Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Raz w bf4 miałem fioletową siatkę na asfalcie (tylko) i w DayZ raz miałem tak, że przy każdym alt tab miałem białe krzaki, postacie i niektóre domki, komenda flush pomagała na to i cały świat ładował się na nowo i było ok do czasu kolejnego alt taka, ale taka sytuacja była raz. Poza tymi dwoma przypadkami wszystko w grach jest ok.

 

Sprawdzę tego 3dm11.

 

Wysłane z G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym to może być spowodowane: https://www.dropbox.com/s/gxpzcgs53my7qa7/Zrzut%20ekranu%202014-10-26%2021.40.22.png?dl=0

 

Próbowałem każdej wersji sterowników i zawsze to samo. To się pojawia tylko po zakończeniu gry i to nie zawsze. Powinienem wysłać grafikę do serwisu?

 

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming

 

Co do cewek to też mi piszą, ale nie jakoś szczególnie irytująco. Bardziej denerwuje mnie dźwięk jaki wydobywa się z wentylatorów.

 

 

Mam tak samo, ale tylko i wyłącznie jak kończę grać w Planetside 2 na MSI 970, ale u mnie nie jest to chyba wina karty, bo miałem tak samo przed wymianą na 970, na karcie EVGA 660Ti, więc może to wina systemu (win 8.1 nie przeinstalowywany od bardzo dawna) albo jakiegoś innego komponentu.

A i jeszcze jedno - objawia się to tylko i wyłacznie w aplikacjach wyświetlanych w oknie... jak przejdziesz do fullscren wszystko jest ok.

Naprawdę nie wiem o co biega, bo po restarcie kompa jest wszystko znów ok. Jak odpalam inne gry, które mam (nie za wiele na ten moment) i je zakończe, problemu nie ma.

Edytowane przez sparr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jest to widoczne jak odpalę na pełnym ekranie odtwarzacz filmów. Ale spróbuję przeglądarkę następnym razem odpalić na pełnym ekranie. Wczoraj ustało jak włączyłem jakąś grę na chwilę... Też mam Windows 8.1.

 

Wysłane z G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, czym to może być spowodowane: https://www.dropbox.com/s/gxpzcgs53my7qa7/Zrzut%20ekranu%202014-10-26%2021.40.22.png?dl=0

 

Próbowałem każdej wersji sterowników i zawsze to samo. To się pojawia tylko po zakończeniu gry i to nie zawsze. Powinienem wysłać grafikę do serwisu?

 

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming

 

Co do cewek to też mi piszą, ale nie jakoś szczególnie irytująco. Bardziej denerwuje mnie dźwięk jaki wydobywa się z wentylatorów.

To znaczy co ci się wydobywa z wentylatorów nie jest to normalny szum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz szumu pojawia się jeszcze inny dźwięk, jakby szum o innym natężeniu, najgorsze, że on się pojawia i znika w nieregularnych odstępach czasu przez co jest to irytujące bo nie można się do tego przyzwyczaić. Tak samo jak typowy wentylator przytknięty do ściany wytwarza jakiś dźwięk oprócz szumu, tak samo jest tutaj tylko ciszej, ale słyszalne. Może to nagram i wrzucę na yt niedługo.

 

Wysłane z G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stanowczo najnowsze stery, "Alien Isolation" - Zwiechy przy ładowaniu poziomów

"Shadow Of Mordor" Spadki fps do NIEGRWYALNYCH na SLI i na jednej karcie, gdzie nawet jedna w 1440p zapewniała 60 fps na ultra 

"Ryse Son of Rome" - Jakiś dizwny efekt prześwitywania tekstur, jedynie 3dm Fire Strike ma lepsze wyniki na tych sterach, niewypał NV niestety te 344.48.

 

E:

Cholera, po powrocie do 344.11 w "Shadow of Mordor" jest tak samo tragicznie + to że SLi trzeba wymuszać, nieźle te stery namieszały w systemie...

Mimo tego że usuwane DD uninstallerem to nie pomogło.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mam dobre pytanie.

 

Oglądając ceny kart graficznych z serii 970 można natknąć się na dość ciekawe zjawisko;

Mianowicie widzimy, że karta Palit (Nie jetstream) kosztuje niecałe 1400zł a testów znaleźć nie można (Jak ktoś gdzieś takie testy znalazł to proszę o udostępnienie), karty z serii MSI, Gigabyte, Asus nie przekraczają progu 1600zł a karty z serii Zotac można znaleźć w cenie ponad 1700zł nie mówiąc o Extreme, którą możemy nabyć za prawie 2000zł. Co kształtuje tak rozbieżne ceny tej karty od 1400zł do 1700zł, czyżby popyt był główną wadą tak wysokich cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zotac ma szmery bajery tutaj sobie obejrzyj:

 

 

 

 

dodatkowo link do palita ze zmienionym chłodzeniem na arctica: http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-gpuz-test-build-and-new-nvflash-5-190/420#post_23060464

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu jade na najnowszych sterownikach i w8.1. Zero problemow. Ryse chodzi b. dobrze, wszystko na full, aax4 i supersampling x1.5. Brak jakichkolwiek przeklaman. Moze system masz zawalony?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu jade na najnowszych sterownikach i w8.1. Zero problemow. Ryse chodzi b. dobrze, wszystko na full, aax4 i supersampling x1.5. Brak jakichkolwiek przeklaman. Moze system masz zawalony?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Gdyby nie to że masa ludzi ma te same problemy, pomyślałbym że system o który dbam jest zawalony, jednak jest inaczej.

Czyli co, grasz w 1080p albo 1440p w Ryse, ze wszystkim na maksa i z SSAAx1.5 ?

 

U mnie jest to awykonalne na SLI z 980...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1080p dziala dobrze :D Jedynie zaraz po uruchomieniu potrafi troche przyciac, zanim wszystko przerzuci do pamieci. O allienie sie nie wypowiem bo go nie mam, a oprocz Ryse narazie tylko w CoJ Gunslinger i LoL gram. Nigdzie nie uswiadczylem zadnych problemow. Przynajmniej narazie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma zwalone problemów jest odgroma, te zwiechy w alienie to parodia, trzeba czekać 2min a potem zminimalizować grę i po czasie gierka wczyta nowy etap.

 

mam to samo ale nic nie ruszam i kółko zaczyna się kręcic (właśnie tak około po 1-2 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe PCB jakoś dziwnie wygląda :P

 

No ale HOF, to już wyższa półka jakościowa.

 

 

p.s... masz trzy karty w budzie ? .. w tym jeden trup ? :biggrin:

 

Zaskakujesz mnie... ja od dwóch lat nie mogę uciułać na I5 3570K, bo co chwilę mam dodatkowe wydatki domowe, a Ty masz już 3 karty nowe odkąd ostatni raz zaglądałem w twój podpis :biggrin:

 

Ufff :sad:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe PCB jakoś dziwnie wygląda :P

 

No ale HOF, to już wyższa półka jakościowa.

 

 

p.s... masz trzy karty w budzie ? .. w tym jeden trup ? :biggrin:

 

Zaskakujesz mnie... ja od dwóch lat nie mogę uciułać na I5 3570K, bo co chwilę mam dodatkowe wydatki domowe, a Ty masz już 3 karty nowe odkąd ostatni raz zaglądałem w twój podpis :biggrin:

 

Ufff :sad:

NIe no, siedzę teraz na jednym 980 (miałem jeszcze MSI 980 refa ale sprzedałem, Strixa też sprzedaje bo chce dwa refy ASUSA albo EVGA, ale poczekam już na te 8Gb wersje) , a 780Ti Lighting V1 trup jest wystawiony na ebay, 780Ti Lighting MOA Edition niebawem będzie :)

A co do ciułania, wiesz...Własne biznesy to nie etat więc i na sprzęty jest ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z piszczącymi cewkami w GTX 970. Mam MSI 760 i wyraźnie je słychać. Chciałem kupić MSI 970, ale nie wiem czy to będzie dobry wybór. Czy Palit będzie gorszym rozwiązaniem?

Mam od dwoch dni Palita GTX970 jeststream i niestety cewki piszcza, po wlaczeniu v-sync w bf4 cichna, zastanawiam sie czy oddac/wymienic karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwoch dni Palita GTX970 jeststream i niestety cewki piszcza, po wlaczeniu v-sync w bf4 cichna, zastanawiam sie czy oddac/wymienic karte

Większość tych 970ek piszczy, pewnie, możesz spróbować wymienić i liczyć na to że trafisz na kartę która się lepiej sprawuje.

Możesz też popolować na 780Ti w dobrej cenie, która Ci w zupełności wystarczy do 1080p i 1440p.

Radząc sobie lepiej niż 970,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwoch dni Palita GTX970 jeststream i niestety cewki piszcza, po wlaczeniu v-sync w bf4 cichna, zastanawiam sie czy oddac/wymienic karte

Oddaj oddaj i przerzuć się na integre. Skoro z vsync nie piszczy to wszystko jest ok.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwariowałeś, to musiałbym oddać praktycznie wszystkie karty jakie posiadałem :biggrin:  Ktoś tu mu naj,,, w głowie z cewkami , poprzednie serie 7 i 6 pisczały/terkokały , z radkami jest to samo. Jak dla mnie to niektórzy mogą spać z uchem przy cewkach i narzekać dalej :lol:

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkada mi to specjalnie bo mój GTX 670 też piszczał, ale dobrze wiedzieć czy problem dalej występuje tak nagminnie. Zwkle włączenie Vsync pamaga, bo radzko co wyłaczam poza BF4 jedynie chyba.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... paranoja.

Moja 980 (MSI) piszczy lekko, ale dopiero przy tysiącach FPS-ów.

Przy normalnym użytkowaniu (nawet przy 400fps w CS:GO) naprawdę nic nie słychać.

Poza tym nawet jak piszczy to w porównaniu do referenta 780, którego miałem (też MSI) jest to naprawdę ciche. 780-tka w pierwszy testach 3D-marka dosłownie "wyła" :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko co do tych piszczących cewek. Czy takie piszczenie może spowodować uszkodzenie karty lub być wyznacznikiem "psującej się karty"? Czy jest to po prostu takie sobie piszczenie, które nic nie może spowodować tylko "utratę słuchu" (u maniaków cichych zestawów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie grozi to uszkodzeniem karty. Zasilacze tez potrafią piszczeć. Nie ma się czym przejmowac i po prostu się przyzwyczaić. U mnie 670 również wyła w 3DMarku. Wszędzie tam gdzie FPS sięgały kilkuset, ale  akurat benchmarki są dla mnie nieistotne, bo na nich nie gram.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko co do tych piszczących cewek. Czy takie piszczenie może spowodować uszkodzenie karty lub być wyznacznikiem "psującej się karty"? Czy jest to po prostu takie sobie piszczenie, które nic nie może spowodować tylko "utratę słuchu" (u maniaków cichych zestawów)?

Tak jak napisał "Devil", nie ma to wpływu na sprawność/awaryjność karty.

Ludzie po prostu panikują bo chyba stało się to w tym aspekcie modne, nic więcej.

Taki owczy pęd.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...