Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z gtx 760 Komp bootował bez problemu. Zasilacz be quiet l8 630W. Odłączyłem wszystkie dyski i wentylatory nawet. Clear cmos, odkręcony cpu na default. Wszystkie biosy ze strony asrocka nawet ten beta 1.02. Karta zwrócona, zobaczymy jak się potoczy sprawa z lightningiem ( wiem, ze memki są na elpidach, ale moze sie uda z gpu). No i 270zł mam z powrotem:).

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to będzie kepler... 

 

Zdaję sobie z tego sprawę ( brak optymalizacji w przyszłosci i tylko 3gb vram), nie gram hardcorowo, ma banglac project cars i tyle. Do reszty starczała mi gtx 760. Karta ma bajerancki wygląd, na wersje z hynixami nawet nie liczę. Się zobaczy latem co będzie i na co zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zasilacz pytałem dlatego że jednemu kolesiowi na OCN gigabyte 970 niechciał się podnosić ze względu na zasilacz. we wtorek będę mieć zasilacz z moreli na 10 dni :D superflower 1000w platinum, bo mi się wyłącza komp podczas testu 3dmark ice storm - kiedy leci absurdalna ilość fps cewki na kartach piszczą i następuje bam komp się wyłącza i zaraz włącza z powrotem. takie jaja kiedyś miałem z podkręconymi 2x480... niby te 2x970 ciągną o przeszło 100W mniej niż 2x680 ale chyba "kompatybilności" brak. 

 

jeżeli się okaże że z superflowerem jest ok to go zostawię jeżeli nie to oddam. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki zestaw:


- CPU - i5 4570 3.20 GHz

- RAM - 8 GB 1600 MHz

- Płyta główna - ASRock B85M-ITX

- Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 500W 80PLUS Bronze

- Dysk Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB + dysk 2.5 cala

- Napęd optyczny
 

 

Czy zasilacz da radę z gtx 970 od msi ?

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki zestaw:

- CPU - i5 4570 3.20 GHz

 

- RAM - 8 GB 1600 MHz

 

- Płyta główna - ASRock B85M-ITX

 

- Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 500W 80PLUS Bronze

 

- Dysk Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB + dysk 2.5 cala

 

- Napęd optyczny

 

 

Czy zasilacz da radę z gtx 970 od msi ?

 

Pozdrawiam

Da rade.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade.

albo i nie da. 

 

ja musiałem zmienić zasilacz na inny miałem be quiet! Dark Power P7-PRO-850W, wybrałem super flower 1000w platinum. dzięki tej zmianie przestał mi się komp wyłączać i restartować w 3dmark ice storm. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że przesadziłem   :D ale co innego miałem wybrać? 850W kolejne? w cenie tego super kwiatka kupie jakiegoś platinuma 850w od corsaira albo inny shit :P to wolałem to co kupiłem :D

 

w trybie pół pasywnym ani razu mi się jeszcze wentyl nie załączył. w trybie auto pod obciążeniem wentylator jest wyraźnie słyszalny przekrzykuje gigabajty ale nie jest uciążliwy.

 

teraz czekam na nowe stery i doczekać się nie mogę i zaczynam kręcić to SLI. no i oczywiście jakieś mody biosów też by się przydały, które chociaż skręcą obroty w idle tych gigashitów... :P 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inny problem z 970. otóż przy uruchamianiu kompa nie za każdym razem zaskakuje obraz. jest tak że monitor pozostaje dalej w stanie uśpienia a komputer startuje dalej. dopiero jak wcisnę reset albo wyłączę i włączę kompa ponownie to jest obraz.

 

o podobnych problemach pisali na forum geforca w różnych konfiguracjach sprzętowych ale rozwiązania problemu brak. czytałem dzisiaj manula i trafiłem na opcję CSM w biosie może ona coś pomoże.

 

Untitled_9.jpg

 

drugi problem całkowity OT to taki że po zmianie zasilacza po wyłączeniu komputera jeden z wentylatorów 200mm podłączony do płyty głównej próbuje się kręcić. wygląda to tak jak kiedy wentylator próbuje się uruchomić a ma za mało napięcia i tak tylko porusza lekko bez obrotu łopatkami. inne wentyle stoją (a mam ich 7 łącznie w tym 2 na cpu). 

wpinałem wentyla w różne wyjścia na płycie głównej i za każdym razem to samo. z poprzednim zasilaczem tego nie było. czary panie czary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo i nie da. 

 

ja musiałem zmienić zasilacz na inny miałem be quiet! Dark Power P7-PRO-850W, wybrałem super flower 1000w platinum. dzięki tej zmianie przestał mi się komp wyłączać i restartować w 3dmark ice storm. 

W tescie karta graficzna gtx 970 pobiera max 272 waty przy procku  i7 4770k 4.5 GHz czyli mocniejszy niż mój i5 4570 3.2 GHz więc zasilacz powinien iść na połowie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze csm musisz mieć właczone jak bios karty graficznej nie wspiera UEFI a wiedz że już gtx680 po update wspierał uefi nie sądzę aby w biosie 970 był jakiś babol, ale możesz sprawdzić i wyłaczyć fast boot i załaczyć csm może będzie poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie karta graficzna gtx 970 pobiera max 272 waty przy procku  i7 4770k 4.5 GHz czyli mocniejszy niż mój i5 4570 3.2 GHz więc zasilacz powinien iść na połowie mocy.

ale pamiętaj że jak będziesz mieć problemy ze stabilnością ewentualną to sprawdzaj z innym zasilaczem. 

 

zaodrze csm musisz mieć właczone jak bios karty graficznej nie wspiera UEFI a wiedz że już gtx680 po update wspierał uefi nie sądzę aby w biosie 970 był jakiś babol, ale możesz sprawdzić i wyłaczyć fast boot i załaczyć csm może będzie poprawa

dzięki za radę. poczytałem trochę dzisiaj forum geforca i wychodzi na to że problem tkwi w DP i jego obsłudze. podłączyłem monitor przez DVI i jest na razie ok (3x kompa włączałem i wyłączyłem i zaskoczyło za każdym razem gdzie chwilę szybciej za każdym pierwszym uruchomieniem z przerwą około 1h nie wstawał obraz na DP).

 

tym razem nvidia dała ciała. na ich forum jest jedna wielka litania problemów, które pewnie będzie można rozwiązać biosem... z gtx680 nie miałem żadnych problemów a miałem go też zaraz po premierze... 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się zastanów co ma dp z karty ze wstawaniem karty? Radziłbym sprawdzić kartę na innym mobasie, prędzej problem jest po stronie biosu od mobasa. Karty są nowe, więc może to być brak zwykły brak kompatybilności.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę dlatego szukałem różnych opcji w biosie które by pomogły bez rezultatu, i nowego biosa nie ma do mobo. zresztą o analogicznych problemach piszą na forum geforca w różnych konfiguracjach karta / płyta. na dvi odpala póki co za każdym razem. 

 

brak obrazu na ekranie przy DP nie daje żadnego kodu błędu na wyświetlaczu post płyty głównej. komp normalnie dalej wstaje bo miga dioda dysku i gdy potraktowałem kompa parę razy resetem to się w windzie zaczęy sypać ustawienia czyli do windowsa dochodzi. 

 

w logu też niczego nie znalazłem ale może nie wiem czego szukać... :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co piszesz wygląda na bug w sterach , z tym brakiem odpalania to raczej brak kompatybilności. Podobne cuda miałem na asrocku jak wyłączyłem CSM to monitor nie wstawał, ale komp się odpalał. Trzeba spróbować dwóch ustawień odpalania gpu legacy lub uefi to tutaj musi być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że przesadziłem   :D ale co innego miałem wybrać? 850W kolejne? w cenie tego super kwiatka kupie jakiegoś platinuma 850w od corsaira albo inny shit :P to wolałem to co kupiłem :D

 

w trybie pół pasywnym ani razu mi się jeszcze wentyl nie załączył. w trybie auto pod obciążeniem wentylator jest wyraźnie słyszalny przekrzykuje gigabajty ale nie jest uciążliwy.

 

teraz czekam na nowe stery i doczekać się nie mogę i zaczynam kręcić to SLI. no i oczywiście jakieś mody biosów też by się przydały, które chociaż skręcą obroty w idle tych gigashitów... :P

 

Czyli korszarz to shit? Padł mi co prawda ax850 po strzale pioruna co załatwił prąd na klatce w lipcu a teraz mam ax850i. Są opinie, że moc graniczna nie zawsze gwarantuje stabilność zasilania nawet przy wysokiej sprawności, tu dość ciekawy tekst z zakresu who is who (może się komuś przyda)

http://www.tomshardware.com/reviews/power-supply-oem-manufacturer,2913.html. Soz za off top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair jest przereklamowany takie jest moje zdanie. Póki im zasilacze robił seasonic było dobrze teraz jest gorzej. Nie jestem znawca ale czytam różne opinie i wyciągam wnioski. Tutaj jest test http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=340 superflower. Krąży opinia ze chłop jest guru od zasilaczy. Poczytaj sobie jego recenzje. Tutaj z nim wywiad corsair Overclocker Ronaldo Buassali Interviews Jon Gerow…:

 




Sorry za OT. Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co piszesz wygląda na bug w sterach , z tym brakiem odpalania to raczej brak kompatybilności. Podobne cuda miałem na asrocku jak wyłączyłem CSM to monitor nie wstawał, ale komp się odpalał. Trzeba spróbować dwóch ustawień odpalania gpu legacy lub uefi to tutaj musi być problem.

 

Side czy Twoim zdaniem w przypadku mojego asusa będzie to opcja w CSM "Boot from PCI-E/PCI Expansion Devices [Legacy/UEFI]" ? przy cms stricte opcji  dla vga nie widzę - opcje są jak na załączonym obrazku:

 

Untitled_9.jpg

 

Miałem do tej pory ustawione legacy i był problem. teraz ustawiłem uefi ale muszę najpierw po testować żeby coś świerdzić.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem 2x G1 Gaming 970 w xkom, jestem mega zadowolony w stresie dużo ciszej pracuje niż poprzednik no i ta temperatura max 64 stopnie i jedyne 2k rpm dla jej utrzymania w grach. W idlu nie potrzebnie tak wysokie obroty ale nie ma co narzekać jest pełen wypas sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Oczekujemy na wyniki porównania :)

Właśnie testuję refa w TR, 1450/7800 ma wyniki mniej więcej takie jak 780Ti 1300/7800

Za to w 3dm Firestriku :)

 

http://www.3dmark.com/fs/3001449

 

Na rdzeniu też 1500 robi, bez zmian napięcia :)

Strixa jeszcze nie wsadzałem, zaraz kolej na niego potem SLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...