Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gosu przypomnij sobie historie z w2 gdzie dopiero kolejna generacja kart pozwolila grac na max detalach (ubersampling). W w3 masz nawalone najwiecej wodotryskow made by nvidia - zadna gra jeszcze nie miala tylu technologi od zielonych. Sam physx potrafi zjesc sporo kl/s, a tu jeszcze futra zwierzat i inne duperele. Po za tym mysle ze to co pokazali na 35min filmiku nie pokazuje ultra detali, a te zblizone konsolom.

 

Sam mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny 980ti lub cos mocniejszego.

 

Sideband ja pisalem o 970 nie referentach :) 7x0 w wydaniu msi bylo fajne, te z 9x0 "maj plastik iz fantastik".

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wstrzymać się z dyskusją co do Wieśka3 i GTA V aż podadzą oficjalne wymagania ,ale jak już zaczeliście od siebie obstawiam ,że rekomendowane będą wysokie ,a co do pamięci na karcie myślę ,że 3gb to max ile będzie potrzeba do grania w 1080p (na tą chwile Watch Dogs ,Wolfenstein i  Dead Rising3 zjadają około 2,5gb) reasumując ,żeby komfortowo pograć trzeba będzie mieć coś z około i5-2500k i gtx780 ,ale to tylko moje przypuszczenia ,nie bierzcie ich na serio :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, 2x GTX 970 rzeczywiście będą lepszym wyborem niż 1x GTX 980?

 

Wysłane z G2.

Zgadza się, 2x970 to lepszy wybór w kwestiach wydajności.

Zawsze możesz je sprzedać przed premierą (albo i po ) 980Ti.

Sam czekam na 980Ti i mam względem niej duże oczekiwania i nadzieje, jednak póki co to SLI z 970 (szczególnie po OC) da Ci praktycznie taką samą wydajność (bez OC troszeczkę mnniejszą) jak SLI z 780Ti, a miałem SLI z 780Ti i wiem co taki tandem potrafi, miazga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nieograniczony budżet to poczekaj na 980ti ,może okaże się mega wydajną kartą i masz 1ną a nie 2 ,tylko że jej premiera na początku nowego roku ,w jakiej rozdziałce będziesz grać ?

W full HD, ale taki tandem zakładam, że pozwoli mi dłużej grać w wyższych detalach niż jedna GTX 980.

 

Wysłane z G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

 

Ten 850-watowy Corsarz  ciągnął Ci SLI z 780 Ti bez problemów??

Bez żadnych :) Przecież jeszcze zapas jest, SLI z 780Ti kręconych + cała platforma, coś koło 750W pewnie ciągnęło.

Po za tym AX850 ma w rzeczywistości większą moc niż 850W, no ale i tak i tak jeszcze był duży zapas.

W full HD, ale taki tandem zakładam, że pozwoli mi dłużej grać w wyższych detalach niż jedna GTX 980.

 

Wysłane z G2.

No zdecydowanie, ani 780Ti ani 980 nie może się równać z SLI z 970 czy z 780.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 2x970 to lepszy wybór w kwestiach wydajności.

Zawsze możesz je sprzedać przed premierą (albo i po ) 980Ti.

Sam czekam na 980Ti i mam względem niej duże oczekiwania i nadzieje, jednak póki co to SLI z 970 (szczególnie po OC) da Ci praktycznie taką samą wydajność (bez OC troszeczkę mnniejszą) jak SLI z 780Ti, a miałem SLI z 780Ti i wiem co taki tandem potrafi, miazga :)

 

Czekaj, czekaj wymieniłeś 2 x gtx780ti na 2 x gtx970???

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj wymieniłeś 2 x gtx780ti na 2 x gtx970???

 

No tak zrobił :) Z 1ej strony wydajność będzie trochę gorsza (ogólnie i tak super) z 2ej sprzedając 2x780ti w dobrej cenie przed niedawnym boomem i kupując 2x970 ma pewnie

około 2tyś w kieszeni :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobił :) Z 1ej strony wydajność będzie trochę gorsza (ogólnie i tak super) z 2ej sprzedając 2x780ti w dobrej cenie przed niedawnym boomem i kupując 2x970 ma pewnie

około 2tyś w kieszeni :)

 

Pytanie kiedy sprzedał i za ile ale jest to totalny downgrade jeżeli chodzi o wydajność... zawsze tracisz na odsprzedaży. 

Edytowane przez irokez85
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynalazłem sobie:

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/32697-nvidia-geforce-gtx-980-und-970-mit-maxwell-architektur-im-xxl-test.html?start=16

 

W/g tego przy renderach 970 da sobie radę lepiej niż 780. Pytanie do Was i błagam niech ktoś tym razem coś podpowie :P

Czy wydajność tej poniższej 780tki porównywać do 780 (a ten dopisek OC pic na wodę) czy bliską wydajności 780Ti? Jeszcze chwilę temu kosztowała prawie 2k.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-cuda-gtx780oc-tf-3gb-ddr5-pci-e-384bit-2dv-hdmi-dp-box-n780-tf-3gd5-oc-gaming-592774/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy sprzedał i za ile ale jest to totalny downgrade jeżeli chodzi o wydajność... zawsze tracisz na odsprzedaży. 

Jedna za 2560, druga za 2399 po premierze serii 9xx.Da się?Da się a nie jakieś marudzenie i szał że po 1500 780Ti chodzą.

Wolałem brać 2x970 Gaming G1 + ASUSA Rog Swifta z G-Synciem i owszem, 2 koła w kieszeni :)

Potestuje 970, jak mi nie będą pasowały to sprzedam z zyskiem i taniej kupię 2x780Ti na których przeczekam do 980Ti i tyle ;-) Ale myślę że w SLi te wersje GBT + jeszcze OC jakie ja tam im dokopie, wolniejsze nie będą.

 

Jeżeli te rdzenie CUDA Maxwella są o 40% wydajniejsze od rdzeni Keplera 1 vs 1

To kurde, 980 ma jak by wydajność 2867 Keplera (prawie 780Ti) a 970 2329 :D

To ja się nie dziwie że takie rzeźniki ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę owszem i powiem w myślach "ach biedny ten zaodrze244, tak się bał" ;-)

Do premiery już w sumie nie wiele czasu, wszystko się wyjaśni natomiast twierdzenia w stylu "na pewno na ultra nie będzie latać na 970+" są po prostu głupie.

Tym bardziej że Nvidia współpracuje z CD Projektem w kwestii "W3".

Nie ma opcji żeby nie latało na ultra na kartach pokroju GTX 780 i lepszych, czy też r290.

 

Wydaje mi się, że ktoś z CDP potwierdzał, że pokazówka chodziła na 780ti i miała ok 40 fps.

 

Więc zakładając , że latało = stałe 60 fps to raczej na jednej 970 nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stale w przemyśleniach, wciąż nie wiadomo jak sobie radzą te grafy w procesach CUDA i OpenCL. A patrząc na specyfikację to nie ma bata żeby były mocniejsze niż 780Ti. Wszystkiego poza ROPami mają mniej... w ogóle patrząc na papier to dziwie się że są tak wydajne w grach. Chyba wypadłem z obiegu już ;]

Wypadają bardzo dobrze w obliczeniach , na poziomie 290x. Bardzo wysoki takt na def + usprawnione sp zrobiły swoje. W podwójnej precyzji to wiadomo jak jest z GM204 nie wiele wydajniej niż na GK104 , daleko w tyle za odblokowanym GK110 i Hawaii.

 

 

Wydaje mi się, że ktoś z CDP potwierdzał, że pokazówka chodziła na 780ti i miała ok 40 fps.

 

Więc zakładając , że latało = stałe 60 fps to raczej na jednej 970 nie da rady.

~35fps , raczej bankowo optymalizacja będzie nienajlepsza. Ostatni batman pokazał jak nv powrzuca trochę physx i cudów z gameworks to wydajność jest tragiczna. Kolejne patche tyłko cieły detale by poprawić wydajność :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadają bardzo dobrze w obliczeniach , na poziomie 290x. Bardzo wysoki takt na def + usprawnione sp zrobiły swoje. Te karty trzyma jedynie przepustowość pamięci mowa o gamingu.

~35fps , raczej bankowo optymalizacja będzie nienajlepsza. Ostatni batman pokazał jak nv powrzuca trochę physx i cudów z gameworks to wydajność jest tragiczna. Kolejne patche tyłko cieły detale by poprawić wydajność :lol:

Ludziska, o czym Wy gadacie?

Kto niby z CD Projektu potwierdził że gameplay chodził na 780Ti i to w 40fps?

Ja dzień w dzień praktycznie śledzę wszystko co się da na temat "Wiedźmina 3" i ni cholery niczego takiego nie było.

 

Co do Batmana, to nawet na jednym GTX 670 elegancko śmiga, na 780Ti to już w ogóle bajka była o SLI nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był pokaz z gry i była mowa o 35fps na 780ti.

 

Batman działa tragicznie w niektórych miejscach i trzeba ciąć detale do dx9 by mieć odpowiednią wydajność/płynność. Przechodziłem tą grę na 780 to coś o tym wiem. Jak gra leży optymalizacyjnie lub sterownik to ci nawet mega wypasiony hardware nie pomoże. A cięcie detali by poprawić wydajność to jest parodia, ale to jest cały physx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był pokaz z gry i była mowa o 35fps na 780ti.

 

Batman działa tragicznie w niektórych miejscach i trzeba ciąć detale do dx9 by mieć odpowiednią wydajność/płynność. Przechodziłem tą grę na 780 to coś o tym wiem. Jak gra leży optymalizacyjnie lub sterownik to ci nawet mega wypasiony hardware nie pomoże. A cięcie detali by poprawić wydajność to jest parodia, ale to jest cały physx.

Ok, pokaż w takim razie źródło gdzie niby W3 latał na 780Ti w 35 fps (nie licząc starej plotki, bardzo starej NIE POTWIERDZONEJ przez CDP).

 

Co do Batmana AO, widać graliśmy w dwie różne gry.

Całego przeszedłem w 1440p + maks + MSAAx4 i nie było żadnych rzeczy o jakich piszesz, chyba że różnica między 780 a 780Ti byłaby aż tak duża w Batmanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da pewnej informacji co do wydajności w3. Wystarczy, że widziałem film jak tragicznie działała ta gra na xbox one na targach, masz filmy na youtube wraz licznikiem fps oraz frame time. CDP nigdy nie słynęło z dobrej optymalizacji swoich gier, tym bardziej physx i gameworks jedynie dobije tą grę.

 

Poczytaj sobie o batmanie na innych forach i wydajności. Ja i tak tą grę katowałem z patchami i dobre kilka msc po premierze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kłótnie na bok.

Zauważyliście również ze we wszystkich testach nowe gtx'y mają o wiele bardziej stabilny fps? Mam tu na myśli skoki między max fps a min fps, w przypadku gtx780 i 780ti jest to np 10fps ale już w przypadku gtx 970 oraz 980 jest to 7fps. Niby mało Ciekawe zjawisko, a mnie mimo że karty pewnie nigdy nie będę miał bardzo cieszy bo nic mnie tak nie irytuje jak duża różnica między min a max fps.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da pewnej informacji co do wydajności w3. Wystarczy, że widziałem film jak tragicznie działała ta gra na xbox one na targach, masz filmy na youtube wraz licznikiem fps oraz frame time. CDP nigdy nie słynęło z dobrej optymalizacji swoich gier, tym bardziej physx i gameworks jedynie dobije tą grę.

 

Poczytaj sobie o batmanie na innych forach i wydajności. Ja i tak tą grę katowałem z patchami i dobre kilka msc po premierze.

Nie no jak Xboxa One stawiasz jako przykład to nie ma co dyskutować, według mnie nie masz racji i piszesz rzeczy wyssane z palca w kwestiach "Wiedźmina 3" i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy 2xGTX 970 vs 2xGTX 780 Ti to zazwyczaj mimo wszystko 970 jest z tyłu, no ale 1000 zł różnicy jest:

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/1.html

http://www.techpowerup.com/forums/threads/crossfire-vs-sli-780ti-780-290x-290-x-dual-triple-quad.195818/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu znajdujesz wogole czas na granie na tym turbo super hiper pro ultra OCd sprzecie? Mam wrazenie, ze na okraglo [ciach!]lisz na forum glodne nic nie wnoszace kawalki ;].

 

musiałem. :mur:

A ten post co wniósł?

Widzę że kółeczko wzajemnej adroracji rozwkita.

Napisać coś co nie pasuje to od razu jakieś wrzuty...

Nie zgadzam się z tym co Sideband pisał bo uważam że duperele pisze.

Co do czasu to mam go tyle ile chce bo pracuje wtedy kiedy chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak Xboxa One stawiasz jako przykład to nie ma co dyskutować, według mnie nie masz racji i piszesz rzeczy wyssane z palca w kwestiach "Wiedźmina 3" i tyle.

Marudzisz jak stara ciotka, w lutym się przekonasz jakie wymagania będzie miał w3. Wyciąganie wniosków na podstawie działania gry na xbox one jest jak najbardziej zasadne, w konsolach masz gpu jak w desktopach(architektura). Gra jest ścieta z detali i rozdziałki na konsoli, pomimo tego działa bardzo słabo.

 

A bajeczek to się latami naczytałem jak to komu działa dana gra ,co było oczywistą bajeczką. Więc ściema nie ma sensu i łatwo to zweryfikować.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydaje , że W3 będzie prawdziwym orzechem. W2 przerabiałem na 680 sc (w zasadzie robiła po oc tyle co 770) i było krucho, uber w ogóle nie brany pod uwagę (2500K@4.8 co prawda). Dopiero na 780 grało się ok tyle, że bez ubersamplingu także. Wdzę, że i oczekiwania i obawy mają wszyscy podobne.

 

Przychylam się do głosu Quave i sideband`a. Myslę, że do wymaksowanych suwaków na FHD (ale nie do końca) potrzebne bedzie minimum 980, a jako takiej płynności ze wszystkimi wodotryskami trzeba będzie następcy 780ti. Dlatego kto ma miejsce w budzie spokojnie może myśleć o 2x970. No a skalowanie to już inna bajka, chociaż ostatno nv raczej chyba nie nawala jak kiedyś (nie wiem ostatnie współbieżne miałem 6870 :p  ).

 

NewNickPL, przy teoretycznej cenie 970 sli ~ 2900 zł nie ma co się martwić, że 980ti będzie kosztował niecałe 3000 skoro 980 to już 2500 a lepsze autorskie wersje pewnie i 2800 lekko. No i zasilacze mogą być te same i temperatury znacznie lepsze. Jeśli nie przeraża Cie kwota i masz miejsce kupuj. Nie wiadomo jakiej rewolucji przy nowych ti nie będzie. To nie czasy Vodoo  ;) (ktos pamięta jak turok wygladał z akceleracją ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...