Skocz do zawartości
Paterq

Gry i GTX 780 6GB & Intel i5 4670k 4.2 GHz +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Mam jedno pytanko, związane z grami i moim sprzętem ;)

 

Mam (jak narazie) GTX 550 Ti oraz AMD Phenom ii x4 955 Black Edition i gram normalnie w gry typu Crysis 3 i Battlefield 4 w FullHD na Wysokich\Ultra ustawieniach.. Chcę zmienić płytę główną, procka i kartę graficzną na Asrock Z97 PRO4, Intel Core i5 4670k, który podkręcę do 4.2GHz lub wyżej jak się uda oraz GTX'a 780 6GB. Czy wtedy normalnie pójdą gry WSZYSTKIE na ultra w FullHD ?? I czy ten zestaw wystarczy na 3/4 lata ??

 

Z góry dzięki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać GTX780 w wersji 6GB , cena jak za GTX780Ti a wydajność wcale nie lepsza niż GTX780 3GB .

 

Zresztą w tej cenie lepszym wyborem jest R9 290 - np. Asus z chłodzeniem DC2 który kosztuje 1 429 zł a ma wydajność na poziomie GTX780 kosztującego 1 800+ zł .

 

Ew. dołożyć do R9 290X .

 

Co do gier i tego sprzętu - większość gier powinna sensownie działać na detalach Ultra + FHD , choć są tytuły które i tutaj by się cięły np. Watch Dogs po włączeniu wszystkich wodotrysków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać GTX780 w wersji 6GB , cena jak za GTX780Ti a wydajność wcale nie lepsza niż GTX780 3GB .

 

Zresztą w tej cenie lepszym wyborem jest R9 290 - np. Asus z chłodzeniem DC2 który kosztuje 1 429 zł a ma wydajność na poziomie GTX780 kosztującego 1 800+ zł .

 

Ew. dołożyć do R9 290X .

 

Co do gier i tego sprzętu - większość gier powinna sensownie działać na detalach Ultra + FHD , choć są tytuły które i tutaj by się cięły np. Watch Dogs po włączeniu wszystkich wodotrysków .

Nie, no nawet jakbym chciał wymienić na Radeona to i tak nie mogę, bo już wszystko w sklepie czeka :) Ale i tak wolę GTX'a.. A no i tak, GTX 780Ti 2,5 tysiąca, a za gtx'a 780 daję 2,1 tysiąca, więc różnica jest oraz wiem, że wydajność nie jest lepsza, ale zawsze warto mieć tą pamięć w zapasie :) Watch Dogs też na pewno pójdzie na wszystkich ustawieniach na maxa ;p Tylko, właśnie nie wiem jak to będzie się rozwijać i czy ten sprzęt da radę z grami za 3/4 lata. Bo później i tak raczej bedę wymieniać całego kompa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmienisz za dwa lata grafikę na mocniejszą i będzie ok. kup sobie płytę na z97 to ci obsłuży broadwell'a który ma wyjść w roku przyszłym i tym sposobem przy jednej małej modernizacji za dwa lata zmienisz grafikę i procka na coś nowego i napewno znów będziesz na czasie. to jest specyficzny moment bo mają w przyszłym roku wyjść nowe karty nvidii i nowe cpu intela na obecny socket 1150.

 

ja właśnie teraz zmieniłem płytę i procka na tego z podpisu i czekam do przyszłego roku żeby zmienić na broadwella. grafikę zmieniam też w przyszłym roku na taką która będzie szybsza od 780ti no i oczywiście szybsza od mojego sli. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...