Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechała do mnie MSI GTX 970, zarzuciłem jej afterburnera i +200 na dzeniu, +500 na pamięciach. Poszła jak burza, zaliczyła firestrike'a, zwiększałem co 10 na rdzeniu aż do poziomu +250, przechodziła każdy benchmark bez zająknięcia, bez fraktali. Byłem zachwycony. Osiągnęła 1564mhz na rdzeniu gdzie inna sztuka latała mi na max 1450.

Wróciłem do ustawień stockowych, pograłem trochę, zaliczyła jakiegoś tam furmarka i innych pierdół, wracam do Afterburnera, +250 na rdzeniu i znów benchmark, bach.. brązowy ekran... zmniejszam do 240 i brązowy ekran, 230.. to samo,  220 - sypie fraktalami, 210 - zaliczyła stabilnie firestrike'a ale wywala się na furmarku, zszedłem do +190mhz wytrzymała 30min w furmarku i crash. Teraz testuje niższe ustawienia.

Ostudzenie komputera nic nie wniosło. Dodram również ze w tej sztuce słychać cewki :(

 

Spotkaliście się z takim zachowaniem kraty? Nie umiem tego pojąć.

Czy to moja wina bo przesadziłem z OC, czy może kata musi się w jakiś sposób ustabilizować?

Na procku też zauważyłem że nowy szedł na 4,7ghz a po czasie ma problem ze stabilnością na 4,6.

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to be quiet L8 600W, wydaje mi się ze to nie on jest przyczyną, bo ciągnie nawet 2 takie karty w SLI i to w pełni stabilnie.

Do tego 4690k na 4,5ghz fixed + Swifteh H220, Z97 Msi Gaming 7, G.skill 2x4 2133mhz CL9, SSD Intel 520

 

Karta dosłownie w oczach zaczęła słabnąć osiągając poziom drugiej sztuki którą mam w innym komputerze.

Edytowane przez quba102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to be quiet L8 600W, wydaje mi się ze to nie on jest przyczyną, bo ciągnie własnie 2 takie karty w SLI, stabilnie.

Do tego 4690k na 4,5ghz fixed + Swifteh H220, Z97 Msi Gaming 7, G.skill 2x4 2133mhz CL9, SSD Intel 520

 

Karta dosłownie w oczach zaczęła słabnąć osiągając poziom drugiej sztuki którą mam w innym komputerze.

Przeinstaluj stery i MSI Afterburnera, ewentualnie pokombinuj wtedy z innym softem od OC, GPU Tweak ASUSA czy EVGA precision, miałem podobne kwiatki kiedyś już z 780Ti Matrixem (do nich soft ASUSA jest wyjątkowo upierdliwy ale ma niezbędne funkcje których nie mają inne softy)

Podejrzewam że i u Ciebie problem leży w zaniżaniu napięcia, sprawdź jakie napięcia karta trzyma w momencie tego zachowania.

 

E:

 

Fajny ten Strix :)

 

http://www.3dmark.com/fs/3007823

 

W dzień powalczę o 7k i pobawię w SLI :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mogę powiedzieć że EVGA Precision faktycznie pomaga, karta kończy spokojnie 3dmarka na nastawie +250/+500 i power target 110% bez sypania artefaktami. Jeszcze musi zaliczyć furmarka ale będę się dziś bawił. Niestety skok z 1,5ghz na 1,55ghz nie szczególnie przełożył się na wynik w teście, na niższym ustawieniu wykręcił wręcz wyższy o 50ptk wynik niż na wyśrubowanym.

http://www.3dmark.com/3dm/4406544

http://www.3dmark.com/3dm/4413674

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mogę powiedzieć że EVGA Precision faktycznie pomaga, karta kończy spokojnie 3dmarka na nastawie +250/+500 i power target 110% bez sypania artefaktami. Jeszcze musi zaliczyć furmarka ale będę się dziś bawił. Niestety skok z 1,5ghz na 1,55ghz nie szczególnie przełożył się na wynik w teście, na niższym ustawieniu wykręcił wręcz wyższy o 50ptk wynik niż na wyśrubowanym.

http://www.3dmark.com/3dm/4406544

http://www.3dmark.com/3dm/4413674

Pamięci odpalają swoją korekcję błędów.

Z tego co zauważyłem na Samsungach jest tak że realnie 7500/7600/7700 są ok (zależy od partii i karty) potem masz albo arty albo korekcję błędów. Karta przechodzi benchmarki ale wydajność Ci spada.

Po "przekręceniu" pamięci zrób restart kompa (żeby je "odbugować") i sprawdzaj na niższym takcie.

Nie masz stabilnych tych pamięci, dlatego takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, komp z taktowanie jak wyżej wspomniane czyli +250mhz i +500.. zrobił godzinę furmarka, 2h crysis'a 3, kilka benchmarków, stabilnie zero problemu, zero artefaktów.

Restart, to samo ustawienie przez EVGA Precision i się wywala...

 

Jak mogę sprawić zaniżanie napięcia. Softowo czy miernikiem? Jeśli miernikiem to gdzie szukać instrukcji jak się wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki fajna opcja ten DSR ;)

Mam mały problem. Przy grze Metro Last Light wysypuje mi się sterownik że przestał odpowiadać.
Karta to 970 G1 Gaming, dzieje się tak zarówno w trybie jednej jak i SLI, Współpracuje z procesorem i7-2600K, pmięcią Kingston HyperX 1600 16GB, i jest zasilany bq dark power pro 10 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie stery do 970ki jeszcze nie są w 100% dopracowane, niedługo powinny wyjść nowe i może problem się rozwiąże, jeżeli kręciłeś procka i grafe to zobacz na standardowych zegarach czy tak samo jest,

ale jak tylko w Metro masz taki problem to obstawiałbym stery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiałbym, że winna jest tylko i wyłącznie gra. U mnie na gtx780 kilka razy miałem komunikat sterownik przestał działać, a oprócz tego problemy (zwiechy) przy włączonym physx. W żadnej innej grze tego nie mam, tylko w Metro LL.

 

Edit: @lakus978, wyłącz w ustawieniach w grze physx i daj znać, czy problem nadal występuje.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiałbym, że winna jest tylko i wyłącznie gra. U mnie na gtx780 kilka razy miałem komunikat sterownik przestał działać, a oprócz tego problemy (zwiechy) przy włączonym physx. W żadnej innej grze tego nie mam, tylko w Metro LL.

 

Edit: @lakus978, wyłącz w ustawieniach w grze physx i daj znać, czy problem nadal występuje.

tak to sobie tłumacz. jak się gra wysypuje i masz oczywiście oryginała z wszystkimi aktualizacjami to winny jest Twój sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że tak jest ale objawy opisane powyżej  wskazują na sprzęt a nie na grę. kotor to staroć i ma prawo się sypać. ale np skyrim też się lubi wysypać w najmniej spodziewanym momencie dlatego wciskanie F5 to stały element gry :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to sobie tłumacz. jak się gra wysypuje i masz oczywiście oryginała z wszystkimi aktualizacjami to winny jest Twój sprzęt. 

Mocno w to wątpię, bo:

1. Metro LL to JEDYNA gra, z którą mam ten problem (gra oryginalna, wszystkie aktualizacje itp).

2. Podobny problem mają też niektórzy użytkownicy gtx970, którym włączone advanced physx crashuje grę: www.anandtech.com/show/8586/benchmarked-metro-last-light-redux

Coś musi być na rzeczy.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy podpowiedzcie mi którą w końcu grafe lepiej kupic? mialem juz na oku GTX 970 STRIX 4GB jednak dzisiaj rano cena poszla o 100 do góry tzn ~1600zł + przeczytałem ze np w grze RYSE wygrywa jednak Radeon R9 280X ... i już mam mętlik co test to kazdemu inaczej wychodzi, na YT sa filmiki jak znow  wtej grze GTX 970 notuje wyzszy FPS,

 

Kartę graficzną chciałbym wsadzic razem z:

 

SilentiumPC Deus G1 500W

Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 1866MHz Viper 3 CL9

 

Crucial SSD M500 120GB SATA3 (CT120M500SSD1)

Zalman Z3 Plus czarna

MSI Z97-G43 GAMING Intel Z97 LGA1150 BOX

Intel Core i5 4690K LGA1150 OEM

Thermalright HR-02 Macho 120 Rev. A.

 

A może lepiej ogólnie narazie sie wstrczymać z zakupem i czekać na rozwój sytuacji ? bo ceny teraz ostro szaleją Polscy sprzedawacy muszą zarobić jak zwykle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz grafe pod jedną grę i do tego jeszcze bardzo słabą?

 

Ja bym brał 970 od MSI.

 

Ryse nawe na SLI z 980 ma tragiczne spadki, tak samo i SLI z 780Ti.

Pomijam już kwestię że żeby włączyć w teh grze SLI to się trzeba nagimnastykować, a i tak i tak karty się bardzo nudzą a fpsy lecą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 i x280 to są w zasadzie dwie troche inne bajki, 970 po lekkim oc do którego jest stworzone w wiekszości gier będzie szybsze niż x290, to chyba wyjaśnia sprawe. W skrócie nie ma dylematu bo karty występują w dwóch nieco innych ligach. Przy okazji małe spostrzeżenie od siebie, pograłem potestowałem i...980 po średnim oc według tego co widze jest średnio jakieś 30% szybszy niż podkręcony na podobnym poziomie 780 (stock clock + 200 Mhz). Pobawiłem się nawet frapsem  i wyszło że tam gdzie na 780-tce były spadki do 40 klatek, 980 trzyma murem 60 mimo węższej szyny pamięci na co dobitnie tu i ówdzie zwracali uwage obrońcy keplera  (monitor benq GW2760S z odświeżaniem 60 Hz i vsync). Jednak zdecydowanie odczuwalny, bezdyskusyjny większy komfort grania. Może przyda sie komuś kto zastanawia sie nad wymianą 780 na 980.

 

Dodam od siebie że na jednej 980 jest większy komfort grania niż na mocno wykręconej 780Ti - Co mnie bardzo zaskoczyło.

SLI tak samo, co ciekawe nawet jeżeli dajmy na to jest i na jednym zestawie 40 fps i na drugim to na 980kach nie odczuwa się tego że jest to 40 fps a na 780Ti już tak.

Czego to może być kwestia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część gier nie działa dobrze na gm204 , ale część świetnie. Trzeba czekać na konkretne nowe sterowniki.

 

Obecnie w 4k crysis 3 na levelu trawkowym gra działa słabo i płynność jest wręcz tragiczna , jedynie w pierwszym levelu pokazuje swoją moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was SLi z GBT 970 G1 albo GBT 980 G1?

Zastanawiam się nad 980kami G1 kartami bo z tego co poczytałem to bardzo udana seria, nie to co wpadka z 780Ti WF3 i wadliwymi pamięciami Hynixa.

Nie dość że się kręcą najlepiej to i chłodne są.

 

A Strix się słabo sprawuje w SLI, ma o 10C większe tempy niż referent (dlatego wentyle mu daje na 35%) na stałe.

Więc albo pozostaje mi 2x refy albo spróbować z G1 i dać wentyl dodatkowy na sekcje zasilania (na wszelki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że MSI 970 sprawuje się nieźle w sli aczkolwiek górna karta ma po 70*C, dolna juz 60 bo dostaje świeże powietrze z wentyla na dnie obudowy. Wynik robią taki: http://www.3dmark.com/3dm/4436786

GBT powinien śmigać jeszcze lepiej, w 980-tce to chyba jedyna niereferencyjna opcja na jaką bym się skusił ale w sumie dwie niereferencyjne wywalają powietrze na zewnątrz i łatwiej je zwodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was SLi z GBT 970 G1 albo GBT 980 G1?

 

A Strix się słabo sprawuje w SLI, ma o 10C większe tempy niż referent (dlatego wentyle mu daje na 35%) na stałe.

Więc albo pozostaje mi 2x refy albo spróbować z G1 i dać wentyl dodatkowy na sekcje zasilania (na wszelki).

Jakie konkretnie te temperatury?

Referent pewnie rozgrzewa się do 80C? Więc Strix ma jeszcze więcej??

Próbowałeś zamienić miejscami?

 

Ja ze swojej strony napiszę, że jestem bardzo zadowolony z temperatury 980 od MSI. Nie ma porównania do 780Ti (miałem Asusa).

980 po sporym OC osiąga max. 73C w mojej niezbyt przewiewnej obudowie.

Na ustawieniach domyślnych jest to ledwie 67C.

To temperatury z zapętlonego na pół godziny Graphics Testu 1 w FireStrike - moim zdaniem wygrzewa najlepiej.

 

Asus 780Ti kręcił się żałośnie, a temperatury w podobnych warunkach przekraczały 80C (latem było 87-88C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie te temperatury?

Referent pewnie rozgrzewa się do 80C? Więc Strix ma jeszcze więcej??

Próbowałeś zamienić miejscami?

 

Ja ze swojej strony napiszę, że jestem bardzo zadowolony z temperatury 980 od MSI. Nie ma porównania do 780Ti (miałem Asusa).

980 po sporym OC osiąga max. 73C w mojej niezbyt przewiewnej obudowie.

Na ustawieniach domyślnych jest to ledwie 67C.

To temperatury z zapętlonego na pół godziny Graphics Testu 1 w FireStrike - moim zdaniem wygrzewa najlepiej.

 

Asus 780Ti kręcił się żałośnie, a temperatury w podobnych warunkach przekraczały 80C (latem było 87-88C).

 

Referent dochodzi maks do 75C kiedy Strix dobija do 69-73C w wariancie Strix góra/Ref dół.

Kiedy jest Ref góra/Strix dół to Ref dochodzi do 81C, Strix nie przekracza 60C.

 

Natomiast róznica w OC Strixa a refa jest zbyt duża, Strix robi 1563/7800 a Ref 1467/7500.

Dlatego nie ma sensu w moim wypadku trzymanie Strixa i refa, karty są zbyt nierówne.

Co za tym idzie sprzedaje obydwie i biorę albo dwa refy ASUSa albo Dwa G1.

Tylko z racji tego że mi zależy na OC jak najlepszym to skłaniam się ku G1 , przy czym ważne jest dla mnie info jak sobie radzą w SLI.

 

 

Bardzo słabe wyniki mam w 3dm FE czy to Extreme/Ultra czy Pefrormance (oryginał mam) w SLI 980

 

Słabsze niż na 780Ti w SLI

 

Pojedyńcza 980 radzi sobie dużo lepiej niż pojedyńcza 780Ti.

W 3dm11 SLI z 980 jest wyraźnie szybsze niż z 780Ti.

 

Podejrzewam że to kwestia sterów jeszcze.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja obstawiałbym, że winna jest tylko i wyłącznie gra. U mnie na gtx780 kilka razy miałem komunikat sterownik przestał działać, a oprócz tego problemy (zwiechy) przy włączonym physx. W żadnej innej grze tego nie mam, tylko w Metro LL.

 

Edit: @lakus978, wyłącz w ustawieniach w grze physx i daj znać, czy problem nadal występuje.

 

Hej no wyłączenie physx rozwiązało problem. Przeżyje bez tej opcji ale mgła nie jest już tak fajna  :)

zaodrze244, dnia 20 Paź 2014 - 16:26, napisał:

tak to sobie tłumacz. jak się gra wysypuje i masz oczywiście oryginała z wszystkimi aktualizacjami to winny jest Twój sprzęt. 

HEJ. Oryginał na STEAM, wszystkie updaty skoro nie tylko ja mam taki problem to nie sprzęt jest winny. Pozdrawiam/

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...