Skocz do zawartości
dem

Thermalright Macho Rev A (BW) - montaż na 1150, a backplate cap.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Wszędzie gdzie oglądałem na filmikach montaż tego chłodzenia, zakładali na backplate, backplate cap, czyli tę małą, kwadratową ramkę na środku backplate.

Przeczytałem sobie instrukcję, a w niej jak wyraźnie stoi, iż ów backplate cap, stosuje się tylko dla socketu 775.

 

Dodam tylko, że w komplecie oprócz metalowego, czarnego backplate, mam identycznego kształtu plastikową izolację, którą oczywiście zamontuję.

 

Pytanie co z ową rameczką zwaną backplate cap? Moim zdaniem, nie powinienem jej używać.

 

Płytę mam z gniazdem s1150 (Asrock Z97 Extreme 4)

 

 

58654233417952055972.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie problem. Tylko ja już stary jestem i pewne rzeczy, które kiedyś sprawiały mi frajdę, wolałbym pozostawić serwismenom.

 

No ale się zebrałem i efekt tego jest taki:

 

06807722363082014812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czarnej blackpalte cap to potwierdzam - jest ona na socket 775. Ale przy okazji, to dosyć dziwne, również zakupiłem rev. A BW natomiast nie miałem w zestawie, tego białego plastiku pod metalowy czarny backplate i w obawie (mimo że pomalowany to jednak metal) przed jakims spieciem, dorobiłem małe plastikowe podkładki pod śruby mocujące. W instrukcji również nie miałem jej wymienionej jako część zestawu, czy mógłbyś sprawdzić jak jest w Twojej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw do grafiki 2D (obróbka zdjęć) - Photoshop & Lightroom. W gry nie gram, więc to co siedzi pod Macho, w zupełności wystarcza ;)

 

Z cpu też trochę popłynąłeś chyba że robisz jakieś hurtowe ilości tych zdjęć :) 

Generalnie do takich zadań spokojnie daję rady duużo słabszy zestaw jakieś i3, i taniutka płyta, nie odczuje się różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy co masz na myśli po pojęciem: "nie odczuję się różnicy". Post jaki wypociłem jakiś czas temu http://forum.purepc.pl/topic/359054-zestaw-komputerowy-pod-photoshopa-cs6/?p=3878624 :) pzdr

 

EDIT

Trochę archeologia wiem, ale może się przyda dla potomnych :>

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. oczywiście, jak pracuje na takich dużych plikach raw, dużo zdjęć to tak. Ale można równie dobrze robić dużo mniejsze i wtedy te różnice się zmniejszają np. do 1s, albo obrabiać pojedyncze zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ża batrdziej moje ego było by zadowolone. W Lightroomie i Photoshopie, nie ma kolosalnych różnic między tymi dwoma architekturami. Na razie zostanę przy i5, ale nie mówię, że nigdy nei zamienię na i7 ;)

 

Natomiast zastanawiam się nad zdjęciem czapki, nałożeniem CLP, przyklejeniem czapki czarnym silikonem i na wierzch pastę Gelid. Jeśli dało by mi to 200Mhz, to bym się pofatygował. Ale znając moje szczęście do procesorów, to taka operacja nie wniosłaby żadnej poprawy OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...