Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak GTX970 jest hitem :)

 

1400zł i wydajność powyżej GTX780 !!

 

OC na 1500mhz, to pestka !

 

Tacy "szaleńcy' jak ja, wymłodzą pewnie więcej na rdzeniu + pamięci i będzie wydajność 780ti.

 

 

Niestety mogę sobie tylko popatrzeć :sad:

 

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... przecież mam mini Maxwelka :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia_geforce_gtx_980_11.jpg

 

W cieniu starszego brata debiutuje dzisiaj również GeForce GTX 970, który pomimo słabszej specyfikacji technicznej od flagowego GeForce GTX 980 prawdopodobnie zainteresuje szerszą publiczność, ponieważ będzie zdecydowanie atrakcyjniej wyceniony. Architektura NVIDIA Maxwell ujawniła namiastkę swoich możliwości już podczas premiery GeForce GTX 750, skutecznie rozbudzając wyobraźnię entuzjastów wypatrujących szybszych odmian nowych układów graficznych, oczekujących znacznego wzrostu wydajności przy jednoczesnym zredukowaniu poboru mocy. Chociaż lista życzeń spisanych przez niepoprawnych marzycieli jest zapewne dłuższa, spełnienie dwóch wymienionych wyżej postulatów byłoby mile widziane, zwłaszcza iż producent deklarował położenie silnego nacisku na kwestie energooszczędności. Natomiast jak wypadają niereferencyjne wersje GeForce GTX 970 sprawdzimy w niniejszym zestawieniu, a zapowiadają się bardzo ciekawie...

GeFoce_GTX_970.jpg

 

GeForce GTX 970 zgodnie z nomenklaturą NVIDII jest pełnoprawnym następcą GeForce GTX 770, którego rynkowy staż wynosi niespełna szesnaście miesięcy, dlatego najszybsza odmiana układu GK104 Kepler wydaje się stosunkowo młodym zawodnikiem. Jednak kiedy dokładnie przeanalizujecie rodowód tej konstrukcji zauważycie, że GeForce GTX 770 stanowił odświeżoną wersję GeForce GTX 680 dysponującą identyczną ilością procesorów CUDA, jednostek teksturujących itp. Podniesiono tylko taktowania rdzenia i pamięci GDDR5, dokonano kilku poprawek inżynieryjnych, wymieniono chłodzenie w wersji referencyjnej oraz skrojono konkurencyjną cenę względem Radeona HD 7970 GHz (ówczesnego rywala Keplera). Suma summarum GeForce GTX 970 zastępuje model wprowadzony do sprzedaży wczesną wiosną 2012 roku, aczkolwiek tym razem NVIDIA przygotowała zupełnie nowy układ graficzny. Cios wymierzony w kierunku Radeona R9 290 może okazać się zabójczo skuteczny, ponieważ sugerowana cena GeForce GTX 970 wynosi 1429 złotych, zaś poszczególni producenci mogą sprzedawać swoje modele poniżej tego poziomu. Jesteście mile zaskoczeni?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 bardzo udany. Jak cena się sprawdzi i będzie to ok 1400 zł to będzie to niezły konkurent dla R9 290. Dziwi mnie tylko cena GTX 780, który tak bardzo nie wyprzedzą 970, a kosztuje o 1000 zł więcej. Nvidia chyba na głowe upadła. Widoczne chcą rywalizować w niższym segmencie. W każdym razie wychodzi i tak taniej niż 780Ti i minimalne wydajniej. Tylko ta szyna 256 bit..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tę szynę w spokoju :biggrin:

 

Zmieniono kompresję, zwiększono pojemność L2 i  jest dobrze.

 

 

 

Ja jako najzagorzalszy wielbiciel Maxweli na Polskich forach,  jestem  bardzo zadowolony i każdemu polecam GTX970/980 w zależności od pojemności portfela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testowanie sprzetu w BF4 na Win7 ma sens? Pamietam pierwsza rzecza ktora zrobilem po wyjsciu BF4 to przesiadka na 8.1 ze wzgledu na lepsza obsluge rdzeni (core parking, stutter).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb daj spokój z tym "maxwell na bogato". Przecież to maxwell na biedno :> Dokładnie sytuacja odzwierciedla keplera gdzie na początku dostaliśmy ochłapy w postaci 670/680, pocięta biedota z szyną 256bit która pewnie realnie warta jakieś 200$. Maxwell na bogato to będzie dokładny odpowiednik 780ti lub Titan. Szeroka szyna plus ogromna ilość sp. Oczywiście z tym na bogato to tylko w sklepach, bo brak jakiejś konkurencji ze strony AMD dyktuję takie ceny, a nie inne. Można w sumie się cieszyć, że mamy tak wycenioną 290'tkę i z ceną 970 nie mogą poszaleć :grin:

 

No i mamy ceny 260 funtów na 970'tkę? Nice :biggrin: 980 za 440 to trochę dużo, ale i tak mniej niż za 780ti :grin: Ło redukcja cen 780ti i mamy preorder za 350funtów. Gosu goń ten swój złom, może znajdziesz naiwniaka :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb daj spokój z tym "maxwell na bogato". Przecież to maxwell na biedno :>

Jak na bidno, przecież 2400 pln trzeba wyłożyć, w tym kierunku interpretuj tytuł :> Co do reszty to się zgadzam, 

Czy testowanie sprzetu w BF4 na Win7 ma sens? Pamietam pierwsza rzecza ktora zrobilem po wyjsciu BF4 to przesiadka na 8.1 ze wzgledu na lepsza obsluge rdzeni (core parking, stutter).

Moim skromnym zdaniem jak najbardziej, wszak to nadal system nr 1 wśród graczy, a chyba nie każdy dla BF4 od razu zmienia OS-a, prawda? Swego czasu sideband robił test Win 7 vs Win 8.1 w grach i wyszły mu poniższe wyniki: 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/windows_81_vs_windows_7_test_kart_graficznych_i_procesorow?page=0,6

 

Za niedługo będzie zmiana platformy. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb daj spokój z tym "maxwell na bogato". Przecież to maxwell na biedno :> Dokładnie sytuacja odzwierciedla keplera gdzie na początku dostaliśmy ochłapy w postaci 670/680, pocięta biedota z szyną 256bit która pewnie realnie warta jakieś 200$. Maxwell na bogato to będzie dokładny odpowiednik 780ti lub Titan. Szeroka szyna plus ogromna ilość sp. Oczywiście z tym na bogato to tylko w sklepach, bo brak jakiejś konkurencji ze strony AMD dyktuję takie ceny, a nie inne. Można w sumie się cieszyć, że mamy tak wycenioną 290'tkę i z ceną 970 nie mogą poszaleć :grin:

 

No i mamy ceny 260 funtów na 970'tkę? Nice :biggrin: 980 za 440 to trochę dużo, ale i tak mniej niż za 780ti :grin: Ło redukcja cen 780ti i mamy preorder za 350funtów. Gosu goń ten swój złom, może znajdziesz naiwniaka :lol2:

 

Zazdrościsz, czy głupi jesteś?  :grin:

Zanim bzdury będziesz pisał to się zapoznaj bardziej z recenzjami.

 

980 nie jest kartą wydajniejszą od 780Ti, tak jak pisałem już jakiś czas temu. Sam trochę testów porobiłem i przykładowo tak Taki 3dMark FireStirke - mam więcej punktów/lepszą wydajność na jednej 780Ti przy taktowaniach 1300/7800 niż GTX 980 kręcny do 1516/8002. Recenzje mają na celu nakręcenie hypu na nowe karty a 980ki po za tym że mają więcej ramu i lepsze TDP, nie są w niczym szybsze od 780Ti. Niestety ludzie się na to łapią i sprzedają za grosze 780Ti  Wczoraj na Allegro jeden poszedł za 1500 zł... Ja możliwe że swoje sprzedam ale TYLKO w wypadku takim że będzie to dla mnie opłacalne. Zobaczymy. Prawdziwy pogrom będzie przy 980Ti na które czekam 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na bidno, przecież 2400 pln trzeba wyłożyć, w tym kierunku interpretuj tytuł :> Co do reszty to się zgadzam, 

Moim skromnym zdaniem jak najbardziej, wszak to nadal system nr 1 wśród graczy, a chyba nie każdy dla BF4 od razu zmienia OS-a, prawda? Swego czasu sideband robił test Win 7 vs Win 8.1 w grach i wyszły mu poniższe wyniki: 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/windows_81_vs_windows_7_test_kart_graficznych_i_procesorow?page=0,6

 

Za niedługo będzie zmiana platformy. 

 

Faktycznie w tych testach roznica jest pomijalna, ja bardziej odnosilem sie do rozgrywki multiplayer, w ktorej przesiadka na 8.1 daje wiecej niz tylko zauwazalna roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980 nie jest kartą wydajniejszą od 780Ti, tak jak pisałem już jakiś czas temu. Sam trochę testów porobiłem i przykładowo tak Taki 3dMark FireStirke - mam więcej punktów/lepszą wydajność na jednej 780Ti przy taktowaniach 1300/7800 niż GTX 980 kręcny do 1516/8002. Recenzje mają na celu nakręcenie hypu na nowe karty a 980ki po za tym że mają więcej ramu i lepsze TDP, nie są w niczym szybsze od 780Ti. Niestety ludzie się na to łapią i sprzedają za grosze 780Ti  Wczoraj na Allegro jeden poszedł za 1500 zł... Ja możliwe że swoje sprzedam ale TYLKO w wypadku takim że będzie to dla mnie opłacalne. Zobaczymy. Prawdziwy pogrom będzie przy 980Ti na które czekam 

780ti, Twoja na 1300 mhz jest piekielnie wydajna, ale są też inne strony medalu.

 

Wszystkie dodatkowe ficzery są za 980 GTX.

 

Niestety cena kosmos i tutaj nigdy w życiu nie zmieniłbym 780ti na 980gtx.

 

Poczekałbym na 980ti, jeżeli wyjdzie.

 

No chyba, że sprzedasz swoje karty za taką cenę, która odpowiada nowym 980GTX.

 

Wtedy warto przejść na 980gtx.

 

 

p.s.. przecież Maxwel ma wszystko nowe, nie tylko wydajność FPS vs FPS się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego killera w przypadku GTX970 nie widzę .

 

Wydajność w grach taka sama lub lekko niższa jak GTX780 / R9 290X a cena z pewnością będzie wyższa .

 

Tylko pobór mocy jest po stronie GTX970 ale czego można było się spodziewać po zejściu do 20 nm .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego killera w przypadku GTX970 nie widzę .

 

Wydajność w grach taka sama lub lekko niższa jak GTX780 / R9 290X a cena z pewnością będzie wyższa .

 

Tylko pobór mocy jest po stronie GTX970 ale czego można było się spodziewać po zejściu do 20 nm .

 

Jaka wyższa ? Albo ja coś przeoczyłem albo Ty nie trybisz. 970 Kosztuje 1400, 290 ok 1600 a 780 jeszcze więcej.

 

A tak z zupełnie innej beczki. Zastanawiam sie własnie czy nie wymienic mojego wysłużonego gtx 570 na 970. Pytanie tylko czy pociągnie to na SB i5 @ 4.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryden nieco - być może - pomylił technologię  Maxwel z nanometrami (1nm = 1 (jedna miliardowa metra).

 

Rdzeń pozostał tej samej technolgii, co Kepler/mini Maxwel.

 

 

Kolega chyba coś zaczerpnął z kielicha Bogów :P


Jaka wyższa ? Albo ja coś przeoczyłem albo Ty nie trybisz. 970 Kosztuje 1400, 290 ok 1600 a 780 jeszcze więcej.

A tak z zupełnie innej beczki. Zastanawiam sie własnie czy nie wymienic mojego wysłużonego gtx 570 na 970. Pytanie tylko czy pociągnie to na SB i5 @ 4.4 ?

 

Kwestia, czy warto ?

 

Zmieniłeś CPU na SB, a pytasz się, czy Fermii zmienić na TOP GPU ?

 

 

Warto, trzeba, należy :)

 

 

Cena przystępna, jakość najwyższa, frajda nie z tej ziemi i to coś, co lubimy... coś nowego :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryden nieco - być może - pomylił technologię  Maxwel z nanometrami (1nm = 1 (jedna miliardowa metra).

 

Rdzeń pozostał tej samej technolgii, co Kepler/mini Maxwel.

 

 

Kolega chyba coś zaczerpnął z kielicha Bogów :P

 

Kwestia, czy warto ?

 

Zmieniłeś CPU na SB, a pytasz się, czy Fermii zmienić na TOP GPU ?

 

 

Warto, trzeba, należy :)

 

 

Cena przystępna, jakość najwyższa, frajda nie z tej ziemi i to coś, co lubimy... coś nowego :biggrin:

 

Nic nie zmieniałem, od dawna mam 2500k i zastanawiam się, czy ten procesor da rade z 970. Bo kartę to może bym kupił, ale całego sprzętu nie chcę mi się teraz zmieniać. Zasadniczo gram w kilka gier, które całkiem nieżle chodzą. Natomiast propozycja NV jest całkiem fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem, od dawna mam 2500k i zastanawiam się, czy ten procesor da rade z 970. Bo kartę to może bym kupił, ale całego sprzętu nie chcę mi się teraz zmieniać. Zasadniczo gram w kilka gier, które całkiem nieżle chodzą. Natomiast propozycja NV jest całkiem fajna.

Czemu miałby nie dać rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zamawiam jakiegoś GTX 980 (pewnie ASUS referent) i jak mi tylko przyjdzie to sobie sam porobię testy 980 vs 780 Ti.

Bo tym recenzjom to nie ufam za bardzo na ten moment ;-)

Dam znać co i jak, może ktoś na tym skorzysta również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu... już wiadomo, że 780ti bardzo mocno wykręcony, jest +- wydajny względem 980GTX.

 

 

Gdzie jest reszta ?

 

 

Jesteś "zielony". tzn. Nvidia a "gadasz" jak   "czerwony".

 

Co jest ?

 

Wciągnij spodnie i wykonaj coś, co Nam pokaże, jak robi się mając 780ti i wybór - 980 :)

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No odbiło mi i sprzedaje drugiego Matrixa (jeden już poszedł) i przesiadka na dwie 980ki do czasu 980 Ti.

Nazwij mnie świrem ale przeważyło to że Crysis 3 w 1440p z MSAAx8 zżera cały ram na karcie.

To samo AC IV Black Flag i suttering się zaczyna.

A ja mam chorobę psychiczną pt "dawać mnie wszystko na maksa, cudowne, cholerne GPU" :D

Tylko niech się niereferenty jakieś konkretne pokażą bo te refy to bieda Panie, bieda!

Myślę że będę zadowolony z tych kart, może nawet bardziej niż z dotychczasowych :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pytania dotyczące tego, czemu GeForce GTX 970 nie wypadł trochę lepiej względem GeForce GTX 780, jak gdzieniegdzie w innych serwisach. Otóż po kilkugodzinnych próbach i dodatkowych testach stwierdzam, że wyniki są całkowicie powtarzalne, zaś przyczyna może tkwić w platformie lub wyłączonym HT (sprawdzę to ASAP).  NVIDIA bardzo mocno optymalizowała swoje sterowniki pod Haswelle, natomiast starsze platformy prawdopodobnie nie doznały tego zaszczytu, stąd kilka procent mniej na Core i7-3960X @4,5 GHz, aniżeli na Core i7-4770K/4790K @4,5 GHzGeneralnie, tam gdzie siedzi i7-3960X wyniki GTX 900 są niższe względem GTX 700 od tych gdzie mają i7-4000. Jedyne co pozostaje, to sprawdzić zależność karta graficzna → procesor na innej platformie, wtedy stanie się jasność. Mimo wszystko gorzej nie będzie, więc wnioski i ocena pozostaną bez większych zmian.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie widze Kart EVGA,ale juz wysypało w niemczech 970 i 980 i ceny są hmmm.... GTX 970\329-399,90 euro a GTX 980 539-639euro.Ceny ze sklepu więc troche poszaleli  

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No odbiło mi i sprzedaje drugiego Matrixa (jeden już poszedł) i przesiadka na dwie 980ki do czasu 980 Ti.

Nazwij mnie świrem ale przeważyło to że Crysis 3 w 1440p z MSAAx8 zżera cały ram na karcie.

To samo AC IV Black Flag i suttering się zaczyna.

A ja mam chorobę psychiczną pt "dawać mnie wszystko na maksa, cudowne, cholerne GPU" :D

Tylko niech się niereferenty jakieś konkretne pokażą bo te refy to bieda Panie, bieda!

Myślę że będę zadowolony z tych kart, może nawet bardziej niż z dotychczasowych :)

Nie obraź się , ale jak nie potrafisz testować to twoje testy nic nie wniosą. Tak jak testowanie i czy granie z MSAAx8 w C3 to totalny bezsens, SMAA znacznie lepiej wygładza od MSAAx8. MSAA w c3 nie wygładza praktycznie wcale krawędzi i jedynie ubija wydajność, w crysis 3 aliasing powstaje głównie na shaderach,a tutaj MSAA nie działa wcale , jak i na przezroczystych texturach. Dlatego crytec w Ryse wprowadza SSAA , które świetnie wygładza aliasing na shaderach. W skrócie MSAA to przeżytek i czas by ta metoda odeszła na emeryturę.

 

Chce się pokazać moc karty to się robi testy z TXAA/SSAA/SGSSAA oraz downsampling do 4k lub testy w 4k.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w Asusie z chłodzeniem Strix da sie ustawić wiatrak tak aby chodził non stop nawet poniżej temperatury 65C czyli np. w idlu.

Pytam dlatego ze np. Asus GTX 970 Strix w idlu ma troszkę wysoką temperaturę ~47C wg. testów techpowerup co mnie osobiście troszkę zniechęca do tego modelu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się , ale jak nie potrafisz testować to twoje testy nic nie wniosą. Tak jak testowanie i czy granie z MSAAx8 w C3 to totalny bezsens, SMAA znacznie lepiej wygładza od MSAAx8. MSAA w c3 nie wygładza praktycznie wcale krawędzi i jedynie ubija wydajność, w crysis 3 aliasing powstaje głównie na shaderach,a tutaj MSAA nie działa wcale , jak i na przezroczystych texturach. Dlatego crytec w Ryse wprowadza SSAA , które świetnie wygładza aliasing na shaderach. W skrócie MSAA to przeżytek i czas by ta metoda odeszła na emeryturę.

 

Chce się pokazać moc karty to się robi testy z TXAA/SSAA/SGSSAA oraz downsampling do 4k lub testy w 4k.

Nie obrażę się :) A o to czy testować potrafię czy nie, to się nie martw.

8xMSAA to tylko i wyłącznie kwestia sprawdzenia ile pamięci zeżre.

Natomiast 4K i inne tryby AA to mus i to rzecz jasna :)

W Crysisie 3 to i tak i tak używam SMAA :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idlu tak.

Ktoś z Was zamówił może sobie dwie 970ki do SLI?

Jeśli tak to czekam z niecierpliwością na wrażenia jak to śmiga.

Sam rozważam taki zakup zamiast dwóch 980ek.

Bo jak by nie patrzeć cenowo 980ki są mocno nieadekwatne do możliwości.

A tak na tych 970ąkach się można "przemęczyć" do premiery 980Ti ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47'C na gpu to wysoka temperatura? :|

ja mam obecnie ~31C na MSI GTX 780 także wysoka.

Teraz weź takie dwie karty obok siebie w SLI ciągle pracujące to minimum będą miały po 50C każda a to nie wróży dobrze elektronice na karcie jak komp chodzi 24h.

Asus w STRIX powinien dać przełącznik do wyboru Passive / Active i każdy byłby zadowolony, no chyba ze ja coś nie wiem i jest taka możliwość.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...