Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gosu cos z toba nie tak? Czyzby dopadla Cie jakas jesienna choroba? Jeszcze 2 strony temu pisales ze wydajnosc dla Ciebie najwazniejsza a teraz chcesz zmienic swoja konfiguracje na dwie 970 i stracic jakies 5-10% wydajnosci! Musisz isc do lekarza!

 

[sarkazm off]

970 prezentuje sie swietnie i zastanawiam sie, czy jej nie nabyc i nie zastapic swego potwora ziejacego ogniem (gtx470) tyle ze powstrzymuja mnie 3 rzeczy:

- ceny ktore zapewne beda szalec przez conajmniej 2 najblizsze tygodnie a pozniej szykowanie cen pod prezenty

- pogloski krazace o kartach w 20nm w q1 2015r.

- premiera wieska i jego wymagania, ktore sa wciaz nieznane :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Quave
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać bo z cenami to na prawdę szaleją znalazłem taką karte jak chce Gosu za 1003euro na ebay-u sie pokazała,do tego dwie karty od EVGA GTX 970 za 630 i druga 700 euro więc albo się pomylili albo zwariowali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu cos z toba nie tak? Czyzby dopadla Cie jakas jesienna choroba? Jeszcze 2 strony temu pisales ze wydajnosc dla Ciebie najwazniejsza a teraz chcesz zmienic swoja konfiguracje na dwie 970 i stracic jakies 5-10% wydajnosci! Musisz isc do lekarza!

 

[sarkazm off]

970 prezentuje sie swietnie i zastanawiam sie, czy jej nie nabyc i nie zastapic swego potwora ziejacego ogniem (gtx470) tyle ze powstrzymuja mnie 3 rzeczy:

- ceny ktore zapewne beda szalec przez conajmniej 2 najblizsze tygodnie a pozniej szykowanie cen pod prezenty

- pogloski krazace o kartach w 20nm w q1 2015r.

- premiera wieska i jego wymagania, ktore sa wciaz nieznane :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Dobre , dobre aż Ci plusika dałem ;-)

 

No prawda jest taka że owszem, liczy się dla mnie wydajność. Natomiast w wypadku 970 SLI vs 980 SLI to branie 980ęk jest nieopłacalne, wole sobie ogarnąć 2x 970 Gigabyte Gaming G1 (mimo moich przejść z 780Ti od GBT, coś mnie korci żeby dać im szansę), wykręcić ile się da i przeczekać na tym zestawie do premiery 980Ti które mnie docelowo interesują. 980 ki byłbyby słabym interesem i tyle.

Z głową trza panie, z głową ;-)

 

E:

A tak zapewne będzie wyglądało przybycie 980Ti :D

 

5:16 i potem akcja z oblężeniem przez "karty AMD" i inne Nvidi ;-)

 

 

 

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkały się dwa Tytany... jeden z dużym GPU - drugi z małym :P

 

Side  jest mózgiem i "anglikiem" - Gosu jest praktykiem.

 

Gdyby zebrać Wasze możliwości, może nie będę się aż tak martwił o nasze bezpieczeństwo :)

 

Ktoś musi służyć Państwu.

 

Tyran Putin  jest  prawie na Naszym placu :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad sprzedażą gtx780ti i łyknięciem gtx970 , różnica w wydajności tylko 5-7fps a pare ładnych stówek w kieszeni (będe polować na Xone ,Forze Horizon2 muszę ograć :) ),myślicie że 4gb ramu które mają 970/980 dorzucili do grania w 4k a do 1080p spokojnie styknie 3gb w nowych grach ? na tą chwile w 1080p tylko Watch Dogs i Wolfenstein zjadał mi około 2,5gb vram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elvis

 

ja bym na Twoim miejscu nie sprzedawał karty, bo się to po prostu nie opłaca (Twoja GTX 780 Ti jest kilkanaście % szybsza od GTX 970).

Też się zastanawiam nad zmianą w przyszłości (do Wieśka 3) ale na GTX 980 Ti i dopiero po wyjściu gry ,żeby nie dać plamy.

Do obecnych gier moja grafika wystarczy i myślę, że nadchodzące w listopadzie Dragon Age: Inquisition też łyknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też na razie zostawiam gtx 780 do czasu wyjścia czegoś w 20nm (podobno początek przyszłego roku) brak bf4 działa znakomicie inne gry w które gram też nie mają problemu z wydajnością także po co przepłacać do tego u mnie dochodzi blok wodny na grafę, ale jak ktoś siedzi na karcie serii 4xx 5xx czy nawet 6xx to gtx970 znakomitym wyborem

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie doczekasz 20nm, GM210 też będzie w 28nm i nowe gpu od Amd też.

 

Chyba po raz n-ty powtórzę 20nm SOC nie nadaje się do produkcji tak dużych układów, ten proces już lata pełną parą od jakiegoś czasu.

 

W zależności jak się TSMC wyrobi Q2-Q3 2015 wejdzie masowa produkcja w 16nm finfet, ten proces da kopa ~40% względem 28nm HP. Kolejne zejścia aż do 10nm będą dużo szybsze, po roku czasu po finfet ma się pojawić finfet+ co ma dać kolejnego boosta do 15%.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kupna 970/980 warto wstrzymać się do około listopada ,może być ,że jak co roku dadzą kody do gier , nowy Assasin i Far Cry4 byłyby kuszące :)

@sideband co myślisz o tym co pisałem wyżej odnośnie vram ?

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kupna 970/980 warto wstrzymać się do około listopada ,może być ,że jak co roku dadzą kody do gier , nowy Assasin i Far Cry4 byłyby kuszące :)

@sideband co myślisz o tym co pisałem wyżej odnośnie vram ?

Wiesz nawet w 1440p styka 3gb Vram :)

Nie licząc Crysisa 3 z MSAAx8 czy AC IV BF z MSAAx8 - Ale MSAA tak jak pisał Sideband to generalnie przeżytek.WD to "klasa" sama w sobie więc nie ma za bardzo co patrzeć ;-)

Ja się cały czas waham między SLi z 970 a 980, bo z jednej strony 970 jest bardzo fajne i opłacalne, z innej strony SLI z 780Ti zastępować 970ąkami to tak sobie, regres by był ;-) No ale na dniach podejmę ostateczną decyzję i tyle.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrachując trochę, jaki zasilacz styknąłbym do kręconych GTX 970 i 2500k? Miałem już w rękach ten i bardzo mi się podobał : http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/, ale zastanawiam się czy nie będe potrzebował czegoś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na luzie Ci styknie, nawet na SLI z 970 :)

Jak początkowo dość niechętnie patrzyłem na te karty to po wczorajszym dniu się totalnie przekonałem, fanatzym zacnego człeka Levena udziela się.

Serio te Maxwelle są fajniutkie :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nawet w 1440p styka 3gb Vram :)

Nie licząc Crysisa 3 z MSAAx8 czy AC IV BF z MSAAx8 - Ale MSAA tak jak pisał Sideband to generalnie przeżytek.WD to "klasa" sama w sobie więc nie ma za bardzo co patrzeć ;-)

Ja się cały czas waham między SLi z 970 a 980, bo z jednej strony 970 jest bardzo fajne i opłacalne, z innej strony SLI z 780Ti zastępować 970ąkami to tak sobie, regres by był ;-) No ale na dniach podejmę ostateczną decyzję i tyle.

I tak wyjdzie na to że zrobisz SLI z 980ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą byście polecili moi drodzy?

 

EVGA GTX980 Superclocked kod 04G-P4-2982-KR

EVGA GTX980  kod  04G-P4-2980-KR

Gigabyte GeForce GTX 980 Overclocked kod GV-N980D5-4GD-B

ASUS GTX980

MSI GTX 980

czy to http://www.evga.com/products/product.aspx?pn=06g-p4-3787-kr

Edytowane przez jusom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/09/gtx970_maxwell/charts/maxpayne3_1920.png

 

Interesuje mnie głównie GTA V. Mam GTX 770 2GB i te 2GB to może być mało do GTA V. Do tego GTX 970 jest prawie 2x wydajniejszy w Max Paynie 3 od 770. Za miesiąc ma wyjść GTX 960 i obawiam się, że wtedy mój GTX 770 straci dużo na wartości. Za ile mogę teraz sprzedać GTX 770 i ile bym musiał dopłacić do GTX 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym mozna spotkac tylko titana, ale tez 780ti SLI

 

http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/nvidia_gtx980_maxwell_review/12

 

Zreszta chyba przez sceptykow najlepsze zrodlo ze 980 nie taka fajna, i nie klepie wcale 780ti.

 

 

Edit:

Patrzac po tej recencji to titan black jest ciut powyzej 780ti, wiec to mozna brac jako punkt odniesienia.

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_black_review,16.html

 

Edit2:

u polnocnych sasiadow- norwegia, ceny kart od

gtx 970 ~1436 zl evga zotac gainward

~1536 msi asus gigabyte

gtx 980 - ~2360 evga zotac

~2500 reszta producentow

Edytowane przez darksigns
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyjdzie, bo jednak biorę dwie 980ki :D

Nie da się pomóc, zajawka silniejsza od rozsądku :D

 

W twoim przypadku to całkiem oczywiste. Może Watch  Dogs będzie ci wreszcie działał płynnie. I sorry za OT, ale zrób wszystkim przysłuje i wyloguj się z tego forum raz na zawsze. EOT.

 

 

Karty maja niskie TDP i to jest dla mnie największa zaleta. Do tego cena 970. Aż się prosi by szybko sprzedac 770 i kupić 970'tkę. W zasadzie zrobiłbym to tylko dla GTA V i Witchera 3, bo obecnie w nic nie gram takiego co by wymagało takiej zmiany.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskam na wydajności w grach zmieniając 2x680 @1254/6800 na 2x970?

 

Gram w 1440p, wydaje mi się ze 680 majac tylko 2gb ramu trochę z tego powodu kuleja w tej rozdzielczości

Na samej wydajności wykresowej zyskasz 30-40% w zależności od gry, na pewno zyskasz na komforcie i płynności ze względu na 4gb pamięci.

990gtx(GM210) powinna pojawić się na samym początku 2015, jak chcesz mieć jedną mocną kartę to poczekaj.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ptys. Dzięki za rady będę się dalej zastanawiać.

 

Jeżeli bym jednak się zdecydował to które karty będą się najlepiej nadawały do SLI chodzi mi o chłodzenie. Obudowę mam CM haf x także nadmuch boczny jest. 680 ta blizej cpu się trochę gotowała i musiałem się ratować artcic hybridem. Czy z obecnymi kartami tez jest problem trothlingiem jaki jest z 680 i 71c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ładnie nie chce się poczytać, od 7xx w zależności od modelu throtling masz od 81 lub 83stopni.

 

970gtx mają niskie tdp one nawet nie zbliżają się do progu throtlowania, który zawsze możesz podnieść :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...