Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy wreszcie  moźliwość wgrywania modowanych biosów :
http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-gpuz-test-build-and-new-nvflash-5-190/80#post_23037661


Znajomy już się od godziny bawi w zmiany i wyniki są 1.31v mierzone z karty i benchmarki 70-120mhz  przechodza wyżej niż do tej pory na karcie testowej ;)


Wymierne efekty karta robiąca amx 1460 w 3dmarku 2011 przechodzi teraz na 1550mhz na 1.31v
Fire Strike progres z 1520 na 1570mhz.

Rewelacji nie ma, ale jak ktoś męczy benchmarki to warto ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Głupie pytanie, bo to zależy od oczekiwań użytkowników.

Warto sprzedawać półrocznego GTX 770 od MSI za cenę 900pln?

I brać GTX 970 za 1550 od Msi? :)

Niby różnica w cenie spora, a wydajność około 20% większa. Ale jak czytam o tych półpasywnych wentylatorach, wydajności 40fps vs 40fps i że stare Gtxy nowym nie równe, bo większy komfort gry, mniejszy pobór prądu, niższe temp itd, to mam chęć pobiec do sklepu i wymienić karty :). Głównie nastawiam się na Wieśka, ale jak czytam o tych nowych technologiach, wsparciu DirectX, to coś cienko widzę granie na jednej 770...

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. słuchaj ja tak właśnie wymieniłem. sprzedając 2x770 po 900 na 2x970. różnica spora w metro redux popierdzielam ma ultra około 50fps i physx. A przedtem nie miałem tego na wysokich a jak dałem physx to spadło poniżej 30 fps. Także różnica jest i gry działają płynność 4gb pamięci robi jednak swoje. Mnie dodatkowo skusila niska temp i niski pobór prądu.przykłady podałem dla pracy 1 karty.

 

 

Pytanie do flahowania bios da się zanizyc obroty wentylatorów ?

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. słuchaj ja tak właśnie wymieniłem. sprzedając 2x770 po 900 na 2x970. różnica spora w metro redux popierdzielam ma ultra około 50fps i physx. A przedtem nie miałem tego na wysokich a jak dałem physx to spadło poniżej 30 fps. Także różnica jest i gry działają płynność 4gb pamięci robi jednak swoje. Mnie dodatkowo skusila niska temp i niski pobór prądu.przykłady podałem dla pracy 1 karty.

 

 

Pytanie do flahowania bios da się zanizyc obroty wentylatorów ?

 

Ultra ale chyba 1080p + SSAAx4 albo 1440p + SSAAx2 czy tez 4k po prostu.

Bo każde z tych ustawień chodziło bardzo ładnie na SLI z 780Ti i na SLI z 980 również śmiga zacnie.

Więc 970ki powinny być nie wiele słabsze w SLI od SLI z 780Ti.

Jakiego masz procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p sorki że nie podałem. INTEL 2600K z OC 4.8GHz. Wyniki podałem dla trybu pracy dla jednej karty. Wygładzanie msaa x2

W Metro nie ma MSAA.Więc pewnie chodzi Ci o SSAAx2.

To jeśli tak, słaba jest wydajność tych 970 nawet w SLI jeżeli masz spadki do 50 fps.

Na 780Ti w SLI można grać całkowicie komfortowo z SSAAX4 a z SSAAx3 (tym bardziej 2) nie masz spadków żadnych poniżej 60.

 

Coś tam nie tak masz w systemie chyba, skoro na SLI z 770 miałeś spadki poniżej 30 fps.

Ja na jednej 780Ti czy też 980 nie mam spadków takich ze wszystkim na ultra w 1400p albo 1080p + SSAAx2

 

SLI z 770 powinno dawać radę spokojnie.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na to, że da się w pełni kontrolować wentylatory? Po wyciszeniu dysków zacząłem słyszeć właśnie G1 i jego 3 wentylatorki, a nie da się ich wyłączyć w trybie 2D aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działacie na win8.1 to się nie dziwie, że macie problemy. Niezła kapa jest na tym systemie oc spadło konkretnie, niestabilności, sterownik nie potrafi się zresetować i trzeba restartować system. Gdybym miał tak działający ster na  win7 to bym powiesił za jaja nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że na 8.1 lepiej działa SLI, na 7 cięło mi się BF4. poza tym skoro winne za sypanie się nowe stery to mogę to jakoś przeboleć nie jest to istna plaga na ekranie tylko "chwilowe" uniedogodnienie.

 

Napisz co można bezpiecznie zmienić w tym MaxwellBiosTweaker żeby druga karta w sli zaczęła działać na wyższym napięciu niż na 1.175v . czy winne zamieszania są stery i trzeba czekać aż to poprawią?

 

max.png

 

Sytacja sie rozwija maxwellbiostweaker 1.31B http://s000.tinyupload.com/?file_id=86198362978390776472

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie oc spadło o 40mhz względem win7, poza tym jak się ster zresetuje to nawet jak msi af zresetujesz ustawienia to sterownik całkowicie źle działa i wszystko się sypie. Wydajność w miejscach zależnych od gpu w zasadzie ta sama, w zależnych od cpu oczywiście jak zwykle gorzej na win8.1. Trzecie podejście do win8.1 skończyło się jak zwykle tak samo, czyli tragiczne dla win8.1 :lol2:

 

Co do wariowania napięć to wina sterów , na jednej karcie też jest problem. Wystarczy obciążyć kartę i po przejściu w 2d , karta wbija się na niższe napięcie niż ustalone w biosie :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników i ich resetowania. Nie działającego physx. Polecam wypierdzielić wszystko z poziomu panelu sterowania od Nvidi, folder nvidi z dysku C jest luzem, ręcznie folder Nvidia z programu Files 64 i 32bit. Zrobić restart i przez menadżer urządzeń usunąć kartę wraz z niezaznaczeniem usunięcia sterownika karty. Znowu restart powinna być mała rozdziałka ustawiona jeśli dobrze poszło. I wtedy dodatkowo drivsweeperem przeczyścić z nvidi system, restart instalacja sterowników i śmiga PhysX i nic nie wywala.


Dla posiadaczy G1 Gaming ciekawostka słychać cewki, wpadają w jakiś rezonans czy coś. Wystarczy je obciążyć i nadstawić ucho. mam 2, kumpel ma jedną i też tak ma. A wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałeś na jednej karcie, nie na dwóch? ehhh nie chce mi się stawiać 7 ostatnio to robiłem żeby sprawdzić akcje z tymi napięciami i było to samo co na 8. 

 

a tym czasem czekam na nowe stery...   

Na jednej karcie, poza tym całe zarządzanie energii leży w nv, na keplerze było źle, ale na maxwellu już jest tragedia. Cokolwiek robie to non stop się 3d tryb wbija na chwilę i tak w kółko, lata mijają oni tego ogarnąć nie potrafią, a na maxwellu to porażka na maxa. Nawet na amd jest o niebo lepiej, a stery intela w kwestii zarządzania energii to jako wzór powinno się pokazywać i niech sobie nv zobaczy jak to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym to może być spowodowane: https://www.dropbox.com/s/gxpzcgs53my7qa7/Zrzut%20ekranu%202014-10-26%2021.40.22.png?dl=0

 

Próbowałem każdej wersji sterowników i zawsze to samo. To się pojawia tylko po zakończeniu gry i to nie zawsze. Powinienem wysłać grafikę do serwisu?

 

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming

 

Co do cewek to też mi piszą, ale nie jakoś szczególnie irytująco. Bardziej denerwuje mnie dźwięk jaki wydobywa się z wentylatorów.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był komputer składany od nowa kompletnie, więc nie chce mi się znów tego robić szczególnie, że tak szybko jak się to pojawia to tak samo szybko znika...

A w grach i benchmarkach nie ma żadnych artefaktów itd?

Sprawdź szczególnie 3dm11, jest na tyle czuły że czarno na białym pokazywał wadliwe pamięci w Gigabyte'ach GTX 780Ti WF3

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...