Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3. Czy na tym etapie można się pokusić o prognozę jak na tym pójdzie Wiesław Trzeci?

4. I retoryczne: czy nie wk...a Was fakt, że w ciągu 9 miesięcy Wasza karta (tak jak mój Asus 780 dc2oc kupiony 2013/2014) straciła na warości 500 zł, gdzie cała masa spośród nas czekała aż ich cena zejdzie poniżej 2000?? Bo to zakrawa na farsę jak traktuje się klienta, choć gratuluję tym co "czekali", bo to jest dobra okazja obiektywnie patrząc (nawet jeśli tylko 5-7% w stosunku do 780 za to pradu mniej i tempy do osiemdziesięciu).

 

3. prognoze to mozan miec pogody :D patrzac po screenach i ilosci dodatkow od nvidii (pysx'y, itp) to mysle ze nawet 980 bedzie mial czkawke. 

4. zasada nr. 1 kupownaai sprzetu, przez najblizsze kilkanascie miesiecy nie patrz na ceny, bo tylk obedziesz sie wku...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są tak irytujące vide 970 od Gigabyte za 1601 zł ;D, że zastanawiam się nad tym 780 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-cuda-gtx780oc-tf-3gb-ddr5-pci-e-384bit-2dv-hdmi-dp-box-n780-tf-3gd5-oc-gaming-592774/

 

Raczej bez sensu - w cenie ok 1400-1500 musialoby byc 780ti by bylo bardziej oplacalne od 970.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

780ti jest wolniejsze o 3-4% od 980, po podkreceniu pewnei tak samo wydajne + sporo kasy w portfelu a ceny i tak leca w dol (serii 700, nie 900).

Kwestia gry i miejsc testowych, względem 780ti to tak ~5% do 30% wacha się wydajność 980gtx.

 

GM204 są kombinacje alpejskie z nową kompresją danych, której efektywność mocno się wacha oraz efektywność sp keplera nie zawsze jest na tyle słabsza od maxwella jak sobie to nv obliczyła.

Poza tym na dłoni widać, że GM204 brakuje przepustowości i wraz z oc gpu efekt się pogłębia. Gdyby przepustowości nieco nie brakowało to wydajność GM204 wzrosła by do 10%. Ale nie wykluczone , że sterowniki z czasem nieco poprawią tą sytuację w mniej lub bardziej uczciwą metodą.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, jak pisalem to 780ti jest bardziej oplacalne od 980 przy obecnych cenach. Samemu jednak daruje sobie narazie kupno, chyba ze trafi sie jakas okazja. Do wieslawa sporo czasu jeszcze :) Po za tym seria 7x0 miala lepszy wyglad, 9x0 wygladaja jak plastikowe zabawki.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980gtx ref wygląda jak ref 780, więc nie ma do czego się przyczepić. Jak wcześniej wspominałem to dopiero przedsmak, GM204 to godny następca GK104,ale nie GK110. GM210 już zapasem :> 

 

Patrząc czysto wydajnościowo to zdecydowanie lepiej zainwestować w 780 sli kupując używki po taniości niż pchać się w 980gtx.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband to powiedz jeszcze czy Twoim zdaniem do grania w 1080p bardziej pasuje wziąć 970 czy może 780? 780 ma delikatnie większą szynę lecz o 1gb mniej pamięci i tak się zastanawiam czy pomimo tej mniejszej pamięci nie będzie lepszym wyborem ze względu na szynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stale w przemyśleniach, wciąż nie wiadomo jak sobie radzą te grafy w procesach CUDA i OpenCL. A patrząc na specyfikację to nie ma bata żeby były mocniejsze niż 780Ti. Wszystkiego poza ROPami mają mniej... w ogóle patrząc na papier to dziwie się że są tak wydajne w grach. Chyba wypadłem z obiegu już ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband to powiedz jeszcze czy Twoim zdaniem do grania w 1080p bardziej pasuje wziąć 970 czy może 780? 780 ma delikatnie większą szynę lecz o 1gb mniej pamięci i tak się zastanawiam czy pomimo tej mniejszej pamięci nie będzie lepszym wyborem ze względu na szynę.

 

Co prawda Side nie jestem, ale się wypowiem...

 

GTX 970 na starcie jest szybszy od GTX 780, a co dopiero po OC.

 

No i cały czas zapominacie  o wszystkich dodatkowych plusach Maxwela !

 

Przecież nie tylko ilość FPS jest najważniejsza, ale też każda nowa technologia, a tego w Maxwelu jest całkiem sporo.

 

Czyli zdecydowanie lepiej kupić GTX970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sądzicie, że warto dopłacić kilka stówek do 980 czy lepiej kupić 780 Ti 1800 zł? Polecaliście poczekać do premiery nowych kart z kupnem PC więc poczekałem i chcę kupić raz i na kilka lat i się zastanawiam czy dodatki jakie ma Maxwell wprowadzą w grach już teraz czy dopiero za 2 lata jak będzie GTX 1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płacić za 980, weź lepiej 2x970 .

Też na początku zamówiłem 2x980 ale po przeczytaniu/obejrzeniu więcej recenzji stwierdziłem że nie ma sensu tak przepłacać, więc wolałem 2x970 + nowy monitor

A jak Ty się zastanawiasz między 780Ti a 980 to lepiej żebyś wziął sobie serio 2x970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem SLI, a słyszałem, że więcej problemów niż korzyści, no i trzeba czekać na sterowniki do wsparcia SLI w grach. Jak z tym jest, opłaca się taki wydatek względem problemów jakie MOŻE przysporzyć taka konfiguracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem SLI, a słyszałem, że więcej problemów niż korzyści, no i trzeba czekać na sterowniki do wsparcia SLI w grach. Jak z tym jest, opłaca się taki wydatek względem problemów jakie MOŻE przysporzyć taka konfiguracja?

Piszą tak chyba tylko ci którzy z tym SLI na jakichś ułomkach AMD FX siedzą albo na starych CPU Intela, Core 2 Duo czy Quady ;-)

Miałem SLI z 780Ti i wszystko było w 100% w porządku.

 

Jakiego masz procka i jaki zasilacz?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się dowiem gdzie mogę dostać 2x 970 w cenie 1x 980 ;>

No chociażby od tego gościa na Allegro co byly po 1200 czy tam 1299.

Oczywiście "znawcy" napiszą Ci że nie ma gwarancji itp. Natomiast nie słuchaj owych "znawców",

Sam od tego gościa brałem masę sprzętu i zawsze wszystko było ok.

Co do gwary to sprzęt jest brany z dystrybucji i są na niego wszelkie papiery. Jest taniej bo i tak i tak się to im opłaca i tyle.

 

Sam czekam na sprzęt jeszcze, jakoś na początku Października będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy też od tego w jakiej będziesz grać rozdzielczości. do 1080p styknie jedna 980 do 1440p to bym już celował w 2x970. 

Ale o jakich grach mówisz, o nadchodzących gta v i w3? Z testów wynika, że już 970 sobie poradzi ze wszystkim obecnie w 1080p.

Edytowane przez bonco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 i gta5 zjedza na śniadanie 970

Nie przesadzasz oby?

Czyli zjedzą też 780/970/780Ti i 980 no i Titany :)

Granie w 1440p z maks AA zapewne będzie problemem na jednym GPU ale bez jakichś wysokich AA spokojnie każda z tych kart da radę na ultra. Jakieś dziwne wizje ludzie snują jakoby GTA V i W3 byly killerami i niezbędne będzie do nich octa SLI z 980...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że głównie przez słabą optymalizację, którą nam twórcy tych gier serwowali już wcześniej. Wiadomo, że na ultra nie poleci, ale po miesiącu od premiery w/w gier powinno byćspoko na high tym bardziej, że to radeony mają dostać po [gluteus maximus] przy np. w3.

Edytowane przez bonco
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że głównie przez słabą optymalizację, którą nam twórcy tych gier serwowali już wcześniej. Wiadomo, że na ultra nie poleci, ale po miesiącu od premiery w/w gier powinno byćspoko na high tym bardziej, że to radeony mają dostać po [gluteus maximus] przy np. w3.

A to już grałeś w "Wiedźmina 3" że "wiadomo że na ultra nie poleci"?

Głupoty piszesz tyle Ci "powiem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnisz moje słowa. Nie ogladales pewnie filmów o w3 i tych wszystkich wodotryskach które do niego naladowali. A gta5 jak dostanie porządne tekstruy to na pewno zje cala pamiec na karcie. O AA w tych grach możecie zapomnieć :P

Wspomnę owszem i powiem w myślach "ach biedny ten zaodrze244, tak się bał" ;-)

Do premiery już w sumie nie wiele czasu, wszystko się wyjaśni natomiast twierdzenia w stylu "na pewno na ultra nie będzie latać na 970+" są po prostu głupie.

Tym bardziej że Nvidia współpracuje z CD Projektem w kwestii "W3".

Nie ma opcji żeby nie latało na ultra na kartach pokroju GTX 780 i lepszych, czy też r290.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...