Skocz do zawartości
kamill94

Spadek wydajnosci w grach po 30 min gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem nie wiem dokładnie z czym. Po jakiś 30 min. gry w byle jaka grę mój komputer zaczyna "słabniec" czyli spadek FPS i przycinanie nie wiem co robić już sprawdzałem może temp. jest za wysoka ale to nie to o skokach napięcia nie ma mowy nowy markowy zasilacz więc nie wiem. Prosze o pomoc.

 

P.S. podejrzewam że to może być coś z pamięcią RAM że nie usuwa niepotrzebnych danych tylko teraz pytanie czy kosci czy ta w grafice 

Edytowane przez kamill94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja to 

AMD Athlon II x2 250

Płyta głowna ASRock n68c-s ucc

Ram Kingston HyperX 2x2GB DDR3

Grafika MSI Radeon r7 250 1GB gddr5

Zasilacz Corsair VS Series 450W

Dysk Seagate 500gb 16 mb 7200

Windows 7 64

Screenów narazie nie podam ale jak wczoraj testowalem grafike, procesor to grafika najwiecej miala 67C a procesor 56C

Edytowane przez kamill94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie 56 stopni na procesorze? Po pół godziny grania przykładowo?

 

Grzeje Ci się procesor, a program do sprawdzania temperatury bezczelnie kłamie - może stara wersja i nie ogarnia płyty.

Ewentualnie karta się grzeje - uwagi jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie 56 stopni na procesorze? Po pół godziny grania przykładowo?

 

Grzeje Ci się procesor, a program do sprawdzania temperatury bezczelnie kłamie - może stara wersja i nie ogarnia płyty.

Ewentualnie karta się grzeje - uwagi jak wyżej.

Nie nie testowalem wczoraj na programie OCCT i tak mi wyszlo po 30 min testowania jak sie wszystko ustabilizowalo i juz nie chcialo isc w gore tak samo robilem z grafika tylko to jest dziwne wlaczam gre chodzi dobrze na poziomie 48-56 fps a po jakims czasie spada do 16 fps i to jest dziwne a temp nie sa wygurowane nawet mniejsze niz przy tescie OCCT

 

P.S. a i restard gry powoduje to ze dziala znowu na pozimie 48-56 fps 

Ale takie same mam odczyty z biosa też

Edytowane przez kamill94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli restart gry rozwiązuje problem, to rzeczywiście wygląda na sprawę oprogramowania.

 

Możesz podać tytuły gier, które sprawiają problem?

 

Sprawdzałeś komputer pod kątem robactwa? Np przy pomocy ADWcleaner albo Avira?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dalej na temperatury. Z testowaniem to można też popełnić błąd. Testujesz procesor w OCCT, obciążony jest procesor, testujesz grafikę w furmarku, obciążona sama grafika. Jeden i drugi program obciążają znacznie bardziej niż gry. Grając obciążasz jedno i drugie, przy słabej wentylacji obudowy przegrzewa się po czasie (pasuje tu te 0,5h) cpu, gpu lub któraś sekcja zasilania i zbijane zostają takowania, by nioe doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

 

Błędne odczyty też są możliwe. Odpal jakiś program, który pokaże ci temp. rdzeni procesora jak i temperaturę procesora z czujnika płyty głównej. U mnie na podobnym cpu temp. rdzeni są zaniżona ok 20 st.

 

Temp. sprawdzaj programem, który notuje wartości minimalne i maksymalne. Jeśli masz throttling i sprawdzisz temp. po wyjściu z gry, temp. będą ok ale na skutek obniżenia taktowania i napięcia.

 

Możesz też zdjąć bok obudowy i postawić obok wentylator pokojowy, niech dmucha w kompa. Jeśli wtedy będzie można pograć dłużej, na bank problem z temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam jeszcze to co mówicie ale to później bo niestety buza a odprowadzenie ciepla ma raczej dobre bo są dwa wentylatorki zamontowane z przodu i z tylu obudowy;)

A tytuły to praktycznie każda jaka mam bo przy GTA IV, World of Tanks, Sleeping Dogs, Mortal Combat K. E.

Chętnie bym zrobil z tym wiatrakiem pokojowym ale tak owego nie mam podepne tylko wiatraki przy obudowie pod 12v a nie pod 5v niech trochę pobucza a jak myślicie może się grzac bardziej procek czy płyta glowna bo z tego co wiem to ten mój ASRock ma bardzo goracy bios;)

Edytowane przez kamill94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...