Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na sekcji już radiator siedzi :) Tak 17cm + AXP będzie śmiesznie wyglądać, ale w sumie mamy to samo przy wersji Gigabyte (tam trochę wizualnie ratuje backplate wystający poza pcb), ale przecież liczy się wydajność chłodzenia, nie jego wygląd.

Taki o dość sporawych rozmiarach(bardzo wysoki). Chłodzenie i tak będzie wyginać pcb karty pomimo krzyżaka, dźwignia zrobi swoje.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi wyłącza się komp w teście "ice storm" - wyłącza się żeby zaraz się włączyć obstawiam że winny jest zasilacz... ktoś uważa podobnie? w żadnym innym teście oraz grze nie mam problemów.

 

zestaw jak podpisie + win 8.  

Dziwna sprawa, moja 850ka ciągnęła bez problemu SLI z 780Ti mocno wykręconych.

Masz porządny zasilacz a SLI z 970 przecież mniej prądu żre...

Ale cholera wie co i jak, masz możliwść sprawdzić na innym zasilaczu?Ewentualnie u kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. 2h kombinowałem i zrezygnowałem z AXP na gtx970. System montażowy kompletnie zakrywa 4 czy 5 kości pamięci + koliduje z gniazdem zasilania wentylatora (to akurat rozwiązałem), wiec mija się z celem jego montowanie. Podczas składania się okazało że IC7 zamieniła się w tubce w gumę, ale miałem jeszcze końówkę pasty od AXP :D

 

Fotki chlodzenia:

unapu7a9.jpg

netuqaje.jpg

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tomb raiderze 1080p SSAAx4 z tressfx 980gtx def jest szybsza "tylko" o 63% od takiego lepszego średniaczka 780gtx def ref-a (1006mhz).

Ja niedawno robiłem testy na jednej 780Ti i na SLI.

Mam akurat z Tomb Raidera również wyniki zapisane, kilka wariantów.

Wszędzie wszystko co się da na maksa + TressFX

1080p z FXAA/SSAAx2/SSAAx4

 

I takie same ustawienia dla 1440p i 4k.

Można by porównać wyniki.

W piątek będą u mnie referenty Asusa 980 to porobię testy wszelakie, nawet lepiej bo ta sama platforma.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. 2h kombinowałem i zrezygnowałem z AXP na gtx970. System montażowy kompletnie zakrywa 4 czy 5 kości pamięci + koliduje z gniazdem zasilania wentylatora (to akurat rozwiązałem), wiec mija się z celem jego montowanie. Podczas składania się okazało że IC7 zamieniła się w tubce w gumę, ale miałem jeszcze końówkę pasty od AXP :D

 

Fotki chlodzenia:

 

spróbuj z tym http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-twin-turbo-iii.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje blok wodny na niego. Dokupię chlodnicę 2x120 płaską i dam na top. Powinno to utrzymać sensowne temp. Za jakiś czas zmienię budę na 750D to dorzuce 3x120+blok na cpu i będę miał z głowy kartę.

 

Chyba że nikt nie kupi AXP to zrobię nowe mocowanie do niego, korzystające z otworów montażowych bliżej rdzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje blok wodny na niego. Dokupię chlodnicę 2x120 płaską i dam na top. Powinno to utrzymać sensowne temp. Za jakiś czas zmienię budę na 750D to dorzuce 3x120+blok na cpu i będę miał z głowy kartę.

 

Chyba że nikt nie kupi AXP to zrobię nowe mocowanie do niego, korzystające z otworów montażowych bliżej rdzenia.

jak ci się podkręca ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szału ni ma, ale 256bit swoje robi

ciekawe jak pełen maxwell, jak widzę kartę bez radiatora i ilość zamontowanych elementów to smiać mi się chce że tyle kasy za to wołają, toć to maszynka do trzepania kasy, nvidia pewnie sporo zarabia na 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje blok wodny na niego. Dokupię chlodnicę 2x120 płaską i dam na top. Powinno to utrzymać sensowne temp. Za jakiś czas zmienię budę na 750D to dorzuce 3x120+blok na cpu i będę miał z głowy kartę.

 

Chyba że nikt nie kupi AXP to zrobię nowe mocowanie do niego, korzystające z otworów montażowych bliżej rdzenia.

 

To mnie zmartwiłeś kolego.Ja mam Accelero Xtreme III , które na stronie producenta jest wpisane jako kompatybilne ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko nowych wersji Xtreme III.Karta też nie jest do końca referentem więc to może z tego powodu?

 

Czy Palit GTX 970 z turbiną jest 100% referentem?Czy to jednak to samo co Gainward?

 

carte-graphique-palit-gtx-980-gtx-970-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szału ni ma, ale 256bit swoje robi

ciekawe jak pełen maxwell, jak widzę kartę bez radiatora i ilość zamontowanych elementów to smiać mi się chce że tyle kasy za to wołają, toć to maszynka do trzepania kasy, nvidia pewnie sporo zarabia na 970

4k z smaax2 nie jest źle, ale nie jest dużo lepiej od 780gtx. Efektywność keplerskich sp w tej grze jest bardzo wysoka, dlatego maxwell nie jest dużo szybszy. Sa gry, gdzie maxwell zabija keplera i to zdrowo.

 

Ale wreszcie nv poprawila stery do crysis 3 tylko po jakim czasie, gra plywa.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szału ni ma, ale 256bit swoje robi

ciekawe jak pełen maxwell, jak widzę kartę bez radiatora i ilość zamontowanych elementów to smiać mi się chce że tyle kasy za to wołają, toć to maszynka do trzepania kasy, nvidia pewnie sporo zarabia na 970

 

Ciekawe tylko ile za tego pełnego zawołają skoro 980 kosztuje 2400 to tutaj pewnie >3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Most Wanted 2012 zdecydowany progress w 4k , 780 nawet po całkowitym wyłaczeniu ambient occlusion nie było idealnie a z włączonym nie było mowy o graniu. W przypadku 980 AO na medium i pełna płynność 60fps, obciążenie gpu ~80%.

 

W crysis 3 w post człowiek , gdzie gpu dostaje równo już przyjemniejsze wyniki dla 980gtx. Tutaj różnica 40-44% na rzecz 980gtx.

 

AC4 różnice też przyjemne niemalże 60%, tylko gra ma limit do 63fps i gpu lata tylko na 89% , więc różnica została spłaszczona.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś kolego.Ja mam Accelero Xtreme III , które na stronie producenta jest wpisane jako kompatybilne ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko nowych wersji Xtreme III.

Moze masz inna blache do montowania i wtedy jest kompatybilne. Po malych modyfikacjach da sie to zalozyc, ale musisz:

- wyciac nowa blaszke montazowa w ksztalcie X aby nie przyslaniala kosci - nie zamontujesz tam bez tego radiatorkow

- zakupic nowy radiator na sekcje zasilania, albo spilowac ten oryginalny

Kolejna sprawa to to ze wzgledem gtx470 przeniesli sekcje zasilania i cale chlodzenie jest przesuniete 3-4cm wglab obudowy - nawet nie wiem czy wtedy by mi weszlo do budy.

 

Ptys, karta bez ruszania turbiny dziala w furmarku z taktowaniem rdzenia ~1020mhz (poczatkowo wbija na 1280mhz, dopoki sie nie podgrzeje), zwiekszanie power limit czy taktowanie rdzenia nic nie daje bo po osiagnieciu 79*C stoi. Jedynie pamieci ida wyzej. Szkoda katowac karte z tym 'chlodzeniem'.

 

Po zmianie pasty w idlu mam 1*C mniej i turbina sie wolniej kreci o 2% - szal :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz inna blache do montowania i wtedy jest kompatybilne. Po malych modyfikacjach da sie to zalozyc, ale musisz:

- wyciac nowa blaszke montazowa w ksztalcie X aby nie przyslaniala kosci - nie zamontujesz tam bez tego radiatorkow

- zakupic nowy radiator na sekcje zasilania, albo spilowac ten oryginalny

Kolejna sprawa to to ze wzgledem gtx470 przeniesli sekcje zasilania i cale chlodzenie jest przesuniete 3-4cm wglab obudowy - nawet nie wiem czy wtedy by mi weszlo do budy.

 

Ptys, karta bez ruszania turbiny dziala w furmarku z taktowaniem rdzenia ~1020mhz (poczatkowo wbija na 1280mhz, dopoki sie nie podgrzeje), zwiekszanie power limit czy taktowanie rdzenia nic nie daje bo po osiagnieciu 79*C stoi. Jedynie pamieci ida wyzej. Szkoda katowac karte z tym 'chlodzeniem'.

 

Po zmianie pasty w idlu mam 1*C mniej i turbina sie wolniej kreci o 2% - szal :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

ale po co meczysz furmarkiem odpal bf3 bf4 jakaś mapa 1000ticketów i zobacz czy stabilnie, farcry3 też daje rade jeśli chodzi o sprawdzenie stabilności karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Most Wanted 2012 zdecydowany progress w 4k , 780 nawet po całkowitym wyłaczeniu ambient occlusion nie było idealnie a z włączonym nie było mowy o graniu. W przypadku 980 AO na medium i pełna płynność 60fps, obciążenie gpu ~80%.

 

Mam sentyment do tej gry, dźwięki silnika to poezja. Testowałes ssaa z gry? Jak to się ma do 4k z drivera? Ile realnie przypuszczasz można mieć na jednym gtx 970 z boost 1500 z max detail z gry lub max bez ssaa i 4k z drivera-cpu 4690k@4.8?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Ale wreszcie nv poprawila stery do crysis 3 tylko po jakim czasie, gra plywa''

 

Kiedy nastąpiła poprawka? O ile lepiej się sprawuje? 

A pisałem o wydajności czy płynności? Poprawiono płynność , spadek narzutu na na cpu w c3 to był stopniowy od 337.50 i na tym sterze płynność była ok, kolejne stery kolejne spadki narzutu, ale płynność pięknie poleciała w dół i cudne zatrzymania animacji w tych samych miejscach. Obecnie na 343.xx jest ok płynność w c3.

 

Mam sentyment do tej gry, dźwięki silnika to poezja. Testowałes ssaa z gry? Jak to się ma do 4k z drivera? Ile realnie przypuszczasz można mieć na jednym gtx 970 z boost 1500 z max detail z gry lub max bez ssaa i 4k z drivera-cpu 4690k@4.8?

 

To było sprawdzane na dsr-e , czyli jeden pies co downsampling+programowy filtr, wydajność marginalnie niższa od konwencjonalnego downsamplingu. Obecnie stery są zabugowane jak już nie raż było w nv, nie da rady wypluć więcej w downsamplingu niż 1600p.

Poza tym bardzo łatwo zwiesić control panel bawiąć w ustawieniach customowej rozdzielczości. To są świeże stery, więc nie będę ciągnął za ucho nv :>  Jest więcej błędów, ale pewnie poprawią niedługo.

 

Most Wanted 2012 nie masz SSAA , nie ma żadnego AA a nawet AF i trzeba wymuszać ze stera.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ponownie, rzeczywiście SSAA pojawiło się. Względem downsamplingu to SSAA zapewnia taką sam płynność/wydajność z AO medium tylko obciażenie gpu skoczyło o ~5% , przy AO high o dziwo jest nieco lepiej z płynnością pomimo podobnej ilości fps.DSR lepiej wygładza ze względu na dodaktowy filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj do mnie przyleciała karta MSI GTX 980. No i niestety jest problem. Przy wysokich fps piszczy (nawet czasami wydaje mi się że coś przebąkuje na idlu). Jak myślicie co robić? Bawić się w wymianę czy coś w tym stylu? Nie jest to jakieś uciążliwe mocno, ale jestem ciekaw co współlokatorzy na to :D. Co do reszty sprzętu, jest nowy prosto ze sklepu.

Karta działa na:
Mobo: ASUS Maximus VII HERO
Zasilacz: XFX XTR 750W


Proszę o pomoc.
Thank you from the mountain!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę o pomoc.
Thank you from the mountain!

Po pierwsze pisze sie w angielskim "thanks in advance" (odpowiednik 'z gory dziekuje').

Nie siej wiochy czlowieku...

 

Wracajac do tematu - jesli piszczy nawet podczas standardowego obciazenia ja bym wymienial. Jesli tylko przy bzdurach typu +300 fps nie zawracalbym sobie tym glowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem jak to się pisze po angielsku. Podpis miał charakter humorystyczny. W każdym razie zaprzestanę tego, bo widać, że można to odebrać na poważnie ;)
Co do rady, dzięki!

Edytowane przez xthomasz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja jednego z Niemieckich sklepów "€ 705,99 jetzt € 619,99"  no panowie, nawet Niemcom sie udzieliła głupota :damage_wall: Oczywiście mowa o MSI GTX 980 970 € 465,99 (Sie sparen € 66,00 bzw. 14%jetzt € 399,99

Już pal licho z z ceną po "promocji" ale cena rzeczywista to już chyba przesada.I teraz uwaga karta pojawiła się w czoraj a od dzisiaj rana jest leider ausverkauft-wysprzedana,czyli jaka by nie była cena i tak pójdzie

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma parcia na nowosci to w morele jest za 1289 gtx 780 lightning. Msi 970 dotarł do mnie martwy jak umarlak, nie mieli na wymianę wiec zwrot kasy albo własnie... zobaczymy co ten lightning potrafi - może trafi się przyzwoita sztuka i po oc nie będzie znacząco odstawał od 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...