Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko tłumaczy :D

A propo ceny to w niedzielę w arest.pl MSI były po 1539zł, a dziś są po 1699zł - szaleństwo. Wg mnie topowi producenci nie zejdą z ceną zwłaszcza, że w pierwszym kwartale 2015 będzie kilka spektakularnych premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz sie bawil w OC to mozesz zakupic Gainwarda/Palita bazujacego na PCB GTX670. Lekki szum slychac, ale i tak gram w sluchawkach, wiec to zaden problem, a ze 150zl jak nie wiecej oszczedzisz :)

Raczej nie bede sie bawil w OC. Ostatni raz grafe krecilem za czasow GeForca Ti 4200 :) Przymiezam sie do zmiany bo moj 4 letni 6950@6970 zaczyna juz niezle niedomagac.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to się hot glue zalewało cewki w PSU albo na płycie i problem znikał. Teraz jest lament i wymiany na gwarancji?... Świat się kończy :D

 

Te cewki są w obudowach, nic z tym nie zrobisz.

Problem cewek generalnie się pojawił, bo karty są w miarę ciche, i teraz to słychać. W starszej generacji, jak miałeś 250w tdp, chłodzenie odkurzacz to prawie nikt tego nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedno. Czy korzystacie z jakichś środków anty statycznych przy wkladaniu karty do pieca ? Bo teraz wszyscy tyle o tym mówią a ja zawsze myłem ręce mydłem, czekalem aż obeschna i do działa. Wszystko zawsze chodziło i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w wełnianych skarpetach, jak uprzednio zrobię kilka wślizgów na wykładzinie w przedpokoju.

Mocne :D nie no wiecie tak tylko spytalem bo normalnie jak widze ludzi w tych rekawiczkach i z jakimis srodkami to juz nie wiem czy to ze mna jest cos nie tak czy z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit/Gainward to najgorszy shit jaki możesz kupić, chłodzenie jest nędzne.Te mały radiator bez hp to parodia, a kiepskiej jakości turbina wieńczy dzieło. Dołożysz 80zł i masz o niebo lepsze chłodzenie od gigabyte. Nie będziesz kręcił i nie przeszkadza ci hałas oraz inne dziwne odgłosy chłodzenia to możesz brać palita/gainwarda , ale jeżeli kultura pracy chłodzenia jest dla ciebie istotna to  rzymaj się z daleka od tych kart.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór padł ostatecznie na MSI GTX 980 Gaming + monitor z AOC FullHD z G-Sync. Karta nie kwiczy cewkami, do tego półpasywka sprawdza się znakomicie, a wyświetlacz mimo że to tylko TN, generalnie ładnie się sprawuje. Jest skok jakościowy w kwestii odbioru. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz ciut droższego 27" Acera z g-synciem ? Nie ma jeszcze dokładnych testów, ale jest spora szansa, że ma bardziej sensowny panel od tego AOC.

W sumie to mam do dyspozycji ASUS PG278Q ROG niemniej celuję w FHD, bo debilne wymagania gier przy WQHD mogą się niebawem odbić czkawką, a SLI zwyczajnie nie chcę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam do dyspozycji ASUS PG278Q ROG niemniej celuję w FHD, bo debilne wymagania gier przy WQHD mogą się niebawem odbić czkawką, a SLI zwyczajnie nie chcę. 

I jak Ci się na tym ASUSIE Rog Swifcie grało?

Sam się zastanawiam czy brać go do jednej 980ki czy po prostu znowu sobie zrobić SLI 

Prawda to że przy 35-40 fps z G-Synciem, wrażenie płynności jest podobne jak przy 60 fps z VSynciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci się na tym ASUSIE Rog Swifcie grało?

Sam się zastanawiam czy brać go do jednej 980ki czy po prostu znowu sobie zrobić SLI 

Prawda to że przy 35-40 fps z G-Synciem, wrażenie płynności jest podobne jak przy 60 fps z VSynciem ?

To świetny monitor, jakimś tam specem od tego tematu nie jestem, ale odniosłem bardzo pozytywne wrażenia. Jakość obrazu pierwsza klasa, a z G-Sync rzeczywiście poczucie płynności jest lepsze, niemniej żeby poczuć różnicę to trzeba jednak zobaczyć na żywca. Jedyne co mnie od niego odepchnęło to 2560x, został więc na redakcji do celów testowych. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetny monitor, jakimś tam specem od tego tematu nie jestem, ale odniosłem bardzo pozytywne wrażenia. Jakość obrazu pierwsza klasa, a z G-Sync rzeczywiście poczucie płynności jest lepsze, niemniej żeby poczuć różnicę to trzeba jednak zobaczyć na żywca. Jedyne co mnie od niego odepchnęło to 2560x, został więc na redakcji do celów testowych. 

Ok, dzięki za info.

No mnie on mega korci a że na swoim 1080p gram z downsamplingiem do 1440p na jednym GPU albo na 4K na dwóch to dla mnie ta jego 1440p natywna jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lamerskie pytanie ale czy w dzisiejszych czasach nadal najlepiej strzelac formata po zmianie karty ? czy samo usuniecie sterow wystarczy ?

Ja miałem lekkie problemy po przesiadce z GTX470. Aktualizacja sterownika niewiele dala. Przynajmniej byl powod strzelenia formata w koncu :) Ale to pewnie zbyt duza roznica sprzetowa lub system za bardzo zasmiecony.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy usunąć sterownik i wyczyścić pozostałości za pomocą Driver Sweeper i tyle.  Tak się robi zwykle jak się przesiada z AMD na Nvidie lub odwrotnie.  W przypadku Nvidia > Nvidia nawet nie trzeba usuwać sterownika. Co najwyżej wgrać nowszy i wtedy też lepiej zrobić myk z DS. Ja tam zawsze usuwam całkowicie starą wersje sterownika tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc nie wiem co kupować z GTX 970. Msi, Asus Gigabyte... najchętniej kupiłbym MSi bo mam płytę główną od nich i pasowałoby, jednakże boje się o problemy z wentylatorami (w niektórych egzemplarzach się nie załączają). Stąd pytanie - czy można wyłączyć półpasywne chłodzenie w MSi, no i drugie pytanie na którą w obecnej chwili warto się zdecydować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po analizie wybrałem MSI, ponieważ oferuje najlepszy stosunek wydajności, ciszy i ceny. Oczywiście korzystałem głównie z testu na purepc. Asus ma słabszą sekcję zasilania, jest głośniejszy w stresie. Gigabyte G1 jest głośny w spoczynku, brak pasywnego chłodzenia i najdroższy z całego towarzystwa.

Mi udało się podkręcić MSI do 1590 MHz. Pod obciążeniem mam 65 st, ale buda dobrze wentylowana. Ciekawe jest Twin Frozr V, wentylatory mają takie asymetryczne łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...