Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

 Ale mimo wszystko ciężko powiedzieć, że to normalny, technologiczny krok w przód. Gtx'y wyglądają jak kastraty, przez tą 256 bitową szynę, dobra - było to już wcześniej, ale nie w takiej postaci. Kupujesz drogą kartę highendową, a wiesz, że to tylko próbka możliwości. Duży minus ma ode mnie nvidia za to.

 

Przykra prawda jest taka, że "ciężko zarobione pieniądze" czy "drogie" możemy mówić, my, Polacy...  Wyobraź sobie, że gdybyś mieszkał w USA (czy większości krajów Europy), proporcjonalnie do naszych średnich krajowych taki 980GTX kosztowałby Cię 370zł ... Dalej twierdzisz, że chcesz TOP highend, dopieszczony, dopracowany i bez piszczących cewek ? ;) Czy raczej przystałbyś na to, że zgadzasz się na opcję za 1000zł, która już jest idealna ? 

 

Nie ma o co mieć pretensji do nVidii, tną koszty jak każdy, tylko dla tych "biedniejszych" oni wyglądają jak wielki bogacz, co chce się nachapać... Na nas tak samo patrzą dzieci w Kambodży itd. Prawda jest taka, że gdyby wystrzelili ze wszystkimi najnowszymi technologiami, to i nawet taki kolos, może runąć... 

 

Dodatkowo wypuszczenie full sprzętu za tak niską cenę (2500zł) mogłoby spowodować jeszcze większe rozleniwienie programistów - a czy my tego chcemy ? Uwierzcie, że aktualne grafy są w stanie pokazać zdecydowanie więcej, tylko, że w dzisiejszych czasach, programista i program jest droższy niż sprzęt, więc jest jak jest... Chyba, że obecni w tym temacie żyją 3DMarkami, to przepraszam. 

 

 

EDIT : Z drugiej strony, jak powiesz Amerykańcowi, że proporcjonalnie ich zarobków wydajesz 3700 $ na kartę graficzną, będą uważać Cię albo za bogacza, albo za Iron Mana, który potrafi przeżyć o chlebie i wodzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tych cewkach po raz n-ty to mnie szlak trafia, ludzie chyba większych problemów nie mają. Jednak nvidia szybko wypuściła fixa przynajmniej do aliena, nowe stery 344.60 dostępne.

Moja rada to zamiast pisać o cewkach to gnieść nvidie jak się da za spartaczone stery, przynajmniej mają realny wpływ na to, a na cewki nie.

 

Side do kogo konkretnie pisać żeby ich bolało przygniatanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty Galaxy ktoś w ogóle u nas sprzedaje ?

Ale one dopiero trafią pod koniec miesiąca na sprzedaż (Te HOF). Bynajmniej tak wyczytałem :) Chyba, że chodzi o te starsze wersje to np. tu: http://emidas24.pl/p/1530/26924/galax-geforce-gtx-970-exoc-4096-mb-gddr5-karty-graficzne.html

Edytowane przez ViruS001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła komuś MSI GTX970 Gaming? Udało mi się kupić kartę w "pierwszym rzucie" z X-KOM. Nie goniłem jej mocno, power limit i voltage w Afterburner nie zmieniałem. Działa ładnie (bez piszczenia) do niedzieli, kiedy to nagle przy przeglądaniu netu (więc w idle) - boom, komp się wyłączył i już nie chciał wstać. Akurat grała muzyka więc nie wiem, czy temu zjawisku towarzyszył jakiś odgłos. 

 

Po wyjęciu bez problemu komp się podniósł. U kolegi karta też nie wstawała. To w sumie pierwsza awaria karty w mojej 20letniej karierze. Co to mogło być? Jutro wysyłam na gwarancję, wymienią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egefege > nie we wszystkich grach muzyka i efekty napierdzielają jak na cygańskim weselu.

 

Teraz do kart Nvidia Ubisoft dodaje grę do wyboru Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 lub The Crew, a właśnie czekam, żeby sobie pograć w Far Cry 4 z pięknymi full widoczkami. Jakby nie patrzeć 130 zł do przodu.

Pojutrze biorę MSI :D

 

pasztecik > jeżeli puszczałeś "ona tańczy dla mnie" to pewnie twój MSI cewkami zapiszczał się na śmierć :D

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła komuś MSI GTX970 Gaming? Udało mi się kupić kartę w "pierwszym rzucie" z X-KOM. Nie goniłem jej mocno, power limit i voltage w Afterburner nie zmieniałem. Działa ładnie (bez piszczenia) do niedzieli, kiedy to nagle przy przeglądaniu netu (więc w idle) - boom, komp się wyłączył i już nie chciał wstać. Akurat grała muzyka więc nie wiem, czy temu zjawisku towarzyszył jakiś odgłos. 

 

Po wyjęciu bez problemu komp się podniósł. U kolegi karta też nie wstawała. To w sumie pierwsza awaria karty w mojej 20letniej karierze. Co to mogło być? Jutro wysyłam na gwarancję, wymienią?

na pewno zasilacz :D

egefege > nie we wszystkich grach muzyka i efekty napierdzielają jak na cygańskim weselu.

 

Teraz do kart Nvidia Ubisoft dodaje grę do wyboru Assassin’s Creed Unity, Far Cry 4 lub The Crew, a właśnie czekam, żeby sobie pograć w Far Cry 4 z pięknymi full widoczkami. Jakby nie patrzeć 130 zł do przodu.

Pojutrze biorę MSI :D

 

pasztecik > jeżeli puszczałeś "ona tańczy dla mnie" to pewnie twój MSI cewkami zapiszczał się na śmierć :D

nie kupujemy gier od ubisoftu. trzeba ich zbojkotować. po watchdogu nigdy więcej nic od nich nie kupię. 

 

aqZy0o7_700b.jpg

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne gry Ubisoft i ich problemy mnie nie interesują. Nawet to, że FC4 będzie tak na prawdę FC3 w Himalajach. Po prostu dla mnie to najlepszy fps od czasów Stalkera.

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam , zgłosiołem to do agito.pl i kazali mi przysłać kartę , jak znam życie dostane nową też piszczącą bo nikt nowej nie sprawdzi.

Ja jednak nie odeslalem, niech piszcza, przy ustawieniu stalych fps 120 nie sa slyszalne. Może kiedys jak sie wpienie to odesle. Daj znac jak z nowa karta czy piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale karty sie psują. Związku z tym że to jest pierwszy rzut kart to trzeba się z tym liczyć.  Jak było z GB 780Ti ? Arty nie arty, a potem to poprawili. Dlatego nie ma co się zastanawiać i słać do serwisu.  No i łaskawie napisz jaki masz zasilacz...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta udawali greka, a cała partia kart z wadami i zamiast wymieniać bez szemrania na nowe bez wad to tylko odsyłali karty jako sprawne. Gdyby taki bambol powstał np w evga to by oficjalnie o tym napisali i by wycofali karty z rynku, ale lepiej cwaniakować i robić klientków w bambuko.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta udawali greka, a cała partia kart z wadami i zamiast wymieniać bez szemrania na nowe bez wad to tylko odsyłali karty jako sprawne. Gdyby taki bambol powstał np w evga to by oficjalnie o tym napisali i by wycofali karty z rynku, ale lepiej cwaniakować i robić klientków w bambuko.

Otóż to, wręcz bezczelnie pisali że to wina sterów NV a potem że "Benchmarki nie są powodem do reklamacji"

Serwis GBT to dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo ostatnio słyszałem, że GBT ma lepszy serwis od MSI. Znowu o EVGA, że mają dobry serwisu, ale kontakt z nimi jest mocno utrudniony.

To w końcu w co celować? Na razie MSI ma najlepsze parametry z całego znanego mi towarzystwa. Testów porównawczych EVGA z MSI nigdzie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis msi jest bardzo kiepski o czym możesz się przekonać czytając fora z całego świata, a nie tylko z polandii. Kiedyś serwis gigabyte był naprawdę spoko , teraz być może jakość mocno spadła. Evga serwis jest dobry i kontakt też, oni się tam nie bawią w dłubane w kartach jak coś poważnego trzeba robić tylko z miejsca nowa karta i dość często dostajesz wyższy model.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Asus ?  Bo zamierzam tej firmy kupić 970'tkę.  Nigdy nic nie wysyłałem do ASUS'a. Wiem że kiedyś byli nieźli. Robili niezłe płyty główne, a jak teraz z ich jakóścią i serwisem ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystałem z serwisu MSI i się dogadałem, co prawda bardzo długo czekałem(sprowadzali części z Azji), ale w końcu zostało zrobione jak trzeba :) Niestety mają niezły burdel w tym serwisie, bo sami nie wiedzą co można co nie i czasem zapomną nawet wysłać jakiejś części, np. od laptopa :D Parodia trochę, ale ważne, że zrobią jak trzeba.

 

A co do serwisu asusa.... https://www.facebook.com/Serwis.ASUS.OSZUKUJE?ref=ts&fref=ts

https://www.facebook.com/ASUS.Polska?fref=ts# radzę poczytać posty na stronie, to co ludzie piszą to ciężko pojąć. Ja przed taką wysyłką czegokolwiek do asusa zastanowiłbym się dwa razy, a jeśli byłaby konieczność to chyba nagrałbym telefonem jak to wszystko wygląda, jak pakuje i oddaje kurierowi, oczywiście z ciągłością, bo to że komuś wrócił laptop zalany po wizycie serwisowej jest dla mnie nie do pomyślenia i dlatego ja osobiście nie zdecydowałem się na asusa podczas składania PC. Kusił jeszcze asrock jeśli chodzi o płyty główne, ale kompletnie nigdy nie miałem z tą firmą do czynienia więc poszło na MSI, jak na razie jestem zadowolony. Karcioszkę pewnie kupię EVGA bo są same dobre opinie o serwisie, zobaczymy jeszcze jak cenowo będzie wyglądać i jak z kulturą pracy, ale ja czekam głównie na GTX960, chyba, że się okaże słaby to 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA GeForce GTX 970 ACX chodzi grubo ponad 1600zł, a moja psycha ma blokadę do 1500zł na grafę.

A druga sprawa, że ponoć tylko dwa heatpipe mają styk z rdzeniem.

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie EVGA i chłodzenie mnie interesuje.

 

http://www.3kropki.pl/p/evga-geforce-gtx-970-superclocked-acx-2.0-4096-mb-ddr5.html

 

No i tylko 2 lata gwarnacji ? Zawsze sądziłem że EVGA dawało dłuższe okresy gwarnacji. Chyba jednak zaryzykuje z tym ASUS'em, bo już wolę mieć 3 lata gwarancji by po dwóch latach móc sprzedac karte jak zwykle to robię.  Ja kupię dopiero po świętach jak ceny się unormują bo teraz to jakaś parodia ile sobie sklepy wołaja. Oby w Styncziu troszkę ochłonęli, ale obawiam się że im bliżej premiery Wiedźmina 3 i GTA V tym te ceny będa się sztywno trzymać.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale karty sie psują. Związku z tym że to jest pierwszy rzut kart to trzeba się z tym liczyć.  Jak było z GB 780Ti ? Arty nie arty, a potem to poprawili. Dlatego nie ma co się zastanawiać i słać do serwisu.  No i łaskawie napisz jaki masz zasilacz...

W sygnaturce jest info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie oplaca, ponizej 1500 masz karte GB, ktora tez zbiera pochlebne opinie.

Ja wymienilem 6950 1 GB i roznica jest ogromna :D Do tego zuzycie procka w niektorych grach ksztaltuje sie na poziomie 10-15%, wczesniej blizej 100 % xD

 

Wad nie ma ;) niektorzy narzekaja na piszczace cewki, niektorych moze ta panika sie udzielila. Trzeba kupic i zobaczyc samemu. Ja jestem w 200 % zadowolony ze zmiany.

 

Nastepny bedzie zasilacz, bo im ciszej w kompie tym glosniej go slychac i RAM xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem moją MSI 970. Nic nie piszczy, chyba, że gdzieś się zdarzy 2000fps, ogólnie vsync załatwia sprawę.

Teraz walczę z Ubi, bo jakoś długo idzie to elektroniczne zamówienie.

Edytowane przez atanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...