Skocz do zawartości
En1CeKa

Komputer za 3000-3500 bez oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że tematów tego typu jest od groma, ale nie mogłem znaleźć, dokładnie takiego zestawu, który planuje kupić.

A więc proszę o złożenie komputera który ma służyć przede wszystkim do grania, możliwe streamowanie lub nagrywanie gier.

Ogólnie sam bym sobie z tym poradził, ale wszyscy podają karte graficzną R9 w zestawach na tym forum, a ja szczerze mówiąc do radeonów nie jestem przekonany, słyszałem również złe opinie na ich temat.

Dlatego właśnie proszę o zestaw z nvidią. Jeżeli chodzi o ssd to jeśli się zmieści w cenie to może być, ale nie musi.

 

Miło by było gdyby ktoś kto miał doświadczenie z R9 i bodajże GTX770 780 naświetlił mi jak sprawa wygląda w tych kartach pod kątem gier.

I sprawa OC, wcale się na tym nie znam dlatego w sumie nie chce się w to bawić, ale jeżeli ktoś mógłby mi napisać mniej więcej ile trzeba do tego dopłacić i o ile % może się podnieść wydajność po podkręceniu to byłbym wdzięczny.

 

Do komputera mogę troszkę dołożyć ponad te 3500 gdy naprawdę będę wiedział, że się opłaca.

I nie pytajcie mnie czy wolisz płytę x czy płyte y bo ja przez ostatnie 5 lat wcale się komputerami nie interesowałem, więc nie wiem co jest dobre a co lepsze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy polecają karty AMD pewnie dlatego że ich zakup jest bardziej korzystny dla graczy. Aha, jakie to są te złe opinie na ich temat?

 

Między GTX 770 a 780 jest spora różnica cenowa. Tak więc proponuję coś takiego.

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2014?page=0,15

 

Kwestia CPU - jeśli nie chcesz kręcić to stówka oszczędzona (zamiast i5-4690K to Intel CORE i5-4690) do tego wentyl BOX albo coś lepszego do 100 zł i....

 

...i tak osiągnęliśmy ~3500 zł z GTX 770.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję nieco inny zestaw http://www.morele.net/inventory/info/wVxeHh/ 


 


 


Dałem Core i5 4460, który jest praktycznie tak samo wydajny jak Core i5 46xx (chyba że mówimy o 1-2% różnicy), płytę MSI Z97 G43 z niezłą sekcją zasilana, więc gdybyś w przyszłości chciał kupić jakiś procesor Intel Broadwell z odblokowanym mnożnikiem, to spokojnie na tej płycie podkręcisz (oczywiście umiarkowanie). Grafika GTX 770, więc tutaj nawet nie musisz martwić się o OC, bo razem z Core i5 to połączenie pozwoli Ci na granie we wszystkie gry na najwyższych ustawieniach w FullHD. 


Przede wszystkim dałem bardzo dobry, semi-modularny, cichy zasilacz Cooler Master i obudowę z wyższej półki od Fractala.


Troszkę wyszedłem poza budżet przez droższy zasilacz i obudowę, ale naprawdę warto. 


Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marucins

Choćby takie, że gubią klatki, zwiechy w grach, problem ze sterownikami, crossfire i ogólnie wiele osób na pytanie co sądzisz R9 xxx, odpowiada "nie pchaj się w radeony" itd.

(nie mówię tutaj o R9 ale ogólnie o radeonach)

 

Sam mam karte nvidii już z 4-5 lat i żadnych problemów z nią nie miałem.

Możliwe, że się mylę, może R9 naprawdę biją na głowę te gtx'y, ale musiałbym po prostu zobaczyć opinie osoby która korzystała i z R9 280x jak i gtx770.

W internecie są testy tych kart, ale testy nie zawsze świadczą o tym, która karta jest lepsza, testy ogólnie wypadają porównywalnie z tego co patrzyłem.

 

A zestaw, który podałeś mi się podoba.

Gdybyście jeszcze mogli wybrać dla mnie obudowę, bo sam pewnie wybrałbym za dużą lub za małą.

Ma być to jakaś tania, najlepiej z elementami czerwieni obudowana.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 230T  -  wersja czarna, ale z czerwonymi wentylatorami http://www.morele.net/obudowa-corsair-graphite-series-230t-cc-9011036-ww-622897/

jest wersja orange (blisko czerwieni ;) ), ale droższa niż normalna wersja http://www.morele.net/obudowa-corsair-graphite-230t-windowed-orange-orange-led-cc-9011038-ww-619667/

Jeśli te elementy czerwieni nie są priorytetem, to zobacz też Fractal Design Core 3000, Zalman Z9 U3 i Corsair Carbide 300R. 


Aha, a poniżej 200zł Corsair 200R http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-200r-cc-9011023-ww-538565/

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam karte nvidii już z 4-5 lat i żadnych problemów z nią nie miałem.

Możliwe, że się mylę, może R9 naprawdę biją na głowę te gtx'y, ale musiałbym po prostu zobaczyć opinie osoby która korzystała i z R9 280x jak i gtx770.

W internecie są testy tych kart, ale testy nie zawsze świadczą o tym, która karta jest lepsza, testy ogólnie wypadają porównywalnie z tego co patrzyłem.

No to ja Ci mówię, że R9 290 bije na głowę GTX 770, a problemów o których piszesz nie uświadczysz podczas rozgrywki. Są gry, które są pisane pod zielonych, a istnieją też takie które działają lepiej na AMD. Wszystko zależy od tego w co grasz ;)

 

http://www.morele.net/inventory/info/wVxeHh/

 

Zawsze można zrezygnować z Z97 na rzecz B85 PRO4 i Fractala R2 na wskazanego wyżej Corsaira 200R i dołożyć te zaoszczędzone pieniążki do R9 290.

Pod względem wydajności nic się nie zmieni, najwyżej dostaniesz mniej przestronną obudowę i dobrowolnie zrezygnujesz ze wsparcia procesorów wykonanych w 14 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z87 do cepa z zablokowanym mnoznikiem to głupota.

Mobasa zmien na cos z B85, np. GA-B85M-D3H, zaoszczedzone PLN'y doloz do i5-4690.

i5-46xx poza wyzszym taktowaniem zegara ma nieco wyzsze taktowanie IGPU, co w twoim przypadku akurat moze sie przydac przy streamowaniu z Quicksync gdzie integra jest wykorzystywana do dekodowania video.

Cooler Master G550M jest aktualnie nie dostepny chyba ze mam cos ze wzrokiem wiec zmienilem go na Deusa M1.

 

http://www.morele.net/inventory/info/en82vg/

 

Na agito wyjdzie troszke taniej. Ew. buda na Fractal Mini R2 roznica 8 zł. http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-arc-mini-r2-z-oknem-91-975324.html

 

nUEpKsh.png

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kelcior, zdecyduje się na zestaw który złożyłeś tylko z dyskiem 1TB i obudową Corsair 200R.

Jeszcze mam 2 pytania gdybym jednak zmienił zdanie i wybrał radeona to czy coś muszę zmieniać (płyta główna, obudowa itd.) czy nie ?

Jak się ma sprawa z kartami 290 i 290x czy dużo się od siebie róznią itd, podajcie mi może najlepszy wybór jeśli chodzi o 290 i 290x.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musialbys nic zmieniac, zreszta zostaw 770. ;]

Szczerze nie mialem stycznosci z ta buda ktora wybrales, ale przyjrzyj sie jeszcze Zalmanowi Z3 Plus. Rewelacyjna przewiewna buda w podobnej cenie co ten Corsair, w zestawie masz odrazu 4 wentylatory + regulacja PWM. (high/low)

 

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no nawet powiedziałbym lepsza nic ten corsair, dzięki.

W sumie tez jakoś wewnętrznie jestem za zostawienie nvidii bo mam wrażenie, że jest lepiej wspierana w grach. Ale wszyscy tylko radeon i radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obciąłbym na procesorze biorąc i5 4590 i próbował poszukać bardziej uznanego zasilacz oraz zmienił chłodzenie na Fera 2. Jeśli już odchodzić od boxa, to w stronę chłodzenia z wentylatorem 120, jeśli obudowa takie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wyłącznie Cooler Master G550M, ewentualnie Thermaltake Smart 550W lub Smart SE 630W.

IMO do zablokowanego i5 Spartan Pro wystarczy.

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet box wystarczy.

 

Wentylator 120mm będzie mógł się kręcić ze znaczne mniejszą szybkością obrotową, przez co będzie ciszej.

Jeśli rozklekocze się wentylator, w rozmiarze 120mm mamy dużo większy wybór.

Fera 2 ma metalowe elementy montażowe, Spartan ma koszyk z tworzywa, jeśli to przypadkiem pęknie, Spartana będzie można użyć na AMD.

 

Różnica w cenie niewielka a korzyści wiele. Rozumiem wybór Spartana tam, gdzie Fera się nie zmieści. Sam go kilka dni temu polecałem do Fractal Design Node 605. Tutaj dla mnie jest to półśrodek. Albo wybrałbym boxa albo coś ze śmigłem 120mm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Deus M1 jest w porzadku, ale faktycznie mozesz dolozyc do G550M. Roznica w cenie jest dosc spora ale dostajesz m.in 5 lat gwarancji.

Co do chlodzenia, osobiscie tez bylbym za boxem. Aktualnie u mnie smiga i tragedii nie ma, juz zalmanowski wiatrak na froncie jest bardziej slyszalny.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy tylko radeon i radeon.

 

Troche przesadzona opinia  , głównym czynnikiem którym kierują się osoby polecajce sprzęt komp. , czy też ogólnie dany produkt jest cena , czyli np. R9 290 za ~1400zł vs gtx780 ~1800zł ,  oczywiście im niższy pułap wydajnościowy tym różnice cenowe mniejsze bo już np. 280X ~1050zł vs gtx770 ~1150zł ,  biorąc pod uwagę fakt że na forach jest troche zestawów za 3.5/4k , to często w nich ląduje wspomniany R9 290 , uczciwie trzeba przyznać że na tle konkurencji wśród kart z wysokiej półki zwykła 290 ma chyba najlepszą relacje cena/wydajność , ale jak już tak popatrzeć na tańsze zestawy to powiedziałbym że walka jest dość wyrównana , w przypadku radków powoli forumowicze przekonują się do niskopoziomowego API , tutaj ostatnia lista gier wzbudziła spore zainteresowanie z powodu chociażby supportu GTA 5 Jakie gry będą obsługiwały API Mantle od AMD? Pełna lista z GTA V  , jednak technologia ta stawia dopiero pierwsze kroki , niestety na forach nie brakuje osób , które czynią tego typu techn. jako główny argument do zakupu karty , czyli w tym przypadku polecanie radeona ze wzlg. na nisk. API przynajmniej na dzień dzisiejszy jest nadużyciem , ale ogólnie tego typu postępowanie dotyczy obu stron .

 

Zasiłka najczęściej polecana w kwocie ~250zl , to wspomniany już Cooler Master G550M ,  dobra elektrycznie konstrukcja , przetwornica DC-DC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dzisiaj w Alesenie żeby zamówić ten zestaw i koleś powiedział następujące rzeczy:

- Że MSI GTX770 jest awaryjny i zamiast tego podał mi http://www.alsen.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-cuda-gtx770-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box,id-10355

- ssd zamiast cruciala polecał Patriot Pyro 550/520

- I mówił że ten zasilacz Cooler Master G550M jest za słaby i podał jakiegoś Deusa 650W

I coś tam mówił, że ssd wg nie ma sensu kupować.

Tak więc już sam nie wiem, jaka jest wasza opinia na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś jak to koleś w sklepie, poleca to co musi sprzedać i mu zalega.

 

- msi jeśli chodzi o wentylatory to miało problemy w radeonach, które były w koparkach - wentylatory się zacierały

- crucial lepszy

- twój zestaw pociągnie bez problemu dobre 450w (na granicy mocy), a tym bardziej 550w. 650w to za dużo.

 

A co do tekstu o SSD to już w ogóle głupota. Nie znam osoby, która po przesiadce na SSD chciałaby wrócić na HDD. A to jednak o czymś świadczy.

 

Tapatalk @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus nie wyciągaj pochopnych wniosków, gdyby tak było nie pisałbym w tej chwili do was.

Po prostu nie codziennie kupuje komputer, będzie mi służył kilka dobrych lat i nie chce popełnić jakiegoś błędu.

Tylko jak koleś mi powiedział, że ten zasilacz 550 jest za słaby to nabrałem wątpliwości i dlatego pisze.

Sorry, że was tak męczę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...