Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktoś kiedy będzie dostępna na morele.net MSI GTX970 Gaming albo ASUS Strix?

Komputronik ma dostać 30,wiec sądzę, że morele też. Jak się wejdzie w reklamę na portalu purepc to tam jest gdzieś lista sklepów gdzie będzie dostępna wersja MSI, i jest też tam link do morele. W wyszukiwarce morele nie pokazuje, ale z linku z reklamy jest.

 

Wysłane z G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje to jedno, opinie użytkowników to drugie. Ja wolę opinie użytkowników niż recenzje jeżeli chodzi o działanie karty (głośno, cicho, piszczy,psuje się itp), a jak sprawdzić wydajność to wtedy recenzje (które i tak co portal to inne fpsy...).

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NewNickPl widze że mnie rozumiesz :D dokładnie oto mi chodziło, że na recenzjach bardzo ładnie,  a tu wyjdzie że np po roku czy dwóch użytkowania wentylatory pracują nie tak jak powinny itp, śrubki się odkręcają czy coś ( to miało być dla przykładu użytkowania kilkanaście miesięcy, a kilku dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie, nie do końca o serię 900. Mieliście do czynienia z kartami msi albo asusa? Jakieś wady /zalety firmowe ? Bo jestem rozdarty między tymi dwoma

 

Jeśli chodzi o MSI to sam posiadam GTX 770 i nie narzekam. Karta jest naprawdę cichutka. Jedyny minus że się grzeje sekcja zasilania, ale nie wpływa to na stabilność podkręcania, a jak widać podkręciłem ją dość znacznie. Asusa też są dobre, więc bierz co tańsze i dostępne. Obecnie w innych sklepach karty maja zawyżona cene bo dochodzą do 1600 zł. Dla mnie to czyste złodziejstwo ze strony sklepów, gdzie cena nie powina przekraczać 1500 zł.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jest to ustawione w BIOSIE bez względu na program jakiego użyjemy a wentyle się wybudzają po osiągnięciu odpowiedniej temperatury/obciążenia. Sam jestem ciekaw jak to działa?

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afterburner nie ma opcji wyłączenia wentylatorów, tylko, a może aż  ma możliwość ustawienia RPM względem Temperatury GPU.

 

Z tym, że nie da się zejść niżej z RPM, niż ma to ustawiony bios karty.

 

Co innego, gdy karta ma bios, który potrafi zatrzymać wentylatory przy odpowiednio niskiej temperaturze i je później uruchomić.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj posiadam Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming, a do wczoraj miałem Gigabyte Radeon R290. Obie karty z systemem chłodzenia Winforce 3 i obie fabrycznie podkręcone.

Reszta sprzętu to procek i7 2600K@4,5Ghz i 16G RAM ustawionego na 1833Mhz.

Przed wyjęciem radka zrobiłem testy w 3dmark i Uningine Valley. Konfiguracja sprzętowa ani ustawieniowa się nie zmieniła, więc można śmiało obie karty porównać.

 

post-153-0-31003400-1411822996_thumb.jpg

 

Proszę mnie nie pytać o testy w grach bo jedyne w co gram to WOT, a w nim na R290 miałem 60k/sek, a na tym GTX970 stale wyświetla się 61k/sek, więc to żadne porównanie. W WOTcie mam wszystko na maxa ustawione.

Nie mniej biorąc pod uwagę temperaturę i hałas z systemu chłodzenia GTX970 bije radka na głowę.

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie.net/chlodzenie-powietrzem/evga-i-maly-zonk-z-coolerami-gpu-na-geforce-gtx-970-acx/

 

Z kupnem niereferentów warto się wstrzymać, gdyż po pewnym czasie niezłe kwiatki wychodzą, tak jak swojego czasu z piszczącymi i niestabilnymi gtx780 windforce od gigabyte.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narciarz, bardzo słychać w IDLU? Jakby nie patrzył robi 1600rpm, a poprzednik 800.... i jak jest pod obciązenie, słaniam się tym razem ku Asusowi tylko jak z tym wybudzaniem jest.

 

W ildu rzeczywiście robi 1600 ale dla mnie może być. Mam chłodzenie wodne z chłodnicą 3x120mm wentylatorami + jeden od zasilacza. W sumie wszystko się na siebie nakłada i nie wiem, który jest który, więc jest dobrze.

 

@narciarz gdzie kupiłeś kartę?

 

W Agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie o te nowe karty, a właściwie o GTX 970 bo to jest w zasięgu mojego budżetu. Otóż mam okazję kupić Gigabyte GeForce GTX 780 Ti OC 3GB (Windfroce) od znajomego za 1300zł. Opłaca się go brać, czy lepiej inwestować w najnowsze wynalazki NVidii (zważywszy, że mają 4gb vram) - gram tylko w full hd/WUXGA? Nie ukrywam, że chciałem pograć w GTA V i Wiedźmina 3 w ultra w full hd (wiem, że nie ma tu wróżek, dlatego nie pytam czy mi pojdzie) - do premier obu gier jest jeszcze troche czasu, ale moj MSI GTX 570 już łapie lekką zadyszkę w FIFie 15. Reszta mojego sprzętu to: i5 2500k (3,3GHz - niekręcony), 8 gb ramu 1333MHz (goodram), Asrock P67 pro 3 oraz zasilacz XFX PRO 550W (da radę 780 ti?) Dzięki za info. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tej karcie Inno3D Geforce GTX 970 OC HerculeZ X2?

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63147&osCsid=56f1b5f2ac3ca34089fd9617eccf91fd

 

Warto w tej cenie i tej firmy?

 

Ja posiadam takową od wtorku (23 września). Jest całkiem ok, wziąłem ją dlatego że wszystko inne było już wyprzedane, a co się pojawiło to znikało momentalnie. Mnie kosztowała ona 259L więc cena była ok, MSI 289L, a Asus 299L. Chciałem referenta również ze względu na krótkie PCB i brak naklejki uniemożliwiającej zdjęcie chłodzenia bez utraty gwarancji. 

 

Co do głośności to w IDLE jest chicha, ledwo słyszalna z odległości 50cm (komp bez obudowy, złożony na pająka na biurku). Pod obciążeniem tragedii nie ma ale co się spodziewać po niewielkim chłodzeniu z 2 rurkami cieplnymi. Po OC maksymalna temp co widziałem to ok 83*, z tym że wentylatory ustawiłem raczej na ciszę niż wydajność. Na defaultowym profilu temp schodzi do ok 77-79*. 

 

Wykonanie całkiem solidne jak na tą cenę i pierwszy kontakt z tą firmą, cewki nie piszczą a wykonanie jest bardzo dobre, w zestawie dostałem podkładkę i klucz do 3dmarka.

 

Def napięcie rdzenia to 1.2V więc OC to jakieś 1390-1400MHz w Boscie. Ale na def. cały czas chodzi z prędkością 1291MHz w Boscie. Więc wydajność jest ok. Pamięci podkręcają się całkiem ok na ok 7760-7800MHz.

 

Za miesiąc będzie siedział na niej blok wodny (full cover, lub tylko na gpu na takowy obecnie posiadam). Więc zobaczę czy OC wzrośnie i jakie będą temperatury. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Otóż mam okazję kupić Gigabyte GeForce GTX 780 Ti OC 3GB (Windfroce) od znajomego za 1300zł. 

780ti to wydajnosc gtx980, z odrobina mniej pamieci (3gb vs 4gb) i wiekszym poborem energii. O ile nie ma z nia problemow to bralbym wlasnie 780ti :) sam poluje na jakas tania 770/780 bo dokladac 300-600zl do 970 to troche slaby interes wg mnie. Najwyzej w lutym sie sprzeda i dolozy do czegos lepszego czego to juz wiedzmak nie wychedorzy :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do artów na GB, to też się trochę tego obawiałem, ale chłopaki chyba odrobili lekcje :P

Mamy w redakcji Gigabyte GTX 980 G1 Gaming i jest ok, zero artefaktów, albo jakiś niemiłych niespodzianek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny do góry idą,... udało mi się wczoraj kupić Asusa w PCProjekcie, gdyż szczęśliwie do sklepu przedzwoniłem i mi zostawili (ale już 40 zł drożej niż 3 dni wcześniej), rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jutro testy i 670 na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...