Skocz do zawartości
pc338

jaką kupić pastę termoprzewodzącą?

Rekomendowane odpowiedzi

komputer mam 3 lata i chciałem podkręcić trochę procesor ewentualnie kartę graficzną.

ostatnio czytałem że powinno się często czyścić komputer bo to lekko zbija temperatury, do podkręcenia chyba powinienem zmienić tę starą 3 letnią pastę.

1 pytanie: czy do procesora i karty graficznej jest ta sama pasta termoprzewodząca

2 pytanie: jaką pastę termoprzewodzącą polecacie? cena się nie liczy oby była jak najlepsza.

3 pytanie: jeśli do karty graficznej jest taka sama pasta co do cpu to ile tej pasty kupić? 10g wystarczy?

dzięki za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również. :D W końcu im cieńsza warstwa, tym lepiej. Pamiętam, że nigdy nie udalo mi się wykończyć żadnej strzykawki. Zawsze resztki dokładałem do chłodzenia, jak szło na sprzedaż. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Arctic Silver 5 którą używam odkąd tylko pamiętam wliczając w to wcześniejszą Arctic Silver III

 

http://www.arcticsilver.com/as5.htm,

 

Lepsze od niej są tylko produkty bazujące na ciekłych metalach tj.

 

Coollaboratory Liquid Pro

- Nanoxia TF-1000

 

te zestawienie poniżej nijak ma się do rzeczywistości, za to zapewnia sprzedaż z magazynu...  :smoke:

z resztą, te jednostki nieopisane na wykresie to co ma być? temperatura? niezły piekarnik, 82 st C to ja nie miałem przy OC na 5,8GHz

Edytowane przez Generał Daimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuję pastę termoprzewodzącą do procesora gelid gc extreme, a pytanie brzmi: czy ta pasta będzie też dobra do karty graficznej czy lepsze temperatury będą przy domyślnej paście? moja karta to gtx 660Ti. (kupuję pastę pod procesor i kartę) a może mx2 będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX2, GC extreme, Chillfactor 3 czy IC diamond 7 - wszystkie te pasty to czołówka i zawsze będą lepsze od standardowego badziewia pakowanego przez producentów pod chłodzenie. Nadają się zarówno pod CPU, jak i GPU, mostki na płycie głównej itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie tłumaczenie artu o nakładaniu past  termoprzewodzących... Z wyników wychodzi jednoznacznie, że najlepszy jest "X" na IHSie :)

http://proline.pl/?n=nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-na-procesor-najlepsza-metoda

Edytowane przez Zenfist
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...