Skocz do zawartości
czocza

Kontroler RAID do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam kontrolera sprzętowego RAID obsługującego RAID1 / RAID 10 do kwoty 500zł(jeśli będzie coś godnego uwagi dołożę parę złoty).
Kontroler będzie pracował w domowym serwerze NAS, będę do niego podłączone 2 dyski Samsung 1TB SATA2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumię też o tym myślałem, nie będę musiał bawić się w instalację systemu a następnie w konfigurację wszystko będę miał podane na tacy...
Tylko już dużo częśći mam z poprzedniego serwera RAID mianowicie zasilacz, 4GB RAM DDR3 chciałem poprostu zmodernizować swój obecny serwer wymienić Gigabyte GA525tud z Atomem 525 na pokładzie na Asrock + Athlon 5350 a niestety nie znalazłem żadnej płyty na AM1 z obsługa RAID stąd mój pomysł z kontrolerem RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowy kontroler za 500zł??? No co ty. Może używkę w tej cenie znajdziesz.

Ze trzy razy tyle musiałbyś wydać na sprzętowy kontroler.

 

Chyba że mówisz o czymś co Ci się wydaje sprzętowym kontrolerem bo jest w formie karty rozszerzeń (a w praktyce nie różni się od tego na płycie głównej)?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumię też o tym myślałem, nie będę musiał bawić się w instalację systemu a następnie w konfigurację wszystko będę miał podane na tacy...

Tylko już dużo częśći mam z poprzedniego serwera RAID mianowicie zasilacz, 4GB RAM DDR3 chciałem poprostu zmodernizować swój obecny serwer wymienić Gigabyte GA525tud z Atomem 525 na pokładzie na Asrock + Athlon 5350 a niestety nie znalazłem żadnej płyty na AM1 z obsługa RAID stąd mój pomysł z kontrolerem RAID.

 

http://www.freenas.org/

http://www.nas4free.org/

 

Jeżeli tylko kernel wspiera sprzęt, który masz, to nic nie trzeba robić, cała konfiguracja przez web'a

 

O ile się nie mylę, każda płyta z chipsetem AMD obsługuje RAID 0,1 i chyba 10, AMD nie blokuje tej funkcjonalności i nie każe płacić za nią ekstra.

Jakkolwiek uniksowe MD sprawdzi się IMHO lepiej, niż raid na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślałem nad takim wynalazkiem:

http://ark.intel.com/pl/products/60287/Intel-Integrated-RAID-Module-RMS25JB040

 

Mówisz, że lepiej temat odpuścić? Ile kosztuje w miarę sensowny waszym zdaniem kontroler?

A jesteś pewien że to jest w ogóle kontroler??? A nie moduł rozszerzający do serwerowych płyt głównych Intela? Masz takową? Bo producent wyraźnie zaznacza że nie wspiera płyt serwerowych innych producentów...

 

Do takich zastosowań można użyć dysków dynamicznych spod windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz sprzętowego kontrolera do RAID 0, 1, 10 do tego, co chcesz zrobić.

 

http://www.pcpro.co.uk/reviews/storage-appliances/364597/iomega-storcenter-ix12-300r/specifications

To ma trochę więcej dysków, oprócz samego NAS, w ramach którego realizuje jeszcze ISCSI, ma <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły w stylu klienta torrent, youtube i tym podobne badziewia, a jednak daje sobie radę na C2D 8400 i malutkim debianem, który robi MD na 12 dyskach, w dodatku RAID 5, 6, które z powodu konieczności obliczania w locie sum CRC są o wiele bardziej zasobożerne, niż stripy i mirrory.

 

Masz pieniądze do wydania, dokup sobie dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...