Skocz do zawartości
kamil1991pl

Wybór płyty głównej z97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, którą płyte polecacie Asrock z97 extreme4 czy Gigabyte z97x Gaming 5. Asrock ma niby 12 faz zasilania( a an internecie wyczytałem ze masz 6), jak to z tymi fazami zasialnia jest. Możecie podać wady i zalety obu tych płyt głównych? Z góry dziękuje za odpowiedź :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć, którą płyte polecacie Asrock z97 extreme4 czy Gigabyte z97x Gaming 5. Asrock ma niby 12 faz zasilania( a an internecie wyczytałem ze masz 6), jak to z tymi fazami zasialnia jest. Możecie podać wady i zalety obu tych płyt głównych? Z góry dziękuje za odpowiedź :wink2:

Podstawową zaletą gaming 5 to pci jeżeli ci potrzebne :>  Asrock ma lepsze biosy , extreme 4 ma quasi 12faz. Główny pwm może wysterować tylko 6faz , ale zastosowano doublery pwm z sterownikami by móc wysterować 12par tranzystorów. Mocniejsza sekcja wypada lepiej w momencie extremalnego oc , do normalnego oc wystarcza płyta nawet z bardzo biedną sekcją. Jak pojawi się broadwell tym bardziej sekcja przestanie mieć znaczenie , 14nm powinno wyraźnie zredukować pobór mocy cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie o co z tymi fazami chodzi :> Według waszej opinii która płyta jest lepszym wyborem, mówią że gigabyte jest lepiej wykonany, a asrock się psują, moglibyście się wypowiedzieć na ten temat, z góry dzięki za odpowiedź :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wydać na płyte główną ponad 500zł, nie chce kupić byle jakiego dziadostwa i później żałować, że nie kupiłem czegoś innego.

Może tutaj znajdziesz odpowiedź.

 

Ja osobiście wybrałem Extreme 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że znasz się na tym. A właśnie, dzwonili z roku 2003 i pytali się o Ciebie, bo im uciekłeś.

 

ASRock obecnie robi jedne z najbardziej opłacalnych cenowo płyt, a ich jakość też jest na niezłym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qcoo

 

Sam jesteś shit .

 

Obecny Asrock to kompletnie inna firma niż stary Asrock , kiedyś to faktycznie jeden z gorszych producentów , teraz sytuacja się zmieniła o 180 stopni i Asrock jest na topie wśród producentów płyt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację. Przyznam, że parę ładnych lat temu miałem 3 płyty ASRock'a i nie byłem z nich zadowolony. Przez co zaprzestałem inwestowania w sprzęt tego producenta no i wyrobiłem sobie o nim opinię. Człowiek uczy sie całe życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...