Skocz do zawartości
marcin969

Nowy zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś (prawie na pewno) zakończył życie mój zasilacz Chieftec CFT-1000G-DF 1000W (po wczorajszym wyłączeniu komputera dziś rano już w ogóle nie zareagował), zasilacz był leciwy (ok. 6-7 lat).
Przechodząc do sedna mam do was prośbę abyście polecili mi dobry zasilacz za niedużą kwotę (chciałem się zmieścić w 450-500zł) który uciągnie następujące komponenty:
Goodram DDR3 2048MB 1333MHz CL9.0 BOX
Kingston HyperX 3K SH103S3/120G (2.5", 120GB SATA/600)
Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX
Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX
Zotac GeForce GTX 770 AMP Edition 2GB DDR5 PCI-E BOX
ASRock H87 PRO4
Dysk twardy Seagate 1Tb (nie pamiętam modelu)
Obudowa: Cooler Master Cosmos 1000

Kalkulatorem wyszło mi 656 W (prawie na pewno coś źle/nie uzupełniłem) ale uwzględniłem tam procesor,grafike które chyba pobierają najwięcej prądu.
Czy zasilacz 660 W wystarczy? Czy dla bezpieczeństwa lepszy będzie 750 W (na zapas)
Zastanawiałem się nad zasilaczami Coolermastera albo Seasonic Platinum ale są drogie (chociaż akurat do zasilacza wolę dopłacić dla bezpieczeństwa)
czy Zasilacz Seasonic 80Plus Paltinum 660W?

z góry dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-221-924206.html

 

Daj sobie spokoj z kalkulatorami, twoja karta - http://hexus.net/tech/reviews/graphics/56541-zotac-geforce-gtx-770-amp-edition/?page=10

Haswelle sa wyjatkowo energooszczedne, ten twoj zestaw pociagnie z 400W przy pelnym obciazeniu.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...