Skocz do zawartości
zyto

Opłacalność r9 280

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam aktualnie następujący sprzęt:
- i5 3350
- 8gb ramu
- wiekowy hd3850
-tagan 530W

Gram na nim głównie w WoT, przy dość niskich ustawieniach z powodu wiekowej już karty i braku wsparcia. Mam zamiar wymienić gpu, aby komfortowo grać w wysokich ustawieniach w full-hd (wiem, że WoT zależy głównie od procesora) i myśleć przyszłościowo o rozgrywce w GTA 5 i różnych „głośnych” premierach ostatniego czasu w zadowalającej ilości fps i „wodotrysków”.

Chciałbym wymienić obecne gpu na r9 280, którego ceny obecnie są kuszące i mają być jeszcze niższe (rejony ~750zł). W grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa karta z 3 letnią gwarancją. W związku z tym rodzi się parę pytań:
- Czy zakup ten jest opłacalny w tym momencie? R280 jest bardzo długo na rynku, a zgodnie z plotkami pod koniec wakacji ma być premiera nowości od AMD a pod koniec roku nVidii. Wiem, że można czekać i czekać wieczność, chce tego uniknąć. Kupić do końca miesiąca i się cieszyć czy czekać miesiąc, półtora?

- Czy w budżecie ~800zł warto patrzeć za jakimiś geforcem? Warto zwiększyć pulę pieniędzy i patrzeć na gtx770 lub r280X ? Może to za dużo dla tego komputera i raczej patrzeć w stronę r270 itp?


Wiem, że nikt nie jest tu wróżbitą i są to pewnego rodzaju pytania bez odpowiedzi, jednak chce być pewnym zakupu, że dobrze zainwestowałem pieniądze. W przyszłości można sprzedać kartę i zmienić na nowszą, to też jest opcja. Warto się wtedy skusić na używkę po koparce z długą gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pułapie wydajnościowym zwykłej 280 jest 760 , natomiast jeżeli chodzi o relacje ceny do wydajności , to stoi po stronie 280-tek , zwykłą masz za 800zł
MSI ATI Radeon R9 280 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP

280X za 1050zł
Asus ATI Radeon R9 280X DirectCU II 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!!

Coś nowego , niby w sierpniu , ale czy faktycznie 280 zejdzie do tych 750zł to ciężko stwierdzić , należy brać poprawke na nasze sklepy niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Radeona 3850 wita ;)

Najlepiej wyrwać Radeona R9 280X za nieco ponad 900zł, jak tu na allegro - http://allegro.pl/asus-radeon-r9-280x-3gb-ddr5-nowa-fv-i4421606408.html Według mnie to najlepsza opcja. A na morele grafika po zwrocie za poniżej 900zł - http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-i4425395510.html

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...