Skocz do zawartości
bronxck

PC pod gry ok 2900 +- 200zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym was o ocene następujacego zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/ILebsv/

 

Co ewentualnie mogę zmienić? Komputer nie będzie kręcony a chodzi mi o to żeby przez pare najblizszych lat dalo sie na nim pograc w nowe tytuly.

Czy jest sens pchac sie w ten procesor i taka plyte glowna?

 

Proszę o wybaczenie ale coś mi się naklikało w temacie =\

Edytowane przez bronxck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/HwhB14/

 

3166 zł. 66 zł ponad budżet, ale myślę że warto. Dostajesz mocny procesor i5. Bardzo wydajną karte R9 290 od MSI. Potem możesz  ew dokupić dysk SSD.

A gdzie zasilacz? ;)

Moja propozycja

http://www.morele.net/inventory/info/NxNMQd/ Razem niemalże dokładnie 3100zł i masz wszystko co potrzeba, nie zaoszczędziłem na zasilaczu i obudowie (XFX sprawdzona konstrukcja, Corsair 300R będzie idealną obudową, jak dokupisz w przyszłości filtry przeciwkurzowe na górę i bok), Core i5 4460 razem z chłodzeniem SPC Spartan Pro i MSI Radeon R9 280x spokojnie wystarczy do wszystkich gier na maksymalnych detalach. Dysk twardy zawsze standardowo wkładam 500GB, oczywiście możesz kupić 1TB kilkanaście zł droższy. 

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Ale i to się da skorygować.

 

Zasilacz, który wymieniłeś jakościowo to to samo co Thermaltake i do tego brak modularnych kabli i do tego jest droższy. Także fail..

 

Po co mu chłodzenie do tego procka. Box'owe sobie da rade nie jest przy tym specjalnie głośne. Potem może sobie wymienić jak będzie chciał. Na chwile obecną opłaca się inwestować w R9 290, bo jest wydajniejszy od 280x i wydajniejszy od GTX 780 i starczy na dłuzej:

 

http://www.morele.net/inventory/info/0wq00z/

 

Po modernizacji wyszło 3215 zł.  Jak Ci zalezy na dłuższej żywotności bez OC to albo teraz kupujesz mocna kartę, albo bierzesz lepsza płytę, lepszą obudowę, lepsze pamięci i rezygnujesz z mocnej karty graficznej.  Coś za coś. Wszystko to idzie przeboleć, bo aż takiej róznicy nie odczujesz w szybszych pamięciach. Z lepszej obudowy można zrezygnować. Thermaltake 530 to wciąż mocny dobry modularny zasilacz, który spokojnie sobie da radę z tym zestawem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda (za wyjątkiem chłodzenia, bo IMO nawet do zablokowanego CPU kupić warto nowe chłodzenie, ale to drugoplanowa kwestia), tylko temat zatytułowany jest "PC ok 2900 +/- 200zł", 3200zł się w tym nie mieści. Niech autor jeszcze napisze, jaki ma monitor (rozdzielczość). 


a właściwie skoro istnieje już temat komputera za 2900 to i ja skorzystam :)

 

mam taką propozycję:

procesor: AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX  [637 zł]

grafika: Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP [809 zł]

płyta główna: Płyta główna MSI 990FXA-GD65, AMD 990FX, DualDDR3-1600, 6x SATA3, RAID, ATX  [377 zł]

RAM: Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 [333 zł]

dysk: Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache [195 zł]

zasilacz: Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W [185 zł]

DVD: Samsung [59 zł]

obudowa: Obudowa Zalman Z11 PLUS - USB3.0 [225 zł]

 

całość: 2826 zł

link do KOSZYKA na morele.net

 

i teraz nasuwają mi się takie wątpliwości:

 

1) Czy do powyższego zestawu (oparty na AMD) nie przydałby się mocniejszy zasilacz?

myślałem o Zalman ZM600-LX (209 zł) lub Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (245 zł)

 

2) Czy jest jakaś rozsądniejsza alternatywa dla płyty głównej? Ta wydaje mi się mało przyszłościowa (max prędkość RAMu to 2133mhz). Czy jest coś lepszego w granicach ok 400 zł?

 

3) Czy warto inwestować w CPU cooler i podkręcać? Komputer ma służyć do grania.

 

4) Czy w tym zestawie są jakieś istotne wady których nie wyłapałem?

 

będę wdzięczny za pomoc!

pozdr

Kompletnie nie warto patrzeć na procesory AMD, ewentualnie w pewnych przypadkach na APU ze zintegrowaną grafiką.

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale jest jeden szczegół. Napisał że zestaw ma mu służyć dłużej, a rezygnowac z tak mocnej karty dla 100 zł, albo lepszej obudowy to troszke słabe rozwiązanie.  Niech się wypowie na temat monitora. Ale i tak uważam że i5 + R9 290 przy tej kwocie jest wskazane.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do zasilacza, to sprawa nie jest taka oczywista. XFX może i jest droższy, ale ma mocniejszą linię 12V, bebechy Seasonica i po zarejestrowaniu 5 lat gwarancji. Bez modularnego okablowania da się przeżyć, szczególnie w odpowiedniej obudowie, gdzie jest miejsce na kabel 8 pin i dużo miejsca na pochowanie kabli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. 

 

Więc monitor mam full hd 21,5 cala:   http://www.komputronik.pl/product/118415/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/22_LG_Flatron_E2260S_PN_LED_.html

 

 

No fakt. Ale i to się da skorygować.

 

Zasilacz, który wymieniłeś jakościowo to to samo co Thermaltake i do tego brak modularnych kabli i do tego jest droższy. Także fail..

 

Po co mu chłodzenie do tego procka. Box'owe sobie da rade nie jest przy tym specjalnie głośne. Potem może sobie wymienić jak będzie chciał. Na chwile obecną opłaca się inwestować w R9 290, bo jest wydajniejszy od 280x i wydajniejszy od GTX 780 i starczy na dłuzej:

 

http://www.morele.net/inventory/info/0wq00z/

 

Po modernizacji wyszło 3215 zł.  Jak Ci zalezy na dłuższej żywotności bez OC to albo teraz kupujesz mocna kartę, albo bierzesz lepsza płytę, lepszą obudowę, lepsze pamięci i rezygnujesz z mocnej karty graficznej.  Coś za coś. Wszystko to idzie przeboleć, bo aż takiej róznicy nie odczujesz w szybszych pamięciach. Z lepszej obudowy można zrezygnować. Thermaltake 530 to wciąż mocny dobry modularny zasilacz, który spokojnie sobie da radę z tym zestawem.

 

Odnośnie tego zestawu. Dlaczego zmieniłeś płytę główną? nie da nic tak droga płyta którą ja wybrałem? Nie warto brać I5 4690? 

Pytam bo nie wiem jak to będzie się miało do ilości fps w grach.. jak duży spadek będzie przy słabszym procesorze.

Edytowane przez bronxck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie różnicy nie będzie. A raczej nie będzie odczuwalna. Także można brać pośrednie procesory bez OC. Czyli i5 4590 lub nawet te wolniejsze i5 4460. One różnią się tylko taktowaniem, ale nie na taką skale. Wiekszego kopa do Ci i5 4690K i OC do 4.3-4.5 ghz.

 

 

Płytę dałem tańszą  w wersje mATX, by móc sobie pozwolić na R9 290 i ograniczyć przekroczenie budżetu. Róznica jest taka że masz mniej wyjść SATA/USB i tylko 2 sloty na pamięc. Jednak do gier na  razie wystarczy 8GB, więc 4 sloty nie potrzebne.  Do tego brak OC, więc wesja mATX tej płyty powinna wystarczyć. Jeśli jednak  planujesz rozbudowę w przyszłóści to albo bierzesz to co teraz i potem wymieniasz  płyty i procka, albo dokładasz do jakiejś lepszej płyty na Z97 i potem ew wymieniasz procka i dokładasz RAM. Jeśli masz zamiar dołożyć tylko RAM to możesz teraz dozbierać do zwykłej wesrji B85, która ma już 4 sloty na RAM:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ja się produkuje jak nie słuchasz...  Napisałem że branie najmocniejszych procków bez OC jest średnio opłaclane, a Ty taki wziąłeś. Weź i5 4590, a nie 4690. (70 zł mniej, a wydajność podobna).  Nawet 4460 byłby ok na upartego, ale 4590 będzie w sam raz.  

 

Tak płyta bedzie obsługiwać te procki. Poproś najwyżej by zrobili update płyty do najnowszego Bios. Ale procek i tak powinien odpalić i samemu możesz zrobić update, ale pewności nie mam. Tu masz liste obsługiwanych procesorów:

 

http://www.asrock.com/mb/intel/B85M%20Pro4/index.us.asp?cat=CPU

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nikt Ci nie zapewni. Ale myśle że na dwa lata powinien styknąć. Jak chcesz bardziej przyszłościowy to musisz zainwestować w OC, ale to kosztuje. Po pierwsze procesor i5 4690K (nie myl go z i5 4690 bez K bo to co innego z brakiem mozliwości OC przez mnożnik).   Do tego płyta na Z97 + Chłodzenie HR-02 np.    Tak wiec ok 500 zł musiałbyś dołożyć do tych 3200~ co wyszło za ten zestaw powyżej.   

 

Inna opcja to wymiana karty graficznej za te 2 lata. Procesor 4590 powinien sobie dać radę, ale to zależy jak nowe gry będą pisane.  Niestety nie jestem w stanie Cie zapewnić ze nawet i te 2 lata pociągnie bys mógł grąc w wysokich detalach.  Pewnie z czasem będzie trzeba ciąć detale.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz na myśli lat. Jak z 5 to i nawet na średnich ciężko powiedzieć. Jednak skoro ludzie grają na GTX 460 w Watch Dogs, która ma swoje lata i tylko 1GB vram, na niższych detalch to kto wie. Gry będę optymalizowane pod kątem nowych konsol co może (ale nie musi) odbić sie na wersjach PC.  Czyli wielowątkowść i nacisk na procesor. To są pytania bez odpowiedzi i proponuje zakończyć dyskusje na ten temat. Chyba że masz jakieś pytania odnośnie ew. zmiany zestawu pod OC. Więc uprzedzając proponuje takie coś:

 

http://www.morele.net/inventory/info/fH4eY/

 

Wyszło 3760. Ale dostajesz dodatkowy zapas mocy. Podkręcenie procka nie jest wybitnie trudne. Móżna nawet samemu to zrobić przez Turbo i Bios sam ustawi odpowiednie opcje. Lub poczytaj poradniki czy zapytac w przyklejonych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...