Skocz do zawartości
radinv

Jaki zasilacz kupić? (~250zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam odpowiedniego zasilacza dla mojego kilkuletniego Peceta. Mam nadzieję, że pomożecie mi coś wybrać, mój budżet to około 250zł. Zasilacz ma zapewnić stabilne działanie obecnej konfiguracji i najlepiej umożliwić kilka upgradów w przyszłości.

Specyfikacja:
 

Płyta główna
Typ procesora: TripleCore AMD Phenom II X3 710, 2600 MHz (13 x 200)
Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-MA770T-UD3P (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3
Mikroukład płyty głównej: AMD 770, AMD K10

Pamięć fizyczna: 4096 MB (GoodRam DDR3-1333 DDR3 SDRAM) (2x2048MB)

Karta graficzna ATI Radeon HD 4850 (512 MB) DDR3

Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ ATI RV770/790
Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ ATI SB750

Dyski twarde.
Dysk fizyczny SAMSUNG HD502HJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Dysk fizyczny ST3160815A ATA Device (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L ATA Device

 

 

Obecnie posiadam zasilacz Modecom Feel 600W, kupiłem go w pośpiechu, bez zapoznania się z "renomą" tych zasilaczy gdy mój poprzedni Chieftec 450W już nie wyrabiał i musiałem go na szybko wymienić. Niestety obecnie komp bardzo często się resetuje, pojawiają się bluescreeny, a gry takie jak Dota 2, czy nawet Hearthstone po kilku minutach crashują się do pulpitu. Domyślam się więc, że to wina zasilacza i jak najszybciej chciałbym kupić coś porządnego. (jeśli macie pomysły co jeszcze może powodować takie zachowanie kompa to chętnie poczytam)


Dzięki wielkie za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, zasilacze Modecom typu FEEL widnieją na kilku czarnych listach, więc radzę nie używać.

"stabilne działanie obecnej konfiguracji i najlepiej umożliwić kilka upgrade;ów w przyszłości" + cena ~250 zł = polecałbym Corsair'a VS 650W [ (ew. 550W) http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-650w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020051-eu-528013/ ]. Kosztuje obecnie 209zł, lecz myślę, że to bardzo dobry wybór w tej cenie, wydajny oraz w przyszłości powinien uciągnąć już dosyć dobry zestaw komputerowy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, zasilacze Modecom typu FEEL widnieją na kilku czarnych listach, więc radzę nie używać.

"stabilne działanie obecnej konfiguracji i najlepiej umożliwić kilka upgrade;ów w przyszłości" + cena ~250 zł = polecałbym Corsair'a VS 650W [ (ew. 550W) http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-650w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020051-eu-528013/ ]. Kosztuje obecnie 209zł, lecz myślę, że to bardzo dobry wybór w tej cenie, wydajny oraz w przyszłości powinien uciągnąć już dosyć dobry zestaw komputerowy ;).

 

A co ma uciągnąć jak pobór mocy maleje, a nie rośnie. 650W do takiego zestawu jest zbędny i do jego odpowiednika za 2-3 lata też będzie zbędny. Teraz sie kładzie nacisk na niski pobór energii z zachowaniem odpowiedniej wydajności nie gorszej niż poprzednia generacja.  Ten Corsair to jeden z najtańszych niskobudżetowych zasilaczy. G550 ma znacznie lepszą elektronikę co też sie przekłada w pewnym stopniu na pobór prądu i rachunki. W cenie 250 tylko G550 jak dla mnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...