Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Marudzisz jak stara ciotka, w lutym się przekonasz jakie wymagania będzie miał w3. Wyciąganie wniosków na podstawie działania gry na xbox one jest jak najbardziej zasadne, w konsolach masz gpu jak w desktopach(architektura). Gra jest ścieta z detali i rozdziałki na konsoli, pomimo tego działa bardzo słabo.

 

A bajeczek to się latami naczytałem jak to komu działa dana gra ,co było oczywistą bajeczką. Więc ściema nie ma sensu i łatwo to zweryfikować.

Dobra skończ już. Piszesz jak nawiedzony jakieś duperele, nie chce mi się serio z Tobą dyskutować.Koniec offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończ już. Piszesz jak nawiedzony jakieś duperele, nie chce mi się serio z Tobą dyskutować.Koniec offtopa.

W odpowiedzi na merytoryczny post otrzymuje spam, przy braku wiedzy i ignorancji to raczej norma. Także radziłbym troszkę ochłonąć, widać zagotowałeś się już nieźle i na każdym forum robisz sobie tylko wrogów.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na merytoryczny post otrzymuje spam, przy braku wiedzy i ignorancji to raczej norma. Także radziłbym troszkę ochłonąć, widać zagotowałeś się już nieźle i na każdym forum robisz sobie tylko wrogów.

Jakiego braku wiedzy?Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo nie widzę celu, nie chce mi się również tracić na to energii.

Nie zgadzam się z Tobą a zabawy w stylu "moja racja jest mojsza niż Twojsza" to wiesz...Mam to gdzieś.

Napisałem swoje zdanie w kwestii "Wiedźmina 3" , Ty napisałeś swoje, mamy różne natomiast prawdę zweryfikuje premiera i nie ma sensu się o to spinać.

 

Co do Batmana to Ty mi zarzuciłeś że piszę bajki...Zacząłeś o jakichś ciociach z urodzin czy tam imienin więc stwierdziłem że z takim kimś pisał nie będę bo jak burak się zachowujesz.

Ty na 780 miałeś problemy z Batmanem, ja na 780Ti żadnych.

Na tym poprzestańmy bo niczego nie mam zamiaru Ci udowadniać i tyle.

Natomiast w kwestii "robienia sobie wrogów na forach" - Co mnie interesują jakieś typy z forów? Jak ktoś nie potrafi pisać kulturalnie i zachowuje się jak by wszystkie rozumy pozjadał to jest dla mnie [ciach!]iarzem i nikim więcej.

 

I jeżeli nie widzisz różnicy między "zagotowaniem" a nie chęcią tracenia czasu na zbędne gadki, to trudno.

Więcej z Tobą na ten temat nie dyskutuje bo jest to zbędne.

Mam nadzieję że zrozumiałeś.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniona recka na IN4.pl

 

http://www.in4.pl/recenzja-GeForce-GTX-980-i-970---nowy-high-end-NVIDII,881,1.html

 

W platformie testowej 2500K@4,2GHz, więc niektórzy mogą być bardzo zainteresowani.

 

No i jest x1200. Jak to miło patrzeć, że mój 780 wreszcie stał się uzasadniony cenowo :)

 

Wygląda na to, że SB lekko przytyka nowości. 4.2 to też raczej rzadkość wsród posiadaczy 2500K.

 

Nie możnaby ustalić standardów testowych dla paru redakcji w Polsce, skończyłyby się wygibasy na forach vide jeden tu taki elokwentny i zarobiony?

Edytowane przez YARPS DRITT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu, obawiam się, że sideband ma większe doświadczenie w kwestii grafik. O wiele, wiele, wiele większe.

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że największe ze wszystkich osób na tym forum.

Tak więc przestań się ośmieszać i daj sobie w końcu spokój. Aż mi się źle czyta te wszystkie wypowiedzi.

 

BTW zamiana Matrixa za 780 Ti LTG od XA, a później ostre ciśnięcie tej karty było wyjątkowo mądrym pomysłem, życzę powodzenia w RMA tego modelu :lol2:

 

 

Żeby nie było, że 100% offtop, GTX 980 uważam że jest ciekawe, ale tak mocne ograniczenie przepustowości RAM jest w mojej ocenie niezbyt trafnym zabiegiem.

 

Jestem ciekaw jak na tym hula 3DM 2001SE, 3DM 03 i Aquamark, bo tam wąska szyna GDDR może najmocniej dawać o sobie znać :P

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu, obawiam się, że sideband ma większe doświadczenie w kwestii grafik. O wiele, wiele, wiele większe.

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że największe ze wszystkich osób na tym forum.

Tak więc przestań się ośmieszać i daj sobie w końcu spokój. Aż mi się źle czyta te wszystkie wypowiedzi.

 

BTW zamiana Matrixa za 780 Ti LTG od XA, a później ostre ciśnięcie tej karty było wyjątkowo mądrym pomysłem, życzę powodzenia w RMA tego modelu :lol2:

 

 

Żeby nie było, że 100% offtop, GTX 980 uważam że jest ciekawe, ale tak mocne ograniczenie przepustowości RAM jest w mojej ocenie niezbyt trafnym zabiegiem.

 

Jestem ciekaw jak na tym hula 3DM 2001SE, 3DM 03 i Aquamark, bo tam wąska szyna GDDR może najmocniej dawać o sobie znać :P

Mało mnie to interesuje :) Pomódl się do nieomylnego Sidebanda , również masę grafik przerobiłem i wiem co piszę.

Co o 780Ti Lightinga to się nie martwię. Raz że nie wiem skąd masz takie info, w kwestii tego z kim się wymieniałem i na jakich warunkach. Po za tym nie zrobiłbym tego gdybym człowieka nie znal osobiście i to sporo czasu  i nie miał pewności że jest fair wobec kogoś kto jest fair wobec niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym Prezydent RP specjalnie dla osób, którym Wiedźmin 3 nie poszedł na GTX 970/980 przy pełnych detalach, ogłosi oficjalną żałobę narodową :) Zresztą, najpierw te same osobniki dostaną zawału serca przy GTA V... a wystarczy tylko trochę przyciąć detale, zejść na ziemię, schować GPU-ego do kieszeni... 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o 780Ti Lightinga to się nie martwię. Raz że nie wiem skąd masz takie info, w kwestii tego z kim się wymieniałem i na jakich warunkach. Po za tym nie zrobiłbym tego gdybym człowieka nie znal osobiście i to sporo czasu  i nie miał pewności że jest fair wobec kogoś kto jest fair wobec niego.

Co tu jest dużo do dedukcji? XA jako jedyny miał w Polsce ten model.

On wyszedł na tej zamianie bardzo dobrze :)

 

Jeśli chodzi o sprawy OC w PL, to dosyć dobrze wiem co się dzieje :P

 

Co do bycia fair, to rzeczywiście, chciałeś bardzo wspaniałomyślnie postąpić wobec Michała po tym, jak Lightning Ci się sfajczył :lol:

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewNickPL, przy teoretycznej cenie 970 sli ~ 2900 zł nie ma co się martwić, że 980ti będzie kosztował niecałe 3000 skoro 980 to już 2500 a lepsze autorskie wersje pewnie i 2800 lekko. No i zasilacze mogą być te same i temperatury znacznie lepsze. Jeśli nie przeraża Cie kwota i masz miejsce kupuj. Nie wiadomo jakiej rewolucji przy nowych ti nie będzie. To nie czasy Vodoo  ;) (ktos pamięta jak turok wygladał z akceleracją ?)

 

Czyli podsumowując, SLI w GTX 970 to lepszy pomysł niż jeden GTX 980 lub jeden GTX 980 Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest dużo do dedukcji? XA jako jedyny miał w Polsce ten model.

On wyszedł na tej zamianie bardzo dobrze :)

 

Jeśli chodzi o sprawy OC w PL, to dosyć dobrze wiem co się dzieje :P

 

Co do bycia fair, to rzeczywiście, chciałeś bardzo wspaniałomyślnie postąpić wobec Michała po tym, jak Lightning Ci się sfajczył :lol:

Chłopie jakieś własne historie tworzysz...Nie znasz sytuacji i wymyślasz. Z Sidebandem sobie popisz o wymaganiach "W3" mi rzyci nie zawracaj ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym Prezydent RP specjalnie dla osób, którym Wiedźmin 3 nie poszedł na GTX 970/980 przy pełnych detalach, ogłosi oficjalną żałobę narodową :) Zresztą, najpierw te same osobniki dostaną zawału serca przy GTA V... a wystarczy tylko trochę przyciąć detale, zejść na ziemię, schować GPU-ego do kieszeni... 

i nie bedzie fap,fap, fap... do Ciri, czy tez Triss w super uber ultra detalach.

 

Jesli wydadza 980ti to pewnie cenowo zastapi ona 980, a ta z kolei spadnie na poziom cen 780ti. Ale raczej to bylby strzal w noge, wiec obstawiam ze predzej bedzie to titan2. Aktaulnie ceny za 970 mocno szaleja, z zapowiadanych 1400+zl robi sie juz 1600 :D

 

Gosu... szkoda slow na dyskusje z toba skoro nie potrafisz pogodzic sie z tym, ze sa bardziej obeznane od Ciebie osoby w tym temacie. Kupiles sobie 780ti/970/980 czy moze nawet titan'a xxx to fajnie, ale przestan w kolko pisac "oh co ja zrobie z moja karta x, moze wymienei na y, a moze jednak na z' bo jest to irytujace i nikogo nawet w najmniejszym stopniu nie interesuje. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radier dzięki za reckę. Widać że SB jeszcze daje radę. Sam mam i5 2500K i zmiana 770 na 970 byłaby uzasadniona.  Jednak postanowiłem że poczekam sobie spokojnie na Wiedźmina 3. Zobaczę jak to będzie działać i wtedy podejmę jakąś decyzję. Do obecnych gier w jakie gram czyli głównie BF4 starcza mi GTX 770, więc zmiana na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbędna. Zreszta od zawsze wyznaje zasadzie że lepiej nie kupować zaraz po premierze. Chociaż przyznam że cena 970 mnie zaskoczyła. Tylko sklepy na razie przesadzają z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - przetestowałem GTX 970/980 oraz GTX 780/780 Ti na Win 7 + i7-3960X @4.5 GHz oraz i7-4790K @4.5 GHz + 8.1 64-bit. O ile GTX 970/980/780 Ti trochę zyskują na Win 8.1 lub przynajmniej nie tracą względem win 7, tak zwykłe GTX 780 wypada trochę gorzej na Win 8.1 aniżeli Win 7. Zwykle to niewielka różnica 1-2 klatek, ale praktycznie w każdej grze jest spadek. Stery 344.11 WHQL, wszystko te same ustawienia i karty (taktowania referencyjne). 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtorej godzinki w FC 3, wszystko na max, 72 stopnie max, prawie żadnych spadków do widocznego braku płynności, mniejszy "Screen tearing" przy wyłączonym V-sync w stosunku od GTX760 (monitor mitsubishi diamond plus 230sb). Na poważnie pobawię się dopiero w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się grzeje jak na tak niskie TDP. Kartę kręciłeś coś? Wentyle pewnie na auto masz, więc idzie je ustawić wyzej by się rozkręcały w poszczególnych temperaturach.

 

Mój GTX 770 po dość znacznym  OC i ustawieniu wentyli grzeje się do 76'C. Wtedy wentyle rozkręcają sie tak do 75% co nie jest specjalnie słyszalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...