Skocz do zawartości
RPGamer2014

Jaki zestaw: cały pc + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zestawu do 3000zł gdzie będzie cały pecet + monitor + obudowa.

1. Co do obudowy to spodobał mi się bitfenix prodigy white, ale nie wiem czy zmieści się do niego karta wifi na pci express x1. 

2. Procesor to i5, ale jest tyle wersji, że się gubię. Nie zamierzam podkręcać procka ani karty graficznej.

3. Monitor do 400-500zł 21,5 cala full hd, o dobrych kątach widzeniach. Nie musi być matryca IPS, gdyż szczerze mówiąc jak różnicy nie widzę, gdy mam przed nosem IPS i zwykłą matrycę, a różnica w portfelu (kilka stów) już zauważam :-). Dobrze byłoby gdyby był dość jasny nawet w pogodny,słoneczny dzień.

4. Karta graficzna - nie jestem fanbojem ani Nvidii ani AMD, ale szukam jak najlepszej aby pograć płynnie w 1080p, na średnich, wysokich detalach: wiedźmin 2 i 3, gta 4 i 5 (jak wyjdzie), bf3, bf4, titanfall, watch dogs, skyrim, heroes 6, cyvilization 5, tomb raider itp.

5. Płyta główna: wystarczy jedno złącze pci express 3.0, bo nie zamierzam łączyć w multiGPU. Zależy mi też na wyjściach obrazu dla zintegrowanej karty graficznej pokroju HD 4600, jakby dedykowana karta się zepsuła. Porty USB: z tyłu 4, z przodu też 4 (chociaż 1 USB 3.0).

6. Zasilacz jakiś markowy 500-550 watt.

7. Dysk pewnie 1000gb seagate albo wd

Ważne, żeby sprzęt był w miarę bezawaryjny. Co do RAMu to pewnie 8gb DDR3 i taki aby dało się pograć chociaż na niskich detalach w 1080p przy zintegrowanej karcie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to się zastanawiam czy kupić procka z odblokowanym mnożnikiem czy nie. Zablokowany jest 150zł, zaś jak chcę podkręcać to muszę kupić mocniejszy zasilacz (pewnie 650watt),  dobre chłodzenie do procka, no i muszę natrafić ,,na dobrą sztukę" choć nie mam pojęcia co to znaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowane procki warto kupować - jak zabraknie ci mocy to podkręcasz CPU i możesz trochę zyskać .

 

Zresztą obecne topowe procki są nieco za słabe dla topowych kart graficznych .

 

Z drugiej strony kręcenie to wydatek - zaczynając od procka , który kosztuje ~160 zł więcej w stosunku do dość popularnego I5 4590 ; dalej odpowiednia płyta - chipset Z87/Z97 lub H81/H87/B85 ze złamaną blokadą OC .

 

Do tego warto zainwestować w lepsze chłodzenie - SPC Fera / Raintek Themis  minimum , optymalnie Raintek Ereboss / Thermaltake HR-02 Macho rev. A .

 

Całość podnosi cenę o 255  zł - 400 zł .

 

Co do pojęcia dobra sztuka - oznacza to albo procek zdolny do wysokiego OC albo procek który kręci się ponad przeciętnie na niezmienionym lub nie wiele podniesionym Vcore .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam da, będzie troche szybszy, i jak zacznie brakowac mocy to to podkrecenie nóz widelec może sie przyda.
Ale jeżeli nie wiesz, nie czujesz się na siłach, to bym wzioł na twoim miejscu procesor z zablokowanym mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mogę wydać więcej na kartę graficzną. Zastanawiam się czy kupić r9 280 czy r9 290. Różnica to prawie 900zł, ale nie wiem czy się opłaca. Zamierzam grać w full hd w high/ultra ustawieniach, ale z drugiej strony nie lubię kupować co 1,5 roku szybszych części. Wolę kupić raz a porządnie, nawet jeśli trochę to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że 2 wiatraki to trochę mało jak na tak mocną kartę. Patrzyłem na różnice między gtx 760 od asusa i gigabyte. temperatura wachała się w niektórych miejscach nawet o 20 stopni. A skoro ten r9 290 jest wydajniejszy od gtx 760 to pewnie też bardziej się grzeje. Fajny jest model od sapphire, który ma najlepsze chłodzenie: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-290-vapor-x-tri-x-oc-4gb-ddr5-512-bit-2xdvi-d-hdmi-displayport-11227-04-40g-638601/ 

I tak się zastanawiam...

Z góry uprzedzam, że nie zamierzam bawić się w podmianę biosu z 290 na 290x bo różnica w wydajności to kilka % a zepsucie biosu na jednym z trybów nie podoba mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wydajne chłodzenie, ale tylko 2 lata gwarancji i jest o 100 zł droższy. Także sam zdecyduj. ASUS i GB ma wydajniejsze chłodzenie niż MSI, wiec tez warto się nimi zainteresowac. Bez OC bez róznicy co byś wziął, bo wtedy karty sa ledwie słyszalne. MSI robi sie słyszalne właśnie po OC. Pisze to po osobistym odsłuchu GTX 770 i R9 290 od MSI. I GTX 660 od ASUS.

 

Link do karty nie działa. Ale zapewne chodzi o Tri-X ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 to 2500K czyli 2 generacje wstecz (nie licząc Haswell Refresh). Tak więc napięcia są nieco inne i za wiele Ci nie powiedzą. Ogólnie u mnie wszystko prawie jest na auto oprócz VCore i pare jeszcze innych opcji włączonych/zmienionych.  GTX 770 mam na 1.212v czyli max na ile pozwala Bios. Zresztą wyżej i tak się nie opłaca, bo temperatury rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie pewnie będzie nachodziło na 1 slot RAMu (może troche i na drugi), ale nadal masz tam 4 sloty więc nie będziesz miał żadnego problemu z włożeniem 2 kości.

 

Odnośnie podkręcania to zawsze jest loteria jaki procesor dostaniesz. Ja np. kiedy kupowałem phenoma x4 3,2Ghz to udało mi się osiągnąć tylko 3,7 podkręcając szynę, mnożnik i zmieniając napięcie. Z drugiej strony były osoby, które bez problemu na samym mnożniku osiągały 3,8 a nawet i 4,0GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a co do monitora to jakiego polecacie w cenie do 500zł, rozdzielczość full hd, bardzo dobre kąty widzenia, dość jasny, dobry do strzelanek (bardzo mały input lag), ze złączami hdmi, dvi, d-sub i vga, wielkość 21,5-22 cale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...