie  zauważę i na chwilę obecną lepiej brać dobre 1600GHz i takim RAMem jest podobno wybrany przeze mnie Ballistix. 

Nad Radeoonem się na tyle zastanawiałem, że mam bardzo złe doświadczenia z kartami tej firmy. wiem, że wiele się zmieniło, ale patrząc na testy, to jest tak znikoma różnica, że wolę pozostać wiernie przy nVidii. 

Edytowane przez gabrjel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tej karty nie da się podkręcić, poza tym ma strasznie wysokie temperatury ( nawet 80 stopni Celsjusza) więc chłodzenie do gpu jest praktycznie obowiązkowe,

Mówię konkretnie o zotacu

Sry. Myślałem że bierzesz AMP ( fabrycznie podkręcona ) ta ma niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tej karty nie da się podkręcić, poza tym ma strasznie wysokie temperatury ( nawet 80 stopni Celsjusza) więc chłodzenie do gpu jest praktycznie obowiązkowe,

Mówię konkretnie o zotacu

Sry. Myślałem że bierzesz AMP ( fabrycznie podkręcona ) ta ma niższe temperatury.

 

Tak właśnie widziałem, że temperatury osiągają do 80 stopni, ale jednak zdecydowałem się przekonać na własnej skórze jak to będzie :) a może u mnie będzie inaczej :P w razie czego będę musiał się zastanowić nad nowym coolerem do GTX. 

 

Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...