Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Metro last light, pierwsze oznaki dużych spadków FPS, ale to przy zaawansowanej fizyce i telestacji na maksa, SSAA x4 1600x1200. Wyraźnie widać już w drugiej scenie, na początku gry, gdy Artiom wychodzi z pokoju. Gdy z tymi "bajerami" zejdziemy na ziemię, jest prawie ok.

 

"Kryzys trzeci" jest już lepiej, ale do ideału brakuje, kiedy wszystko jest ustawione w maksymalnej pozycji.

 

Kartę lekko pogoniłem 160Mhz na rdzeniu i 200Mhz na pamięciach nie zrobiło większego wrażenia na MSI, po za wyższą temperaturą o kilka stopni (pamięci parzyły pod palcem), więc wyniki OC z testów PurePC raczej spokojnie się uzyska bez zmiany napięcia i jeśli zapewnimy przewiew w obudowie lub jakiś nawiew na pamięci na górze pcb.

 

Kultura pracy bez zarzutu, pól pasywny tryb to powinien być standard. Nie podnosi prawie wcale temperatury pozostałych elementów, przynajmniej w moje obudowie.

 

1500zł jest to jednak dużo, przy sugerowanej cenie na Polskę i patrząc na ceny w dolarach, ale jak już kartę się dostanie w swoje łapy, trudno zachować zdrowy osąd nad ceną.

Gdyby tylko dali szerszą szynę eh...

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tą szyną to pojechali równo. Metro się nie przejmuje ta gra zwalania nawet na 780Ti z SSAA i całą resztą. Ciekawie wypada ten system półpasywny. Ciekawe czy dało by się coś takiego ustawić w biosie na starszych kartach. Raczej mam na myśli BIOS wypuszczony przez producentów.  Ja bym chętnie takie coś zastosował.

 

EDIT dzięki Gosu za kolejnego plusika ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Last Light jest problematyczne bo i na SLI z 780Ti w 1080p z SSAAx3 miałem niezłe spadki fps, SSAAx4 to fps w granicach 45 więc też nie ciekawie.

Natomiast Metro 2033 Redux po za problemami z SLI (trzeba wymuszać renderowanie metodą klatek przemiennych 2 bo inaczej SLI nie działa) i crashami przy loadingach, jest całkiem ok.

Można grać praktycznie cały czas w 60 klatkach w 1080p i SSAAx4 albo w 1440p i SSAAx2.

Aż trudno się zdecydować co wybrać ;-)

 

Tak swoją drogą, nieźle popłynęli :D

 

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-980-4096-mb-ddr5-sklepy-i4650851351.html

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13514.jpg?r=1

Premiera GeForce GTX 970 okazała się ogromnym sukcesem NVIDII, bowiem najnowszy układ graficzny tego producenta oferuje znakomite osiągi za naprawdę rozsądne pieniądze... dlatego sprzedawcy próbując wykorzystać okazję bezczelnie podnoszą marże. Niniejsza publikacja nie będzie jednak dotyczyła cenowych nadużyć, jakich w ojczyźnie Bolka i Lolka doświadczamy nazbyt często, tylko ponownie zajmiemy się kwestią wydajności Maxwelli. Według niektórych serwisów GeForce GTX 970 prawie dogania GeForce GTX 780 Ti, natomiast inne redakcje w tym nasza uzyskały wyniki na poziomie zwykłego GeForce GTX 780. Rozbieżności w skrajnych przypadkach sięgały 10%, więc postanowiliśmy sprawdzić czy przyczyna nie tkwiła w platformie sprzętowej albo systemie operacyjnym.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tą szyną to pojechali równo.

Masz nową kompresje danych, której efektywność prawdopodobnie zostanie podniesiona wraz z coraz nowszymi sterami. Szyna jest lekkim wąskim gardłem dla GM204, ale tylko lekkim. W przypadku SSAA podstawa to ropy i zaraz za nimi istotna jest przepustowość pamięci. W GK104 szyna też jest wąskim gardłem i jakoś nikt nie płakał.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 970 gtx msi razem z 4690k podrecony na 4500 mhz w 3dmark fire strike daje mi wynik 9600 czy przypadkiem to troche nie zamalo ? nie orientuje sie ktos co moze byc przyczyna ?

Jeśli masz na myśli Score to wszystko OK. Jeśli Graphics to byłoby coś mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 970 gtx msi razem z 4690k podrecony na 4500 mhz w 3dmark fire strike daje mi wynik 9600 czy przypadkiem to troche nie zamalo ? nie orientuje sie ktos co moze byc przyczyna ?

podrzuć url do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#ov

mam pytanko odnośnie tej wersji, wie ktoś czy będzie miec backplate tak G1 Gaming? 

 

Orz czy jest data premiery kart w Polsce, bo dostępność leży chyba tylko komputronik ma i agito.

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#ov

 

mam pytanko odnośnie tej wersji, wie ktoś czy będzie miec backplate tak G1 Gaming? 

Już na fotach widać, że nie ma backplate. To jest tańsza wersja G1, więc jakieś cięcia musiały być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#ov

 

mam pytanko odnośnie tej wersji, wie ktoś czy będzie miec backplate tak G1 Gaming? 

 

Orz czy jest data premiery kart w Polsce, bo dostępność leży chyba tylko komputronik ma i agito.

co do backplate to raczej nie bo by się chwalili fotami na stronie produktu , prawdopodobie to jest wersja 

o której pisał speedPC

http://sklep.xtreem.pl/grafika/239-gigabyte-geforce-gtx970-wf3oc-4gd-4gb-gddr5.html#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki redakcji za ten test, teraz jest przekonany że nie ma sensu zmieniać 780 na 970 tym bardziej że pełen maxwell za pasem, poczekam i kupię fulla albo 980 w niższej cenie bo też bardzo fajna karta różnica 20fps to nie 3-4 względem 970 a mo gtx ma jeszcze mały zapas mocy i 1260mhz mogę na nim wyłuskać po małej ;) korekcie napięcia, teraz 1200mhz i 1.21v daje mi płynna gre w bf4 2560x1440p

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu piszczących kart, kilku użytkowników tego forum je ma, możecie powiedzieć czy piszą pod obciążeniem?

 

Dodatkowo pod jednym z filmików jest link do forum MSI, a w nim temat o nieprzestających się kręcić wentylatorach. Wchodzą na wysokie obroty i nie chcą z nich zejść jak temperatura spadnie poniżej 60°C, lub kręci się tylko jeden, a drugi w ogóle, lub zatrzymuje się tylko jeden po spadku temperatury. Czytając pierwszą i ostatnia stronę wychodzi na to, że trzeba jakiś bios inny wgrać i niektórym to pomaga, a innym nie. Jak to jest z właścicielami kart z tego forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie patrzac po kartach to kazda ma jakies niedociagniecia w tej serii - asus pomyslal i dal kosci pamieci po jednej stronie ale dal d... z 1 wtyczka zasilajaca, msi, gb czy palit maja kosci naprzemiennie z jednej i drugiej strony wiec polowa z nich sie wygrzewa - dodatkowo brak backplate'a we wszystkich modelach oprocz asusa i gb. 

 

Ciekawi mnie czy ten Gainward gtx970 ponizej 1400zl to jet referent nvidii i czy kosci ma po jednej czy po obu stronach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, krótka piłka.

GTX 970 - MSI czy Gigabyte z esc?

Komp będzie pracował przy renderach do 20h na dobę, nie chcemy piszczących cewek czy innych "defektów", a tryb pracy wentylatorów w MSI mnie martwi, nie wiem czy dobrze tak będzie wygrzewać kartę stale. Chyba już lepiej żeby cały czas coś się kręciło przy tak długiej pracy niż ma robić non stop w 70*C, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę Ci wypowiedź mojego redaktora, który już miał w rękach karciochy.

 

  • MSI Gaming - bardzo cicha, ale robi tandetne plastikowe wrażenie i nie ma backplate
  • ASUS Strix - również cichy, znacznie lepiej wykonany od MSI, ma tylko jedną wtyczkę 8-pin
  • Gigabyte G1 - najgłośniejsza, ale najchłodniejsza

Osobiście bym GB brał.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze o tym iż bardzo poszła do przodu oszczędność energii. Może mi ktoś powiedzieć ile to mniej więcej może wyjść w skali roku w porównaniu do gtx 780 przy 4 godzinach dziennie gry? Zastanawiam się nad sprzedażą dwóch kart i przejściem na Gtx 970, lub zostaniem na jednym gtx 780. Oczywiście wszystko zależy od otrzymanych pieniędzy za 780, ale chyba sli mi nie jest potrzebne stąd moje pytanie o oszczędność prądu w skali roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...